پخش اخبار ناشنوایان از شبکه باران

جمعه ۰۸ مرداد ۱۳۹۵
پخش اخبار ناشنوایان از شبکه باران

مدیرکل بهزیستی گیلان از پخش اخبار ناشنوایان از شبکه باران خبر داد و گفت: پخش اخبار ناشنوایان از تلویزیون ورود فعالانه این قشر به جامعه را فراهم می‌کند.

محمدرضا پارسی امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در رشت بخش زیادی از فعالیت‌های بهزیستی را به جامعه معلولان عنوان کرد.

وی با بیان اینکه بهزیستی در بحث معلولان و آسیب‌دیدگان اجتماعی فعالیت گسترده‌ای دارد، افزود: فعالیت‌های بهزیستی حول این دو محور است.

مدیرکل بهزیستی گیلان حدود 44 هزار معلول را زیرپوشش این نهاد در استان ذکر کرد و گفت: معلولان جسمی و حرکتی، بیماران روانی مزمن، ذهنی و معلولانی که از نظر قوای حسی دچار مشکل هستند از بهزیستی خدمات دریافت می‌کنند.

وی ناشنوایان و نابینایان را جزو اقشار زیرپوشش بهزیستی گیلان دانست و تصریح کرد: بسیاری از معلولان افرادی مستعد و باهوش هستند.

پارسی راه‌اندازی اخبار ناشنوایان از شبکه باران را جزو خواسته‌های مهم این قشر بیان کرد و یادآور شد: با توجه به نقص فیزیکی در ناشنوایان، این افراد برای ورود به جامعه تلاش زیادی می‌کنند.

وی با اشاره به اینکه ناشنوایان از استفاده برنامه‌های تلویزیون محروم هستند، خاطرنشان کرد: تلویزیون نقش مهمی در ورود این افراد به جامعه دارد.

مدیر کل بهزیستی گیلان ضرورت راه‌اندازی بخش خبر ناشنوایان از شبکه باران را مورد تأکید قرار داد و متذکر شد: اخیراً این بخش با تلاش مسؤولان مربوطه راه‌اندازی شده که جای قدردانی دارد.

وی 10 درصد افراد جامعه را دچار معلولیت دانست و یادآور شد: درجات معلولیت این افراد خفیف و شدید است.

به گفته پارسی در گیلان بالغ بر 200 هزار خانواده معلولان زیرپوشش بهزیستی هستند.

از: خبرگزاری فارس
پخش اخبار ناشنوایان از شبکه باران
jkkjkjkjkj