پیام شهدا، حرکت در خط ولایت است

جمعه ۰۸ مرداد ۱۳۹۵
پیام شهدا، حرکت در خط ولایت است

امام جمعه دیر با بیان اینکه با حفظ روحیه شهادت‌طلبی راه شهدا را ادامه دهیم، گفت: پیام شهدا حرکت در خط ولایت است.

به گزارش خبرگزاری فارس از بوشهر، حجت‌الاسلام سید علی حسینی ظهر امروز در آیین نخستین سالگرد خاکسپاری شهدای گمنام بردخون و یادواره سردار شهید یوسف بردستانی و شهدای بخش بردخون و استقبال و تشییع شهید گمنام شهر دوراهک اظهار داشت: خداوند بزرگ در آیات نورانی قرآن از شهدا تجلیل کرده و بیان داشته شهدا زنده‌اند و مقام والایی دارند پس ما نیز باید با حفظ روحیه شهادت‌طلبی راه شهدا را ادامه دهیم.

وی افزود: هیچ‌کس با شهید قابل‌مقایسه نیست چرا که آنان با خدا معامله کرده‌اند و پاداش شهدا لقاءالله است زیرا شهدا از همه دارایی خود گذشتند و به خدا رسیدند و عاقبت رستگار شدند.

حسینی با بیان اینکه همگان باید متخلق به اخلاق الهی باشند و از سنت و اخلاق پیامبر تأسی کنند، ادامه داد: همه عزت، آزادی، امنیت و پیشرفت خود را مدیون امام راحل، شهدای عزیز و رهبر فرزانه انقلاب هستیم، پس قدرشناس شهدا باشیم.

امام جمعه دیر گفت: دشمنان می‌خواهند مردم دین را رها کنند اما همه اقشار باید در مقابل دشمن بایستند و مسؤولیت سنگین خود را که پیام‌رسانی خون شهدا و عمل به اهداف و آرمان‌های آنان است فراموش نکنند.

وی ادامه داد: ولایتمداری را پیشه خود کنیم و با تقویت بصیرت و آزادی گوش به‌فرمان رهبری معظم باشیم و جهاد کبیر را در عدم تبعیت از دشمن بدانیم.

حسینی پیام شهدا را حرکت در خط ولایت دانست و ابراز داشت: باید پاسدار ارزش‌های اسلامی و خون شهدا باشیم و نسبت به مسؤولیت و رسالت خود پایبند بمانیم.

همزمان با برگزاری یادواره دو شهید گمنام بردخون و یادواره شهید بردستانی و شهدای بخش بردخون، یکی از شهدای گمنام شهر دوراهک از سه‌راه بردخون به سمت شهر بردخون مورد استقبال قرار گرفت.

در این آیین که مسؤولان شهرستان و بخش نیز حضور داشتند پس از انجام مراسم استقبال در سه راه بردخون، پیکر شهید به سمت بردخون حرکت داده شد که در ورودی هر روستا از شهید استقبال و مراسم تشییع انجام می‌شد.

شهید گمنام شهر دوراهک در شهر بردخون نیز با حضور مردم و مسؤولان از حوزه مقاومت کربلا تا بوستان شهدای گمنام بردخون تشییع شد.

در مسیر تشییع شهید مردم با برپایی ایستگاه‌های صلواتی و توزیع شیرینی و شربت و گل از شهید گمنام استقبال کردند و پس از برگزاری مراسم وداع، این شهید بزرگوار به سمت شهر دیّر حرکت داده شد.

مسؤولیت برگزاری سالگرد شهدای گمنام شهر بردخون و یادواره شهدای بخش بردخون و استقبال و تشییع شهید گمنام شهر دوراهک را نیز حوزه مقاومت کربلا و پایگاه شهید بهشتی با همکاری ادارات و نهادهای دولتی و مردمی بردخون بر عهده داشتند.

پیام شهدا، حرکت در خط ولایت است