مدیون بودن به شهدا را باید در عمل ثابت کردند

یکشنبه ۱۰ مرداد ۱۳۹۵
مدیون بودن به شهدا را باید در عمل ثابت کردند

فرمانده انتظامی استان کردستان گفت: اگر امروز شهدا در میان ما نیستند و ما می‌گوییم مدیون شهدا هستیم این مدیونی نه در قالب حرف و شعار، بلکه باید در عمل آن را اثبات کرد.

به گزارش خبرگزاری فارس از سنندج، سردار مسعود خرم‌نیا پیش از ظهر امروز در مراسم تشییع و تدفین شهید گمنام که در ستاد فرماندهی نیروی انتظامی کردستان برگزار شد، اظهار داشت: شاید گمان کنیم که ما زنده هستیم و شهدا رفته‌اند اما در واقعیت این شهدا هستند که مانده‌اند و زمانه ما را با خود برده است.

وی با بیان اینکه تا زمانی که نفس داریم راه شهدا را ادامه خواهیم داد، افزود: امروز در جوار حسینیه مرکز فرماندهی نیروی انتظامی کردستان پیکر شهید گمنامی که مربوط به عملیات والفجر 4 است، خاکسپاری می‌شود.

خرم‌نیا عنوان کرد: این شهید گمنام که از بسیجیان سپاه پاسداران بوده در عملیات والفجر 4 در منطقه پنجوین کشور عراق به شهادت رسیده است.

فرمانده نیروی انتظامی کردستان با تأکید بر اینکه شهدا وارد حریم خلوت الهی شده‌اند، ابراز داشت: شهدا همچون خورشید در آسمان‌ها در غیاب ماه و ستارگان نور افشانی می‌کنند.

وی خاطرنشان کرد: شهدا نزد خداوند روزی می‌خورند و مقام شفاعت دارند و خداوند در بهشت عالی‌ترین مرتبه را برای آنان در نظر گرفته است.

فرمانده نیروی انتظامی کردستان تصریح کرد: شهدا با بصیرت، با درک صحیح از وقت و زمان، با دشمن‌شناسی صحیح و با اطاعت از امام زمام(عج) این را را انتخاب کردند.

خرم‌نیا ابراز داشت: همه چیز خود را در طبق اخلاص گذاشتند و با خدا خود معامله کردند، معامله‌ای که یک طرف آن خداوند است.

وی اظهار داشت: شهدای نوجوان و جوان ما از خیل عرفا بودند و همانطور که عرفا سال‌ها مراحل سیر و سلوک را طی می‌کنند شهدا نیز این مراحل را گذرانده‌اند و به خیل عرفا پیوسته‌اند.

خرم‌نیا با بیان اینکه شهدا فنای در توحید شده‌اند و جان خود را فدا کردند، گفت: ملتی که شهادت دارد اسارت در آن ملت معنایی ندارد، همچنین اگر امروز ما در اسارت کشورهایی که ادعای کدخدایی دارند، نیستیم به برکت خون این شهیدان است.

وی با تأکید بر اینکه اسارت ملت ایران در برابر استکبار و دشمنان منوط به فراموشی یاد شهدا است، گفت: اگر امروز شهدا در میان ما نیستند و ما می‌گوییم مدیون شهدا هستیم این مدیونی نه باید در قالب حرف و شعار باشد، بلکه باید در عمل نیز آن را اثبات کرد.

خرم‌نیا اظهار داشت: 155 هزار شهید از مجموعه شهدای دوران دفاع مقدس 16 تا 25 سال سن دارند و در راه خود به حضرت علی اکبر(ع) اقتدا کرده‌اند.

فرمانده نیروی انتظامی استان کردستان عنوان کرد: امروز جوانان ما باید به حضرت علی‌اکبر(ع) اقتدا کنند.

وی با اشاره به فرموده پیامبر(ص) از افرادی که وارد بهشت می‌شوند فقط شهدا هستند که می‌خواهند بارها به زمین برگردند و در راه خدا به شهادت برسند.

مدیون بودن به شهدا را باید در عمل ثابت کردند