لزوم حمایت دستگاه‌های فرهنگی از گروه‌های تئاتر

یکشنبه ۱۰ مرداد ۱۳۹۵
لزوم حمایت دستگاه‌های فرهنگی از گروه‌های تئاتر

کارگردان نمایش «نوبت یعنی بعدی» بر لزوم حمایت دستگاه‌های فرهنگی از گروه‌های تئاتر کشور تأکید و از سیاست جشنواره‌های تئاتر به علت ممانعت از تولید آثار ویژه مردم انتقاد کرد.

به گزارش خبرگزاری فارس از مشهد، مرتضی شاه‌کرم ظهر امروز در نشست خبری خود با اصحاب رسانه به مناسبت اجرای نمایش «نوبت یعنی بعدی» در مشهد در حوزه هنری خراسان رضوی با اشاره به اینکه تولید این تئاتر با محوریت توجه بیشتر به نگارش نمایشنامه در طول یک سال صورت گرفت اظهار داشت: با توجه به اینکه امکان اجرای آن در تهران ایجاد نشد به بخش مرور سی و چهارمین جشنواره تئاتر فجر راه پیدا کرد.

وی با اشاره به اجرای این نمایش در سه استان خراسان رضوی، یزد و البرز همزمان با جشنواره تئاتر فجر سال گذشته اضافه کرد: خوشبختانه پس از اجرا در مشهد، بسیاری از هنرمندان و کارشناسان مطرح تئاتر این شهر آن را نمایش قابل‌ توجهی عنوان کردند که این امر سبب دلگرمی گروه نمایش شد.

کارگردان نمایش «نوبت یعنی بعدی» علت انتخاب مشهد را برای اجرای عمومی این اثر قطب بودن این شهر به‌عنوان یکی از مراکز تئاتر کشور برشمرد و بیان کرد: مشهد شهری است که انگیزه لازم را به گروه نمایش «نوبت یعنی بعدی» داد چرا که قطعاً این گروه بدون استفاده از چهره‌های معروف تئاتر نمی‌توانست در تهران اجرا داشته باشد در حالی‌ که این اندازه مورد حمایت رسانه‌ها و مسؤولان قرار گرفت.

شاه‌کرم اصحاب رسانه را واسطه میان مردم و هنر دانست و گفت: مشهد از نظر فرهنگی در کشور جایگاه قابل‌ توجهی دارد و می‌تواند به اصل تئاتر که وجود مخاطبان عام است، توجه ویژه‌ای داشته باشد.

وی بر لزوم حمایت دستگاه‌های فرهنگی از گروه‌های تئاتر کشور تأکید کرد و گفت: سیاست‌های جشنواره‌های تئاتر از تولید آثار ویژه مردم جلوگیری می‌کند.

کارگردان نمایش «نوبت یعنی بعدی» افزود: این نمایش با محوریت دفاع مقدس با زبانی ساده به روایت زندگی آدم‌هایی می‌پردازد که هر کدام برای رفع مشکلات زندگی خود تلاش می‌کنند و در پایان دارای اشتراکاتی با یکدیگر هستند.

 اجرای نمایش «نوبت یعنی بعدی» تا 31 مرداد هر شب ساعت 20:30 در سالن اشراق حوزه هنری واقع در بلوار هاشمیه ادامه دارد.

لزوم حمایت دستگاه‌های فرهنگی از گروه‌های تئاتر
jkkjkjkjkj