400 بازیگر میهمان از 26 استان در جشنواره تئاتر ارسباران

دوشنبه ۱۱ مرداد ۱۳۹۵
400 بازیگر میهمان از 26 استان در جشنواره تئاتر ارسباران

دبیر اجرایی جشنواره تئاتر کوتاه ارسباران از حضور بیش از 400 بازیگر از 26 استان کشور در دهمین جشنواره تئاتر کوتاه ارسباران برای ارائه آثار نمایشی خود در این جشنواره حضور خواهند داشت.

احمد رجب‌پورتبریزی امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در تبریز اظهار داشت: هم اکنون بالغ بر 200 اثر نمایشی در زمینه‌های مختلف فرهنگی، اجتماعی، تاریخی، مذهبی، دفاع مقدس، طنز و سایر موارد به دبیرخانه جشنواره از 26 استان کشور واصل شده است و هم اکنون از سوی هیئت داوران در حال بازبینی و انتخاب می‌باشند.

وی گفت: این جشنواره که به صورت ملی در این شهرستان برگزار می‌شود که علاوه بر آثار ارسالی از اقصی نقاط کشور دو اثر مشترک ایران با روسیه و ایران با آفریقای‌جنوبی در این جشنواره ارائه خواهد شد.

عضو هیئت رئیسه انجمن نمایش استان افزود: در سال گذشته برای این جشنواره 50 اثر ارسال شده بود که خوشبختانه امسال از استقبال بسیار خوبی از سوی علاقه‌مندان به تئاتر از استان‌ها و شهرهای مختلف کشور شده و از تعداد 50 اثر سال 94 به تعداد بیش از 200 اثر افزایش یافته است که این امر نشان از اقبال عمومی این جشنواره در کشور است.

احمد رجب پور تبریزی، از اجرای نمایش وی‍ژه از سوی گروه‌های هنری شرکت کننده در روستای اورنگ به مناسبت حضور مقام معظم رهبری در 26 مرداد 91 همزمان با زلزله ارسباران خبر داد و افزود: این نمایش که در روستای اورنگ از توابع بخش مرکزی اهر برگزار می‌شود یاد و خاطره جانباختگان زلزله ارسباران گرامی داشته می شود.

وی افزود: این جشنواره که از 31 مرداد تا 3 شهریور ماه سال جاری برگزار می شود که علاوه بر شهرستان اهر گروه‌های نمایشی شرکت کننده در طول برگزاری جشنواره در شهرستان‌های ورزقان، خداآفرین، کلیبر، هریس و هوراند نیز آثار نمایشی خود را در قالب صفحه‌های خیابانی در سطح شهر و پارک‌ها ارائه خواهند کرد.

دبیر اجرایی جشنواره افزود: در این جشنواره علاوه بر تجلیل از پیشکسوتان تئاتر منطقه ارسباران از تمبر یادبود دهمین جشنواره تئاتر ارسباران با حضور مسئولان کشوری، استانی و محلی رونمایی خواهد شد.

از: خبرگزاری فارس
400 بازیگر میهمان از 26 استان در جشنواره تئاتر ارسباران
jkkjkjkjkj