حضور خادمان حرم بانوی کریمه اهل بیت(س) در 14 استان کشور

دوشنبه ۱۱ مرداد ۱۳۹۵
حضور خادمان حرم بانوی کریمه اهل بیت(س) در 14 استان کشور

معاون اجرایی آستان مقدس حضرت معصومه(س) گفت: خادمان حرم حضرت معصومه(س) با لباس فرم و پرچم متبرک آستان مقدس در 14 استان کشور حضور پیدا می‌کنند.

به گزارش خبرگزاری فارس از قم، جواد جهانگیرزاده ظهر امروز در نشست خبری برنامه‌های دهه کرامت با اشاره به برنامه‌های آستان حضرت معصومه(س) در این دهه اظهار کرد: به منظور برنامه ریزی مناسب برای برگزاری برنامه‌های دهه کرامت جلساتی با حضور تولیت آستان مقدس حضرت معصومه(س) برگزار شده و 482 برنامه برای این دهه مصوب و به معاونت‌های مختلف آستان ابلاغ شد.

معاون اجرایی آستان مقدس حضرت معصومه(س) ادامه داد: همچنین برای برگزاری برنامه‌های دهه کرامت جلسات سه جانبه‌ای بین آستان حضرت معصومه(س)، آستان قدس رضوی و آستان حضرت احمد بن موسی(ع) برگزار شد. همچنین حدود 1750 نفر از خادمان حرم حضرت معصومه(س) برای راهنمایی زائرین در دهه کرامت، پذیرایی از آنها و برگزاری برنامه‌های این دهه فراخوان شدند.

وی افزود: برای فضاسازی شهری در دهه کرامت هماهنگی‌های لازم با سازمان زیباسازی شهرداری و روابط عمومی و امور بین الملل شهرداری صورت گرفته تا در این دهه فضاسازی‌های مناسب با الهام از شاهکار‌های معماری حرم حضرت معصومه(س) در سطح شهر قم و بستر رودخانه صورت بگیرد. در روز 13 مردادماه مراسم استقبال مردمی از خادمان آستان قدس رضوی و آستان حضرت احمد بن موسی(ع) در صحن امام رضا(ع) برگزار می‌شود.

جهانگیرزاده با اشاره به مراسم نقاره زنی در حرم حضرت معصومه(س) گفت: نقاره زنی از مراسم‌های کهنی است که امسال پس از سال‌ها تعطیلی در شب میلاد و روز میلاد حضرت معصومه(س) در حرم بانوی کرامت برگزار می‌شود. همچنین مراسم افتتاحیه جشن‌های دهه کرامت با اجرای مراسم خطبه خوانی در روز میلاد حضرت معصومه(ع) برگزار خواهد شد که حجت الاسلام والمسلمین رئیسی تولیت آستان قدس رضوی سخنران ویژه این مراسم است.

 معاون اجرایی آستان مقدس حضرت معصومه(س) ادامه داد: سفیران کریمه از برنامه‌های ویژه این آستان در سطح استان‌ قم، نقاط مختلف کشور و دیگر کشورها است. در این برنامه خادمان حرم حضرت معصومه(س) با لباس فرم و پرچم متبرک آستان مقدس همراه با کارشناسان مذهبی و مداحان در 14 استان کشور حضور پیدا می‌کنند.

وی افزود: خادمان کریمه اهل بیت(ع) برنامه‌هایی همچون دیدار با خانواده شهدا و جانبازان، غباررویی امامزاده‌ها، اهدای بسته‌های حمایتی، برگزاری نمایشگاه و مسابقات مذهبی و حضور در آسایشگاه سالمندان را برگزار می‌کنند. خادمان حرم حضرت معصومه(س) در استان‌هایی همچون یزد، گلستان، مازندران، خوزستان، بوشهر، مرکزی و کردستان حضور پیدا می‌کنند.

جهانگیرزاده با اشاره به برنامه سفیران کریمه در سطح بین‌الملل اظهار کرد: خادمان حرم حضرت معصومه(س) در دهه کرامت برای برنامه سفیران کریمه به کشورهای کانادا، هلند، پاکستان، هندوستان و آمریکا سفر خواهند کرد. همچنین در دهه کرامت نمایندگان آستان مقدس حضرت معصومه(س) به آستان مقدس حضرت شاهچراغ(ع) در شهر شیراز اعزام می‌شوند.

معاون اجرایی آستان مقدس حضرت معصومه(س) ادامه داد: در روز میلاد حضرت معصومه(س) برنامه گلباران حرم کریمه اهل بیت(ع) با همکاری دانشگاه علوم پزشکی قم برگزار می‌شود، همچنین در دهه کرامت همه روزه مراسم خطبه‌خوانی در حرم حضرت معصومه(س) برگزار خواهد شد. علاوه بر این کارشناسان مسلط به زبان‌های مختلف در حرم کریمه اهل بیت(س) حضور پیدا می‌کنند.

وی افزود: در شب و روز میلاد حضرت معصومه(س) ایستگاه‌های صلواتی در صحن جوادالائمه(ع) و درب هفت حرم کریمه اهل بیت(س) برپا خواهند شد. همچنین با همکاری صنف اتحادیه سوهان پزان، این سوغات قم در روز میلاد حرم حضرت معصومه(س) بین زائران توزیع می‌شود، علاوه بر این بروشورهایی در این ایام به زائران ارائه می‌شود.

جهانگیرزاده با اشاره به مشارکت دستگاه‌های مختلف استان در دهه کرامت گفت: دستگاه‌ها و ادارات مختلف استان قم همچون استانداری، شهرداری، صدا و سیما، ارشاد، هلال احمر و دانشگاه علوم پزشکی در برگزاری برنامه‌های دهه کرامت با آستان مقدس حضرت معصومه(س) همکاری می‌کنند.

حضور خادمان حرم بانوی کریمه اهل بیت(س) در 14 استان کشور