دلایل نشست زمین در کرج چه بود؟!

دوشنبه ۱۱ مرداد ۱۳۹۵
دلایل نشست زمین در کرج چه بود؟!

مدیر روابط عمومی سازمان آتش‌نشانی کرج گفت: بررسی‌های ابتدایی احتمال می‌دهیم که توقف این خودروی سنگین در منطقه‌ و سست‌ بودن زیرساخت‌ها و خاک به دلیل وجود قنات، عامل حادثه فوق بوده باشد.

به گزارش خبرگزاری فارس از کرج، ظهر امروز خبرگزاری فارس با انتشار خبری اعلام کرد که بخشی از خیابان عدل در منطقه حیدرآباد کرج نشست کرد.

این اتفاق ظهر امروز و در حین حرکت یک دستگاه خاور اتفاق افتاد.

خودروی سنگین فوق قصد عبور از خیابان عدل در منطقه حیدرآباد را داشت که ناگهان زمین نشست کرد و چرخ‌های سمت راست خودرو در زمین فرو رفت.

بلافاصله ماموران آتش‌نشانی و امداد و نجات به محل اعزام شده و هم‌اکنون در حال خارج کردن خودروی مذکور از چاله ایجاد شده هستند. خوشبختانه حادثه فوق خسارات جانی در پی نداشته است.

حدود دو ماه قبل نیز در یکی دیگر از خیابان‌های کرج، چرخ‌های یک اتوبوس حامل گردشگران خارجی بر اثر نشست زمین، در چاله‌ای عمیق فرو رفته بود. هنوز دلایل این اتفاق مشخص نشده است.

در همین ارتباط دقایقی قبل سخنگوی سازمان آتش‌نشانی شهرستان کرج در گفت‌وگو با خبرنگار فارس اظهار داشت: ظهر امروز از طریق تماس با سامانه 125 از یک حادثه برای خودروی خاور در منطقه حیدرآباد با خبر شدیم.

سید جواد موسوی تصریح کرد: بلافاصله ماموران آتش‌نشانی با امکانات و تجهیزات کامل به محل اعزام گردیده و در محل متوجه نشست زمین و فرورفتن لاستیک خودروی فوق در زمین شدند.

سخنگوی سازمان آتش‌نشانی شهرستان کرج افزود: ماموران با استفاده از تجهیزاتی مانند جرثقیل اقدام به خارج کردن خودروی فوق کرده و خوشبختانه موفق شدند ضمن بازگشایی مسیر، عملیات را انجام دهند.

موسوی گفت: با تلاش ماموران آتش‌نشانی، این حادثه خسارت جانی در پی نداشته است.

وی در پاسخ به پرسش خبرنگار فارس در کرج مبنی بر اینکه چه علتی باعث نشست زمین در این محدوده شده است، گفت: منطقه حیدرآباد از جمله مناطق قدیمی مرکز استان البرز است و در گذشته این محدوده دارای قنات آب بوده است.

مدیر روابط عمومی سازمان آتش‌نشانی کرج بیان داشت: برای یافتن دلیل این حادثه نیاز به کار کارشناسی داریم، اما با بررسی‌های ابتدایی احتمال می‌دهیم که توقف این خودروی سنگین در منطقه‌ و سست‌ بودن زیرساخت‌ها و خاک به دلیل وجود قنات، عامل حادثه فوق بوده باشد.

دلایل نشست زمین در کرج چه بود؟!
jkkjkjkjkj