80 درصد دانشجویان پیام نور وضعیت مالی خوبی ندارند/ تحصیل 50 هزار دانشجو در 30 واحد دانشگاهی پیام نور خراسان رضوی

سه شنبه ۱۲ مرداد ۱۳۹۵
80 درصد دانشجویان پیام نور وضعیت مالی خوبی ندارند/ تحصیل 50 هزار دانشجو در 30 واحد دانشگاهی پیام نور خراسان رضوی

رئیس دانشگاه پیام نور خراسان رضوی با اشاره به تحصیل 50 هزار دانشجو در 30 واحد دانشگاهی پیام نور در سطح استان گفت: دانشجویان پیام نور اگر چه به لحاظ فرهنگی در سطح بسیار عالی قرار دارند اما به لحاظ مالی 80 درصد آنان وضعیت خوبی ندارند.

به گزارش خبرگزاری فارس از کاشمر، محمد علی داوریار دوشنبه شب در آئین تودیع و معارفه رؤسای قدیم و جدید دانشگاه پیام نور مرکز کاشمر اظهار داشت: اگر چه 10 سالی در دانشگاه آزاد خدمت کردم، اما از بدو ورودم در دانشگاه پیام نور حقیقتاً خدمت در این مجموعه دانشگاهی را با شرایطی که داریم عبادت می‌دانم.

وی با بیان اینکه دانشگاه پیام نور علی‌رغم دولتی بودن از امتیازات دولتی کم بهره است یادآور شد: افرادی که در مراکز و واحدهای پیام نور مشغول تحصیل می‌کنند از لحاظ فرهنگی در جایگاه بسیار عالی قرار دارند اما به به لحاظ مالی 80 درصد دانشجویان از وضعیت خوبی در برخوردار نیستند.

رئیس دانشگاه پیام نور استان با اشاره به فعال شدن مجمع خیرین مجازی به منظور جذب کمک‌های خیرین خارج نشین خاطر نشان کرد: به عنوان یک دانشگاه دولتی انتظار توجه بیشتر داریم تا بتوانیم شرایط بهتر و کامل‌تری برای تحصیل علاقمندان به ادامه تحصیل فراهم کنیم.

وی با بیان اینکه در حال حاضر امکان تحصیل در دو رشته همزمان در دانشگاه پیام نور وجود دارد ابراز داشت: در راستای ایجاد کارآفرینی برای نخستین بار کالج دانشگاه پیام نور را در خراسان رضوی فعال کردیم.

داوریار با بیان اینکه به دنبال برگزاری همایش بین‌المللی طب سنتی ایران هستیم افزود: خوشبختانه با توجه به تعدد انواع گونه‌های گیاهی در نقاط مختلف کشور برگزاری این همایش می‌تواند معرف چهره‌های فاخر در جهان باشد.

وی با بیان اینکه وسعت زیادی از اراضی مراکز دانشگاه پیام نور به صورت زمین خالی رها شده و بلااستفاده است، ابراز داشت: در همین راستا به همه مسؤولان دانشگاه‌ها تأکید شده که از فضای موجود برای کشت محصولات کشاورزی استفاده کنند.

رئیس دانشگاه پیام نور خراسان رضوی، دانشجو را ولی نعمت و کار در پیام نور را شبانه روزی دانست و گفت: در شرایطی که دانشگاه با کمترین هزینه و بالاترین سطح علمی نسبت به پذیرش دانشجو اقدام می‌کند خدمت در این مجموعه یک باقیات و صالحات برای کارکنان و اساتید محسوب می‌شود.

وی با اشاره به این که برخی‌ها در گذشته ورود به دانشگاه را به منزله قیف چپه می‌دانستند ابراز داشت: دانشگاه پیام نور قیف راسته است به طوری که وارد شدن به آن به راحتی انجام می‌شود اما خروجی آن به سختی صورت می‌گیرد.

داوریار با تأکید بر اینکه در شبکه جامع دانشگاه‌های استان موضوع برگزاری المپیاد علمی را به منظور سنجش سطح علمی دانشجویان مطرح کردیم تصریح کرد: برای اینکه سطح کیفی دانشگاه پیام نور را در بین مراکز آموزش عالی استان به اثبات برسانیم و سطح علمی دانشجویان را مشخص کنیم مدعی برگزاری المپیاد علمی در سطح استان هستیم.

وی یادآور شد: دانشجویان پیام نور در مدت تحصیل شان عملاً تست زنی را تمرین می‌کنند به طوری که در پایان هر ترم با شرکت در هر یک از آزمون‌های دروس در حقیقت یک کنکور برگزار می‌کنند.

رئیس دانشگاه پیام نور خراسان رضوی با تقدیر از زحمات و تلاش‌های 46 ماهه علی منظم اسماعیل پور رئیس قبلی دانشگاه پیام نور کاشمر به ویژه در ایجاد فضای همدلی، همکاری و تعامل در بین همکاران  و اساتید و سایر دستگاه‌های اجرایی شهرستان که نمره قابل قبولی دریافت می‌کند اظهار داشت: در حال حاضر حکم حامد خاتمی پور به عنوان مسؤول امور جاری در استان صادر شده است و تا دو هفته آینده نیز حکم قطعی ریاست از سوی مقام عالی دانشگاه صادر خواهد شد.

80 درصد دانشجویان پیام نور وضعیت مالی خوبی ندارند/ تحصیل 50 هزار دانشجو در 30 واحد دانشگاهی پیام نور خراسان رضوی
jkkjkjkjkj