«خط سرخ منا» بی‌کفایتی آل‌سعود را افشا می‌کند

سه شنبه ۱۲ مرداد ۱۳۹۵
«خط سرخ منا» بی‌کفایتی آل‌سعود را افشا می‌کند

رئیس حوزه هنری استان آذربایجان‌شرقی گفت: یادواره سراسری ادبی هنری «خط سرخ منا» که همزمان با اولین سالروز فاجعه منا توسط حوزه هنری استان برگزار می‌شود، بی‌کفایتی و بی‌لیاقتی رژیم آل‌سعود را در مدیریت حج افشا می‌کند.

به گزارش خبرگزاری فارس از تبریز به نقل از روابط عمومی حوزه هنری استان آذربایجان‌شرقی؛ حسن میلانی اظهار داشت: همچنین سعی می‌شود در یادواره سراسری فوق مظلومیت قربانیان فاجعه منا و نقش استکبار جهانی در گسست اتحاد اسلامی نشان داده شود.

وی با اشاره به اینکه فاجعه منا و جان باختن صدها تن از حجاج بیت‌الله الحرام دردناک و دلخراش بود، افزود: این جنایت محصول بی‌کفایتی رژیم خودکامه و جنایتکار آل‌سعود است.

رئیس حوزه هنری استان آذربایجان‌شرقی ادامه داد: حوادثی چون حادثه و فاجعه منا که در مراسم حج سال گذشته شاهد آن بودیم، موجب آگاه‌سازی بیشتر افکار مسلمانان و سایر مردم جهان از ناکارآمدی و عدم مدیریت و لیاقت دولت آل‌سعود در برگزاری حج ابراهیمی شد.

میلانی با تاکید بر اینکه فاجعه منا، اولین از نوع خود نبوده، و اگر به صورت علمی و سیستماتیک مورد بررسی و راه حل‌یابی قرار نگیرد، متاسفانه آخرین هم نخواهد بود، تصریح کرد: در حوادثی مشابه در آیین رمی‌جمرات در دوره‌های گذشته، 1426 و 345 نفر به ترتیب در سال‌های 1990 و 2006 کشته شدند.

وی اضافه کرد: می‌توان نتیجه گرفت که این حادثه دیگر در گروه پدیده‌های نادر و غیرقابل تصور نیست و به این دلیل باید خود را آماده کنیم تا از تکرار این حوادث تلخ در سال‌های آینده جلوگیری شود.

میلانی افزود: به همین منظور حوزه هنری انقلاب اسلامی آذربایجان‌شرقی یادواره سراسری ادبی هنری «خط سرخ منا» را با همکاری و مشارکت روابط عمومی و امور بین‌المللی شهرداری کلانشهر تبریز، سازمان حج و زیارت استان، صدا و سیمای مرکز استان و بسیج هنرمندان برگزار می‌کند.

میلانی فرصت ارسال آثار به یادواره فوق را 15 شهریور ماه سال جاری عنوان نمود و خاطرنشان کرد: علاقه‌مندان می‌توانند آثار خود را در رشته‌های فیلم، عکس، تصویرسازی، پوستر، کاریکاتور، شعر و داستان به نشانی تبریز- خیابان امام خمینی- تقاطع شریعتی- طبقه فوقانی مجموعه فرهنگی سینمایی قدس- حوزه هنری انقلاب اسلامی آذربایجان شرقی و به کد پستی 5133714381 ارسال نمایند و یا جهت کسب اطلاعات بیشتر با شماره تلفن‌های 04135552557 و 04135551619 تماس حاصل نمایند.

لازم به ذکر است پوستر و فراخوان یادواره سراسری ادبی هنری « خط سرخ منا» در تارنمای حوزه هنری استان به نشانی www.artabriz.ir قابل دریافت و دانلود است.

«خط سرخ منا» بی‌کفایتی آل‌سعود را افشا می‌کند