مهم‌ترین رویدادها و مسائل امنیتی سیستان و بلوچستان تشریح شد

سه شنبه ۱۲ مرداد ۱۳۹۵
مهم‌ترین رویدادها و مسائل امنیتی سیستان و بلوچستان تشریح شد

معاون امنیتی - انتظامی استاندار سیستان و بلوچستان در نشست خبری با خبرنگاران، مهم‌ترین رویدادها و مسائل امنیتی این استان را تشریح کرد.

به گزارش خبرگزاری فارس از زاهدان، علی اصغر میرشکاری دقایقی پیش در نشست خبری با اصحاب رسانه به تشریح مهمترین رویدادها و مسائل امنیتی سیستان و بلوچستان پرداخت.

معاون امنیتی ـ انتظامی استاندار سیستان و بلوچستان افزود: این استان در حال حاضر جزو 10 استان اول کشور از نظر وضعیت امنیتی مطلوب است. 

این مسؤول افزود:  ایجاد سیستم‌های پایش تصویری را در استان آغاز کرده‎ایم و موفق شده‎ایم جرائم اجتماعی استان را تا 90 درصد کاهش دهیم.

وی با بیان اینکه در حوزه امنیت بر پایه اشراف اطلاعاتی فعالیت های خود را پیش می بریم، ادامه داد: امسال سه نفر مافیای مواد مخدر در استان دستگیر کردیم که یکی از دلایل موفقیت در این زمینه اشراف اطلاعاتی بوده است. 

47 درصد نا امنی‎های سیستان و بلوچستان ریشه در خرید و فروش موادمخدر است

میرشکاری بیان کرد: در دنیا دو هزار عنوان مجرمان داریم که هزار و 200 عنوان در داخل ایران است و  در سیستان و بلوچستان 47 درصد نا امنی‎ها در زمینه خرید و فروش موادمخدر است.

معاون امنیتی ـ انتظامی استاندار سیستان و بلوچستان با اشاره به دستگیری یک تیم تروریستی در خاش گفت: شخصی داخل منزل خود در اتاق پذیرایی کانال میزند تا در اماکن انتظامی انفجار ایجاد کند که ما این موضوع را از قبل رصد می‌کردیم و به موقع برای دستگیری اقدام کردیم.

این مسؤول افزود: تهیه طرح جامعه امنیت پایدار در بخش‌های مختلف را در دستور کار قرار داده‌ایم.

وی گفت: در بحث قاچاق در استان سیستان و بلوچستان دو کالای اساسی مطرح است یکی سوخت است که وارد می‌شود و دام که خارج می‌شود که در این راستا طرح جامعی با هدف مقابله با قاچاق کالا تهیه شده است زیرا کشورهای افغانستان و پاکستان 150 هزار لیتر سوخت ماهیانه لازم دارند و ما اگر این را تامین نکنیم قاچاق می‌شود. 

میرشکاری بیان کرد: سوخت از استان‌ها دیگر کشور به روش‌های مختلف وارد استان ما می‌شود اما با اقداماتی که در دستور کار داریم تلاش می‌کنیم، امسال قاچاق سوخت را مهار می‌کنیم.

وی افزود: با هدف مقابله با قاچاق دام، افزود: 14 کشتارگاه در استان داریم که اینها فعال شده و از سال 94 تاکنون کمترین بیماری مشترک با دام را داشته‌ایم.

معاون امنیتی ـ انتظامی استاندار سیستان و بلوچستان گفت: سال گذشته 26 هزار تن گوشت به کشور تحویل داده‌ایم و امسال می‌خواهیم این رقم را به 40 هزار تن گوشت برسانیم.

تکذیب خبر شهادت سرباز رامسری در سیستان و بلوچستان

این مسؤول خبر شهادت یک سرباز رامسری توسط اشرار در سیستان و بلوچستان را تکذیب کرد و گفت: چندی روز پیش سربازی اهل گناباد در یکی از ایست و بازرسی‌های جنوب استان توسط راننده ای خودرو عمدا زیر گرفته شده و به شهادت رسید.
میرشکاری گفت: عامل شهادت این سرباز نیز در مدت کوتاه دستگیر شد و درحال سیر مراحل قانونی است.

اعطای 12 امان نامه به مجرمان نادم

وی در پاسخ به سؤال فارس مبنی بر اینکه چه تعداد امان نامه امسال به مجرمین نادم و پسیمان اعطا شده است، گفت: آغوش رأفت نظام اسلامی به روی مجرمین نادم و پشیمان که شاکی خصوصی ندارند باز است و این افراد می‌توانند دریافت امان‌نامه اقدام کنند.

معاون امنیتی ـ انتظامی استاندار سیستان و بلوچستان از دستگیری سه مافیای مواد مخدر در استان خبر داد و گفت: یک نفر از این مافیای دستگیر شده به جابه‌جایی بیش از 800 تن مواد مخدر اعتراف کرده است.

مهم‌ترین رویدادها و مسائل امنیتی سیستان و بلوچستان تشریح شد