موافقت وزارت نفت با دادن آگهی شرکت‌های نفتی به نشریات محلی/60 درصد آگهی‌های دولتی در اختیار وزارت نفت

چهارشنبه ۱۳ مرداد ۱۳۹۵
موافقت وزارت نفت با دادن آگهی شرکت‌های نفتی به نشریات محلی/60 درصد آگهی‌های دولتی در اختیار وزارت نفت

مدیرکل روابط عمومی وزارت نفت گفت: شرکت‌های نفت و گازی استان با امور حقوقی خود مذاکره کنند و علاوه بر دادن آگهی به یک روزنامه سراسری، همان آگهی را هم به نشریات محلی بدهند.

به گزارش خبرگزاری فارس از بوشهر، اکبر نعمت‌اللهی ظهر امروز در نشست با اصحاب رسانه استان بوشهر در ارتباط با گلایه اهالی مطبوعات استان بوشهر در مورد توزیع ناعادلانه آگهی شرکت‌های نفت و گازی در استان بوشهر اظهار داشت: هر دو طرف یعنی مطبوعات و مجموعه وزارت نفت حقی داریم، طبق قانون وزارت نفت، مسؤول یا موظف نیستیم که بخشنامه دولت را رعایت کنیم، نفت قانون جدا دارد و شرکت‌های نفتی نیز ملزم به رعایت بخشنامه دولت نیستند و اگر نفت در موضوعی که قانون تصویب کرده آن را عملیاتی کرده به خاطر همراهی بوده که انجام داده است.

وی در پاسخ به این موضوع که در استان فارس و خوزستان توزیع آگهی‌ها در خود استان‌های نامبرده شده انجام می‌شود، گفت: چنین موضوعی صحت ندارد و توزیع آگهی‌های نفتی در دو استان خوزستان و فارس در وزارتخانه انجام می‌شود.

مدیرکل روابط عمومی وزارت نفت اضافه کرد: آگهی‌های نفت و گاز فقط در مورد مزایده و مناقصه است که همه آن‌ها تاریخ دارد و باید در یک تاریخ مشخص چاپ شود و به همین دلیل است که بسیاری از آگهی شرکت‌های نفتی و گازی در استان بوشهر نصیب هفته‌نامه‌ها نمی‌شود مگر اینکه آگهی موردنظر زمان طولانی داشته باشد یا اصلاً زمانی در نظر نگرفته شده است.

نعمت‌اللهی افزود: اگر آگهی‌های مربوط به شرکت‌های نفت و گازی که تاریخ مشخصی دارند در زمان خود منتشر نشود، مشکلات و معضلاتی گریبان شرکت‌ها را خواهد گرفت و باید پاسخگوی سازمان بازرسی باشند.

وی بیان داشت: اختیار لازم برای توزیع آگهی‌های مربوط به استان‌ها، را به روسای روابط عمومی شرکت‌های نفتی و گازی مستقر در استان سپردیم که آن را انجام دهند.

مدیرکل روابط عمومی وزارت نفت بیان کرد: با توجه به شرایط توزیع آگهی شرکت‌های نفت و گازی اگر این اتفاق توسط ادارات ارشاد هم بیفتد باز هم فرقی برای هفته‌نامه‌ها نمی‌کند و بیشتر آگهی‌ها نصیب روزنامه‌ها می‌شود.

نعمت‌اللهی بابیان اینکه خود را مسؤول می‌دانم اگر حمایتی بتوانم از رسانه‌های استان بوشهر انجام دهم، افزود: در کنار حمایت از رسانه‌ها، منافع وزارت نفت را هم باید مدنظر داشته باشم و اجازه ندارم منافع نفت را زیر پا بگذارم با این هدف که یک رسانه را خوشحال کنم.

این مسؤول بابیان اینکه روابط عمومی وزارت نفت به 80 روزنامه در کشور آگهی‌ می‌دهد، افزود: این آگهی‌ها به‌تناسب و شاخص‌های مختلفی ازجمله تیراژ، اثرگذاری، گستردگی حضور روزنامه در استان و شهرستان‌هاست.

مدیرکل روابط عمومی وزارت نفت اظهار داشت: برای کمک به هفته‌نامه‌ها نیز تلاش داریم به مناسبت‌های مختلفی، آگهی‌هایی طراحی شود تا از این طریق از هفته‌نامه‌ها نیز کمک کنیم، در کنار این موضوع، خانه مطبوعات و رسانه‌های بوشهر راهکارهای دیگری برای حمایت از هفته‌نامه‌ها نیز تدوین کرده و ارائه دهند.

نعمت‌اللهی با اشاره به اینکه 60 درصد ریالی آگهی‌های دولتی در رسانه‌ها متعلق به وزارت نفت است، بیان کرد:  آگهی‌های وزارت نفت اکنون بسیار کاهش‌یافته و از رقم 35 تا 40 میلیارد تومان آگهی در سال به 10 تا 12 میلیارد تومان در سال رسیده است.

وی گفت: به رسانه‌ها، نوبتی آگهی نمی‌دهیم و هر رسانه سهمیه‌ای دارد و بر اساس فرمول خاصی آگهی به روزنامه تعلق می‌گیرد.

مدیرکل روابط عمومی وزارت نفت بیان داشت: بنده و همکارانم درزمینهٔ توزیع آگهی‌های شرکت‌های نفت و گازی هیچ خصومتی با کسی نداریم و تمام هم و غم ما این است که به رسانه‌ها کمک کنیم.

نعمت‌اللهی افزود: شرکت‌های نفت و گازی استان، با امور حقوقی خود مذاکره کنند و علاوه بر دادن آگهی به یک روزنامه سراسری، همان آگهی را هم به نشریات محلی بدهند ضمن اینکه برنامه‌ریزی می‌کنیم تا آگهی مناسبتی هم به هفته‌نامه‌ها بدهیم.

موافقت وزارت نفت با دادن آگهی شرکت‌های نفتی به نشریات محلی/60 درصد آگهی‌های دولتی در اختیار وزارت نفت
jkkjkjkjkj