مجموعه‌های فرهنگی خودجوش مایه مباهات نظام هستند/ خانواده‌های شهدا بار اعتلای فرهنگ را بر دوش می‌کشند

پنجشنبه ۱۴ مرداد ۱۳۹۵
مجموعه‌های فرهنگی خودجوش مایه مباهات نظام هستند/ خانواده‌های شهدا بار اعتلای فرهنگ را بر دوش می‌کشند

معاون فرهنگی بنیاد شهید و امور ایثارگران گنبدکاووس با اشاره به فعالیت‌های فرهنگی با رویکرد ایثار و شهادت توسط مجموعه فرهنگی فاطمیون گفت: این گونه مجموعه‌های خودجوش فرهنگی مایه مباهات نظام هستند.

به گزارش خبرگزاری فارس از گرگان، محمود موحدی‌راد صبح امروز و در جمع اعضای مجموعه فرهنگی فاطمیون با اشاره به ضرورت ترویج فرهنگ ایثار و شهادت در سطح شهرستان گنبدکاووس اظهار کرد: تردیدی نداریم که اگر فرهنگ ایثار و شهادت و روحیه ایثارگری در جامعه فراگیر شود بسیاری از مشکلات و معضلات کشور به ویژه در حوزه مسائل فرهنگی و اجتماعی مرتفع خواهد شد.

وی با بیان اینکه همه ما مدیون و مرهون رشادت شهدا و ایثارگران هستیم، افزود: امروز هم خانواده‌های معظم و معزز شهدا در کشور متحمل بار سنگین ترویج فرهنگ ایثار و شهادت هستند و صبوری و استقامت آن هاست که توانسته نگاه و عنایت الهی را بر سرزمین نورانی ایران اسلامی مستدام و متداوم کند.

سرکشی به خانواده شهدا نشان از عمق ایمان و معرفت جوانان است

معاون فرهنگی اداره بنیاد شهید و امور ایثارگران گنبدکاووس با تقدیر از مجموعه فرهنگی فاطمیون به دلیل راه‌اندازی سلسله نشست‌های مشترک با خانواده شهدا خاطرنشان کرد: شما جوانان فعال فرهنگی که بدون هیچ‌گونه چشمداشت و حمایت‌های دولتی به صورت خودجوش وارد عرصه فرهنگی کشور شده‌اید برای این نظام مایه مباهات و افتخار هستید و این حرکت پسندیده شما در سرکشی به خانواده شهدا نشان از عمق ایمان و معرفت در این مجموعه فرهنگی است.

موحدی‌راد با اشاره به دیدار اعضای این مجموعه فرهنگی با خانواده‌های شهیدان بیگدلی، ابوالقاسمی و آقایی در روزهای اخیر اضافه کرد: حضور شما عزیزان که هر کدام در عرصه فرهنگی شهرستان گنبدکاووس شناخته شده و و در حال تلاش هستید موجب خشنودی و سرور غیر قابل توصیف خانواده‌های معظم شهدا می‌شود که امیدواریم دعای خیر این عزیزان بدرقه راه شما باشد.

وی رسوخ اندیشه‌های ناب اسلامی و انقلابی را در مجموعه‌های فرهنگی از جمله مجموعه فرهنگی فاطمیون حاصل رصد دقیق و عملیاتی کردن منویات رهبر معظم انقلاب در بطن این مجموعه‌ها دانست و گفت: بسیار خوشحالیم که شاهد هستیم چنین مجموعه بزرگ و شناخته شده فرهنگی در شهرمان در کنار فعالیت‌های فرهنگی، مذهبی، اجتماعی و آموزشی از دیدار و بهره‌مندی از محضر خانواده‌های شهدا غافل نشده است.

معاون فرهنگی اداره بنیاد شهید و امور ایثارگران گنبدکاووس از جمع‌آوری اطلاعات شهدای گنبدکاووس در سامانه این اداره خبر داد و تاکید کرد: بر اساس تصمیمات گرفته شده قصد داریم از این اطلاعت علاوه بر استفاده در کنگره بزرگ 4 هزار شهید استان گلستان برای تهیه انواع محصولات فرهنگی و هنری به صورت ملی، استانی و شهرستانی استفاده کنیم.

جوان امروز به دنبال کسب حقیقت وجودی شهدا هستند

موحدی‌راد با اعلام آمادگی برای همکاری این نهاد با مجموعه‌ها و موسسات فرهنگی و هنری در سطح شهرستان گنبدکاووس افزود: اداره بنیاد شهید و امور ایثارگران شهرستان گنبد کاووس به عنوان متولی امور مرتبط با شهدا و ایثارگران و خانواده‌های معظم این عزیزان از هرگونه طرح و برنامه‌ای که با محوریت ترویج فرهنگ ایثار و شهادت باشد استقبال کرده و از آن حمایت می کند.

وی با بیان اینکه جوان امروز به دنبال کسب حقیقت وجودی شهداست، خاطرنشان کرد: بهترین راه شناخت واقعی شهدا و ویژگی‌های این عزیزان حضور در جوار خانواده‌های معزز آنان است تا ابعاد وجودی شهدا به معنای واقعی کلمه آشنا شده و رفتار و منش آنها را از نزدیک‌ترین افراد به آنها جویا شده و بشنوند.

معاون فرهنگی اداره بنیاد شهید و امور ایثارگران گنبدکاووس در ادامه با تاکید بر اینکه معرفی شهدا خود یکی از راه‌های زنده نگه داشتن یاد و خاطر آنان است، گفت: البته تاکید رهبر معظم انقلاب بر زنده نگه داشتن یاد شهدا بر این موضوع متوقف نشده و باید نام و یاد و شهدا در همه امور و فعالیت‌های فرهنگی و اجتماعی جاری باشد تا ضمن ایجاد برکت در امور خواسته ولی امر مسلمین جهان نیز محقق شود.

مجموعه‌های فرهنگی خودجوش مایه مباهات نظام هستند/ خانواده‌های شهدا بار اعتلای فرهنگ را بر دوش می‌کشند