ورزش مازندران نیاز به نگاه ویژه دارد/ بازسازی ورزشگاه شهدای نوشهر با اعتبار 50 میلیارد ریال

پنجشنبه ۱۴ مرداد ۱۳۹۵
ورزش مازندران نیاز به نگاه ویژه دارد/ بازسازی ورزشگاه شهدای نوشهر با اعتبار 50 میلیارد ریال

وزیر ورزش و جوانان با بیان اینکه باید به طور ویژه به مازندران نگاه شود گفت: این نگاه وجود نداشت و اگر هم بوده است به تناسب قهرمانان و اشتیاق جوانان و مردم توسعه پیدا نکرده است.

به گزارش خبرگزاری فارس از شهرستان نوشهر، محمود گودرزی پیش از ظهر امروز در حاشیه سفر به این شهرستان و بازدید از استادیوم ورزشی شهدای نوشهر در جمع خبرنگاران با اشاره به اینکه به دلیل وجود محدودیت‌های پروژه‌های عمرانی، برخی طرح‌ها متوقف شدند، اظهار کرد: مازندران در حوزه ورزش حرف نخست را می‌زند و الان نیز بیشترین سهمیه را در المپیک دارد.

وی افزود: باید به طور ویژه به مازندران نگاه شود ولی این نگاه وجود نداشت و اگر هم بوده است اما به تناسب قهرمانان و اشتیاق جوانان و مردم توسعه پیدا نکرده است.

وزیر ورزش و جوانان بیان کرد: امروز به طور رسمی و به دعوت نماینده مردم نوشهر و چالوس در مجلس شورای اسلامی به این سفر آمدم و امیدواریم به تناسب نیازهای توسعه‌ای اتفاقات خوبی در حوزه ورزش رخ دهد.

این مسؤول با بیان اینکه پروژه ورزشگاه شهدای نوشهر از محل سفر مقام معظم رهبری با اعتبار 50 میلیارد ریال نوسازی و بازسازی می‌شود، تصریح کرد: اخیراً نیز نامه‌ای از سوی دفتر رهبری مکاتبه‌ای با سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی شده است و این پروژه در اولویت سازمان مدیریت قرار دارد تا اعتبارات سفر مقام معظم رهبری را تأمین کند.

گودرزی با اشاره به اینکه به نظر می‌رسد بخش عمده این اعتبار امسال تأمین می‌شود و مشکلی برای تأمین اعتبار استادیوم ورزشی شهدای نوشهر وجود ندارد، خاطرنشان کرد: امیدواریم هر چه زودتر بازسازی و نوسازی آن انجام شود و پیش‌بینی ما این است که تا پایان امسال بخش عمده آن انجام شود.

وی درباره آخرین وضعیت کاروان اعزامی ایران به رقابت‌های المپیک، اظهار کرد: سفر کاروان المپیکی‌ها از صبح امروز آغاز شده است و مدیران به عنوان گروه پیش‌رو سفر کردند و تعدادی از تیم‌ها نیز با آنها رفتند و این رفت و آمدها تا شهریور به تناوب ادامه دارد.

وزیر ورزش و جوانان گفت: جایگاه ایران به طور میانگین چهار مدال در کل المپیک است و تاکنون 15 دوره شرکت کردیم و حدود 60 مدال کسب کردیم و انتظار داریم این تعداد مدال‌‌ها افزایش یابد.

رئیس اداره ورزش و جوانان نوشهر نیز با اشاره به اینکه 50 میلیارد ریال اعتبار از محل سفر پر خیر و برکت مقام معظم رهبری برای ورزشگاه شهدای نوشهر درنظر گرفته شد، اظهار کرد: پیمانکار این پروژه سازمان بسیج سازندگی و زیر نظر دفتر مقام معظم رهبری است.

شهرام کیاکجوری با بیان اینکه قسمتی از مطالبات و تأمین اعتبار پروژه‌های نیمه‌تمام نیز به صورت مکتوب به وزیر ورزش ارائه شد، گفت: تکمیل پروژه‌های نیمه‌تمام و بازسازی برخی سالن‌های فرسوده نیاز به اعتباری بیش از 30 میلیارد ریال دارد.

ورزش مازندران نیاز به نگاه ویژه دارد/ بازسازی ورزشگاه شهدای نوشهر با اعتبار 50 میلیارد ریال