تبریز 600 هزار درخت دارد/ هزینه نگهداری هر درخت در سال 160 هزار ریال

سه شنبه ۱۹ مرداد ۱۳۹۵
تبریز 600 هزار درخت دارد/ هزینه نگهداری هر درخت در سال 160 هزار ریال

مدیرعامل سازمان پارک‌ها و فضای سبز تبریز از وجود 600 هزار اصله درخت در سطح این شهر خبر داد و گفت: هزینه نگهداری هر اصله درخت در سال حدود 160 هزار ریال و هر متر مربع چمن و گل 50 هزار ریال است.

محمدحسین حسن‌زاده امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در تبریز اظهار داشت: از ابتدای امسال تاکنون با نهضت درختکاری که آغاز شده 200 هزار اصله درخت جدید به فضای سبز تبریز افزوده شده است.

وی با اشاره به نگهداری و رسیدگی به این درخت‌ها، افزود: هزینه نگهداری هر اصله درخت در سال حدود 160 هزار ریال و  هر متر مربع چمن و گل در طول سال 50 هزار ریال است.

مدیرعامل سازمان پارک‌ها و فضای سبز تبریز با اشاره به لزوم دقت و توجه در نگهداری از درختان، اظهار داشت: قطع درختان جنبه کیفری داشته و زندان دارد.

حسن‌زاده تاکید کرد: طبق قانون حفظ و گسترش هیچ‌کس به خود حق بریدن درختی را نمی‌دهد و در اثر مشاهده هر گونه مورد احتمالی به شدت برخورد می‌شود.

وی در پاسخ به سؤالی مبنی بر تغییر کاربری‌های فضای سبز نیز یادآور شد: طبق قانون، واحدهای صنعتی باید با فاصله 30 کیلومتری از تبریز ایجاد شوند و باز هم طبق قانون باید 25 درصد آن به فضای سبز اختصاص داده شود که نظارت بر این موضوع بر عهده اداره کل محیط زیست است.

مدیرعامل سازمان پارک‌ها و فضای سبز تبریز ادامه داد: تبریز شهری صنعتی است و با توجه به همین ویژگی نیازمند فضای سبز است که تحقق این امر نیازمند اهتمام مسئولان است.

از: خبرگزاری فارس
تبریز 600 هزار درخت دارد/ هزینه نگهداری هر درخت در سال 160 هزار ریال