راه‌اندازی نهضت تفسیر قرآن در بابل

پنجشنبه ۲۱ مرداد ۱۳۹۵
راه‌اندازی نهضت تفسیر قرآن در بابل

مسؤول مؤسسه نهضت تفسیر قرآن بابل از راه‌اندازی نهضت تفسیر قرآن در بابل خبر داد و گفت: با راه‌اندازی این نهضت درصدد رفع مهجوریت قرآن در جامعه هستیم.

حجت‌الاسلام محمدمهدی محمودیان در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری فارس در شهرستان بابل، با تبریک دهه کرامت، اظهار کرد: با وجودی که شهرستان بابل در حوزه حفظ، صوت، لحن و تجوید به نحو شایسته‌ای موفق بوده است اما در بخش تفسیر و انتقال پیام‌های قرآنی کمتر کار کرده لذا با راه‌اندازی نهضت تفسیر قرآن درصدد شدیم تا آموزه‌های قرآنی را به نحو شایسته وارد زندگی مردم کنیم.

وی با اشاره به اینکه در صدد هستیم فرهنگ تفسیر قرآن را در جامعه عمومیت دهیم، افزود: اولویت برنامه ما ترویج فرهنگ توجه به تفاسیر قران از سوی روحانیت در مساجد است که هفته‌ای یک‌بار اقدام به برگزاری کلاس تفسیر کنند.

مسؤول نهضت تفسیر قرآن بابل تصریح کرد: باید تفسیر در کنار خواندن و ترجمه قرآن مورد توجه قرار گرفته و پیام‌های قرآن در زندگی روزمره مردم وارد و بر عملکرد زندگی آنها تأثیر داشته باشد.

محمودیان خاطرنشان کرد: آشنایی با مفاهیم قرآن، فهم و درک درست آموزه‌های قرآنی، انسجام افراد و نیروهایی که در حوزه تفسیر فعالیت دارند و انجام اقدامات هدفمند در حوزه ترویج فرهنگ تفسیر قرآن از اهداف مهم تشکیل این نهضت است.

وی از فعالیت 10 نیروی مستعد در حوزه تفسیر در این نهضت خبر داد و یادآور شد: با استفاده از نیروی مستعد و کارآمد در این حوزه در مساجد، منازل و مدارس متناسب با ظرفیت‌های موجود در عرصه اجتماعی فعالیت چشمگیری در این حوزه انجام شود.

مسؤول نهضت تفسیر قرآن بابل ادامه داد: آموزش و پرورش، مدارس، مساجد و پایگاه‌های مذهبی، مهم‌ترین پایگاه تبلیغی ما در این عرصه است.

محمودیان با اشاره به اینکه قرآن در جامعه مهجور مانده است، گفت: این حرکت مؤثر مردم‌نهاد نیازمند حمایت همه کسانی است که دغدغه قرآن دارند و باید در صحنه زندگی دنیا و آخرت مردم جایگاه خود را پیدا کنند.

راه‌اندازی نهضت تفسیر قرآن در بابل