شهدا انقلاب را بیمه کردند

پنجشنبه ۲۱ مرداد ۱۳۹۵
شهدا انقلاب را بیمه کردند

فرمانده سپاه رفسنجان گفت: تمدید نظام اسلامی ما شهدا هستند و شهدا این انقلاب را بیمه کردند، از اول انقلاب هرجا به بن‌بست رسیدیم، شهدا کمک کردند.

به گزارش خبرگزاری فارس از رفسنجان، علی سلطانی چهارشنبه شب در سالروز ورود پیکر غواص شهید غلامرضا آخوندی‌نژاد به رفسنجان و زادگاهش قاسم آبادحاجی در محل گلزار شهدای این روستا با گرامیداشت یاد شهدا اظهار داشت: امشب شما به این مجلس شهید و حضور در جوار شهدا دعوت شده‌اید.

وی بیان داشت: برگزاری این یادواره در این مکان با جای دیگر فرق دارد و این مکان ارزشمند است.

فرمانده سپاه ناحیه رفسنجان با بیان اینکه بهترین حرف‌ها را باید برای شهدا گفت، تصریح کرد: امام خمینی(ره) سال 42 فرمودند «سربازان من در گهواره‌ها هستند»، آن سال نه جنگ بود و نه کسی فکر می‌کرد جنگ شود، امام راحل این سخن را گفتند.

وی ادامه داد: شهدا ذخایری هستند که خداوند به شیعه داده است و انقلاب ما با همین سربازان رخ داد و جنگ شد و امثال شهید آخوندی به جبهه رفتند.

سلطانی خاطرنشان کرد: تمدید نظام اسلامی ما شهدا هستند و شهدا این انقلاب را بیمه کردند، از اول انقلاب هرجا به بن‌بست رسیدیم، شهدا کمک کردند.

وی با یادآوری تشییع باشکوه شهدای غواص از مسیر رفسنجان تاکید کرد: استقبال پرشور مردم در روز تشییع شهدا بی‌سابقه بود.

سلطانی ابراز داشت: شهدای گمنامی که نمی‌شناختیم و میهمان مردم بودند، روی دوش مردم تشییع شدند، کسی فکر نمی‌کرد این همه جوان حاضر شوند و این حضور، مجددا انقلاب را بیمه کرد و در زمانی که ارزش‌های انقلاب کمرنگ می‌شد، مجدد این ذخایر انقلاب آمدند و  در روزهایی که دین را زیر سووال می‌بردند، نیاز بود که شهدا فضای کشور را تغییر دهند.

سلطانی با بیان اینکه ترکش دفاع مقدس بر پیکر جوانان می‌خورد و شهید می‌شدند، افزود: اما امروز ترکش خمپاره در فضای مجازی به هرکس بخورد، ننگ است، طلاق‌ها، درگیری‌ها، بی‌اعتقادی‌ها در فضای مجازی ننگ به ‌بار آورده است.

وی با بیان اینکه اگر شهدا را نداشتیم و به برکت شیعه نبود، دشمنانی که اطراف ما را گرفتند، وضعیت ما را از همه جای دنیا بدتر می‌کردند، افزود: نیاز بود بعد از چند سال شهدا بیایند و وحدت ایجاد شد و احساسی در جوان ما به‌ وجود آید که اگر اتفاقی افتاد، بگویند ما هستیم، جوانی که فاصله زیادی با پای پیاده آمد اگر روزی جنگ شود، می‌گوید ما هستیم.

سلطانی با بیان اینکه در هشت ‌سال دفاع مقدس ما در حقیقت با آمریکا جنگیدیم و صدام دست‌نشانده آمریکا بود، گفت: آمریکا کشورها را برای کشتار شیعیان و مردم بی‌گناه مجهز می‌کند و این کشور هیچگاه قابل اعتماد نیست.

وی اضافه کرد: امروز باید بدانیم چرا در سوریه می‌جنگیم و چرا جوان ما در سوریه شهید می‌شود، اگر در سوریه نجنگیم، باید در همین قاسم‌آباد بجنگیم.

وی ادامه داد: امروز همه امکانات نظامی دنیا پشت داعش در سوریه است، 86 کشور روز اول در سوریه آمدند و غارت کردند و امروز به عراق آمدند و تا 40 کیلومتری مرز ایران هم آمدند، اگر توان و جرأت داشتند به خاک جمهوری اسلامی وارد می‌شدند.

فرمانده سپاه ناحیه رفسنجان بیان کرد: اگر در سوریه نجنگیم و خاکریز ما در سوریه نباشد، باید در رفسنجان باشد، اگر در عراق وارد نشویم و حمایت نکنیم، باید در کشور بجنگیم.

وی اذعان کرد: آمریکایی‌ها اگر پنج درصد می‌دانستند در جنگ با ایران موفق می‌شوند، حتما می‌جنگیدند، امروز در مرزهای ما سپاه درگیر است و شهید می‌دهد، اگر ما وارد نشویم، آنها وارد می‌شوند.

فرمانده سپاه رفسنجان با اشاره به اینکه نعمت‌های زیادی در جمهوری‌اسلامی وجود دارد که باید به آن افتخار کنیم، متذکر شد: ما باید روحیه استکبارستیزی که امام‌ حسین(ع) به ما یاد دادند را داشته باشیم.

سلطانی ماهواره‌ها را یکی از عوامل طلاق دانست و عنوان کرد: این ماهواره‌ها و فضای مجازی در اندیشه و عقیده اثرگذار است و سبب می‌شود، کانون خانواده از هم پاشیده شود.

شهدا انقلاب را بیمه کردند