ارادت اقوام و مذاهب مختلف کرمانشاه به پرچم آستان قدس رضوی

جمعه ۲۲ مرداد ۱۳۹۵
ارادت اقوام و مذاهب مختلف کرمانشاه به پرچم آستان قدس رضوی

خادم آستان قدس رضوی گفت: مردم کرمانشاه اعم از شیعه، سنی، اهل‌حق و... ارادت خویش را به پرچم حرم مطهر امام رضا(ع) نشان داده‌اند.

به گزارش خبرگزاری فارس از کرمانشاه، سید علی موسوی در سخنرانی پیش از خطبه‌های نماز جمعه این هفته کرمانشاه، اظهار داشت: عطر حرم مطهر آستان قدس رضوی در آستانه میلاد هشتمین خورشید درخشان آسمان ولایت و‌ امامت در بیش از 20 کشور جهان طنین‌انداز شده است‌.

خادم آستان قدس رضوی افزود: پیام ما برای مردم کرمانشاه عمل به سبک رضوی و تلاش در ایجاد وحدت در میان امت اسلامی و قلوب همه ملت است که هر ساله ارادت ویژه‌ای به بارگاه رضوی امام رضا(ع) نشان می‌دهند.

موسوی بیان کرد: پرچم حرم مطهر امام رضا(ع) بیان‌گر وحدت و نماد اتحاد ملی است و مردم متعهد و شهیدپرور استان کرمانشاه اعم از شیعه، سنی، اهل‌حق و... ارادت، علاقه و ‌دل‌بستگی فراوان خود را به این پرچم مقدس نشان داده‌اند.

خادم آستان قدس رضوی تاکید کرد: مشق و سبک زندگی رضوی باید در همه کشور، به‌ویژه استان کرمانشاه ساری، جاری و‌ متضمن زندگی سالم و ایده‌آل به‌همراه تربیت دینی شود.

وی به مباحثه عمران صابی، بزرگ دهریون با علی ابن موسی الرضا(ع) برای روی آوردن به اسلام اشاره کرد و افزود: امام رضا(ع) در هنگام نزدیکی ساعت نماز، مباحثه را به وقت پس از اقامه نماز موکول کرد و با وجود اینکه فرد مقابل مباحثه ابراز کرد در صورت ادامه مباحثه مسلمان می‌شوم، حضرت رضا(ع) انجام واجبات را بر هر امری ترجیح دادند و عمران صابی هم مشتاق‌تر پس از برگزاری نماز مسلمان شدند.

مسؤول دانشکده‌ها و‌ آموزشگاه‌های فنی و حرفه‌ای آستان قدس رضوی خاطرنشان کرد: برپایی نماز بر هر مومنی واجب است و باید محور نماز جمعه‌های ما وحدت و اتحاد ملی در جامعه باشد.

وی تصریح کرد: منزلت نماز در پیش‌گاه خداوند متعال به قدری است که اگر جماعت نمازگزار از 10 نفر بیشتر باشد، همه اقیانوس‌ها مرکب و تمام درخت‌ها قلم شوند از نوشتن ثواب این نماز جماعت ناتوان و عاجزند.

موسوی بیان کرد: کاروان زیر سایه خورشید پس از انجام ماموریت در مشهد مقدس نائب‌الزیاره همه مردم استان کرمانشاه هستند و در حرم حضرت انیس‌النفوس(ع) دعا می‌کنند که فرصت و توفیق زیارت برای همه مشتاقان بارگاه ملکوتی شمس‌الشموس فراهم شود.

ارادت اقوام و مذاهب مختلف کرمانشاه به پرچم آستان قدس رضوی
jkkjkjkjkj