Home

ارادت اقوام و مذاهب مختلف کرمانشاه به پرچم آستان قدس رضوی

خادم آستان قدس رضوی گفت: مردم کرمانشاه اعم از شیعه، سنی، اهل‌حق و... ارادت خویش را به پرچم حرم مطهر امام رضا(ع) نشان داده‌اند.

جمعه ۲۲ مرداد ۱۳۹۵
ارادت اقوام و مذاهب مختلف کرمانشاه به پرچم آستان قدس رضوی

به گزارش خبرگزاری فارس از کرمانشاه، سید علی موسوی در سخنرانی پیش از خطبه‌های نماز جمعه این هفته کرمانشاه، اظهار داشت: عطر حرم مطهر آستان قدس رضوی در آستانه میلاد هشتمین خورشید درخشان آسمان ولایت و‌ امامت در بیش از 20 کشور جهان طنین‌انداز شده است‌.

خادم آستان قدس رضوی افزود: پیام ما برای مردم کرمانشاه عمل به سبک رضوی و تلاش در ایجاد وحدت در میان امت اسلامی و قلوب همه ملت است که هر ساله ارادت ویژه‌ای به بارگاه رضوی امام رضا(ع) نشان می‌دهند.

موسوی بیان کرد: پرچم حرم مطهر امام رضا(ع) بیان‌گر وحدت و نماد اتحاد ملی است و مردم متعهد و شهیدپرور استان کرمانشاه اعم از شیعه، سنی، اهل‌حق و... ارادت، علاقه و ‌دل‌بستگی فراوان خود را به این پرچم مقدس نشان داده‌اند.

خادم آستان قدس رضوی تاکید کرد: مشق و سبک زندگی رضوی باید در همه کشور، به‌ویژه استان کرمانشاه ساری، جاری و‌ متضمن زندگی سالم و ایده‌آل به‌همراه تربیت دینی شود.

وی به مباحثه عمران صابی، بزرگ دهریون با علی ابن موسی الرضا(ع) برای روی آوردن به اسلام اشاره کرد و افزود: امام رضا(ع) در هنگام نزدیکی ساعت نماز، مباحثه را به وقت پس از اقامه نماز موکول کرد و با وجود اینکه فرد مقابل مباحثه ابراز کرد در صورت ادامه مباحثه مسلمان می‌شوم، حضرت رضا(ع) انجام واجبات را بر هر امری ترجیح دادند و عمران صابی هم مشتاق‌تر پس از برگزاری نماز مسلمان شدند.

مسؤول دانشکده‌ها و‌ آموزشگاه‌های فنی و حرفه‌ای آستان قدس رضوی خاطرنشان کرد: برپایی نماز بر هر مومنی واجب است و باید محور نماز جمعه‌های ما وحدت و اتحاد ملی در جامعه باشد.

وی تصریح کرد: منزلت نماز در پیش‌گاه خداوند متعال به قدری است که اگر جماعت نمازگزار از 10 نفر بیشتر باشد، همه اقیانوس‌ها مرکب و تمام درخت‌ها قلم شوند از نوشتن ثواب این نماز جماعت ناتوان و عاجزند.

موسوی بیان کرد: کاروان زیر سایه خورشید پس از انجام ماموریت در مشهد مقدس نائب‌الزیاره همه مردم استان کرمانشاه هستند و در حرم حضرت انیس‌النفوس(ع) دعا می‌کنند که فرصت و توفیق زیارت برای همه مشتاقان بارگاه ملکوتی شمس‌الشموس فراهم شود.