فراخوان جشنواره ادبی «قرآن و عترت» در آذربایجان غربی

یکشنبه ۲۴ مرداد ۱۳۹۵
فراخوان جشنواره ادبی «قرآن و عترت» در آذربایجان غربی

رئیس حوزه هنری انقلاب اسلامی آذربایجان غربی از فراخوان جشنواره ادبی «قرآن و عترت» در استان خبر داد.

به گزارش خبرگزاری فارس از ارومیه، علیرضا نوروزی پیش از ظهر امروز در جلسه هماهنگی برنامه‌های قرآن و عترت که در سالن جلسات حوزه هنری انقلاب اسلامی استان برگزار شد، اظهار داشت: جشنواره ادبی «قرآن و عترت» در استان برگزار می‌شود که امیدواریم اقشار مختلف مردم حضور پررنگی داشته باشند.

وی ارسال حداکثر سه عنوان اثر ادبی در هر یک از بخش‌های جشنواره، مجاز بودن شرکت هم‌زمان در بخش شعر و داستان همچنین ارائه آثار به صورت تایپ‌شده در قالب لوح فشرده را شرایط ویژه جشنواره ادبی قرآن و عترت برای داوطلبان عنوان کرد.

این مسؤول با بیان اینکه هنرمندان آثار خود را تا 25 مهر ماه امسال باید به دبیرخانه جشنواره واقع در ارومیه، خیابان شهید امینی، حوزه هنری انقلاب اسلامی آذربایجان غربی ارسال کنند، اضافه کرد: این جشنواره با همکاری حوزه هنری انقلاب اسلامی و اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان در سطح آذربایجان غربی اجرا می‌شود.

رئیس حوزه هنری انقلاب اسلامی آذربایجان غربی با بیان اینکه از نفرات برتر همزمان با هفته قرآن و عترت در آبان ماه امسال ضمن برگزاری مراسم ویژه تجلیل می‌شود، ادامه داد: فراخوان جشنواره ادبی قرآن و عترت در بخش شعر کلاسیک و داستان کوتاه به زبان‌های ترکی و فارسی برگزار می‌شود.

وی با اظهار اینکه فراخوان این جشنواره از 23 مرداد ماه امسال در سطح استان آذربایجان غربی منتشر شده است، برای شرکت‌کننده‌ها در این زمینه آرزوی موفقیت کرد و بیان داشت: این رویداد فرهنگی و تربیتی در سطح بالایی برگزار می‌شود.

نوروزی تصریح کرد: مفاهیم قرآنی و فرهنگ اهل بیت(ع) در قالب‌های مختلف از جمله سبک زندگی ایرانی و اسلامی، تفریح سالم، امید و توکل، خانواده، جوانان، ایمان، علم و تفکر، جهاد و عدالت ارائه می‌شود.

رئیس حوزه هنری انقلاب اسلامی آذربایجان غربی ادامه داد: با هدف نشر و توسعه فرهنگ ابرانی و اسلامی همچنین سوق دادن آحاد مردم به سمت زندگی سالم چنین جشنواره‌هایی برگزار می‌شود که حضور پرشور جوانان را نیز شاهد می‌شویم.

این مسؤول تلاش برای نهادینه‌‌سازی فرهنگ اصیل ایرانی اسلامی در جامعه، تقویت باورهای دینی، ارزش‌های اسلامی و مقاومت مقابل شبیخون فرهنگی دشمنان را از جمله اهداف برگزاری این قبیل جشنواره‌ها عنوان کرد.

نوروزی تلاش برای اجرایی کردن مطالبات رهبر معظم انقلاب، صیانت از افکار و اندیشه‌های حضرت امام همچنین پررهرو نگه داشتن راه شهدا و مجاهدان اسلام را امری لازم و ضروری دانست و بیان داشت: در این زمینه پیوست‌های فرهنگی موردنیاز است.

فراخوان جشنواره ادبی «قرآن و عترت» در آذربایجان غربی