مشکل اشتغال فرزندان شهدا برطرف نشده است

دوشنبه ۲۵ مرداد ۱۳۹۵
مشکل اشتغال فرزندان شهدا برطرف نشده است

استاندار کرمانشاه گفت: مشکل بیکاری فرزندان خانواده شهدا هنوز برطرف نشده است و این مشکل نیز ریشه در محدودیت منابع دارد.

به گزارش خبرگزاری فارس از کرمانشاه، اسدالله رازانی پیش از ظهر امروز در جلسه شورای استانی ترویج فرهنگ ایثار و شهادت که در سالن تدبیر استانداری کرمانشاه با حضور مدیران استانی برگزار شد، اظهار داشت: اقتدار امروز نظام جمهوری اسلامی ایران مرهون فرهنگ ایثار و شهادت است.

رازانی بر قدرشناسی از ایثار و شهادت تاکید کرد و گفت: موضوع ایثار و شهادت باید جدی تلقی شود، چراکه کشور ما در طول تاریخ وام‌دار فرهنگ ایثار و شهادت بوده است.

استاندار کرمانشاه پیروزی در هشت سال دفاع مقدس را نمونه‌ای از وجود فرهنگ ایثار و شهادت عنوان کرد و افزود: باید در مقام قدرشناسی تمام مسؤولان برای توسعه و ترویج این فرهنگ بکوشند.

*پیروی از فرهنگ ایثار و شهادت بزرگ‌ترین افتخار نظام است

وی با بیان اینکه فرهنگ ایثار و شهادت ریشه در متن فرهنگ جامعه دارد، بیان کرد: پیروی از فرهنگ ایثار و شهادت بزرگ‌ترین افتخار نظام است.

این مسؤول در ادامه این جلسه در خصوص تخصیص اعتبار برای احداث باغ موزه دفاع مقدس و المان شهدا، گفت: محدودیت شدی منابع با توجه به کثرت نیازها یکی از محدودیت‌های پیش رو است.

*در تامین اعتبار باغ موزه دفاع مقدس با محدودیت مواجهیم

استاندار کرمانشاه خاطرنشان کرد: باغ موزه دفاع مقدس یک پروژه عظیم چند میلیارد تومانی است که در زمره پروژه‌های جدید قرار گرفته و ما در پروژه‌های جدیدی با محدودیت بسیاری مواجه هستیم.

رازانی به مشکل اشتغال فرزندان شهدا نیز اشاره کرد و اظهار داشت: مشکل بیکاری فرزندان خانواده شهدا هنوز هم حل نشده است و این مشکل نیز ریشه در محدودیت منابع دارد چراکه سرمایه‌گذاری برای ایجاد شغل نیازمند منابع مالی است.

*در فرهنگ‌سازی باید نرم‌افزاری عمل کنیم

استاندار کرمانشاه با بیان اینکه در مقوله فرهنگ‌سازی به‌طور عمومی برنامه‌ریزی لازم انجام نگرفته است، افزود: در ترویج فرهنگ سخت‌افزاری فکر و عمل می‌کنیم در حالی که برای ترویج فرهنگ نمی‌توان به این شیوه عمل کرد.

وی ادامه داد: امروزه جامعه به سمت نرم‌افزاری عمل کردن پیش رفته و برای موفقیت در این مسیر نیز باید محتوا و برنامه خوب داشته باشیم که بتوانیم کارهای زیادی انجام دهیم.

*ساخت المان شهدا بسیار پرهزینه است

این مقام مسؤول با اشاره به پیشنهاد یکی از مسؤولان در خصوص ساخت تندیس شهدا، گفت: در استان 10 هزار شهید داریم که ساخت 10 هزار مجسمه برای آنان و از سویی نگه‌داری این تندیس‌ها بسیار پر هزینه است و به‌صرفه نیست.

مشکل اشتغال فرزندان شهدا برطرف نشده است