پرداخت تسهیلات به واحدهای تولیدی/ اختصاص300 هکتار زمین برای شهرک صنعتی در مازندران

چهارشنبه ۲۷ مرداد ۱۳۹۵
پرداخت تسهیلات به واحدهای تولیدی/ اختصاص300 هکتار زمین برای شهرک صنعتی در مازندران

استاندار مازندران با اعلام اینکه تا پایان مرداد ماه تسهیلات واحدهای تولیدی پرداخت می‌شود، گفت: نرخ سود بانکی به گفته مدیرکل بانک مرکزی فعلا از 18 درصد کاهش کمتر نمی‌شود.

به گزارش خبرگزاری فارس از شهرستان ساری، ربیع فلاح‌جلودار عصر امروز در نشست شورای گفت‌وگوی دولت و بخش خصوصی مازندران که در استانداری برگزار شد با گرامیداشت سالروز ورود آزادگان به کشور اظهار کرد: تلاش مضاعفی در ارتباط با صادرات محصولات استان مازندران در حال انجام است.

فلاح با بیان اینکه امسال محصولات باغی و زراعی  مازندران خوب است، افزود: با وجود مباحث حمل‌ونقل، گمرک و تعرفه‌ها در تولیدات صنعتی، این بخش هم در استان رو به بهبود است.

وی با اشاره به دغدغه‌های صادرات محصولات تاکید کرد: مشکلات تجار پیگیری شود و تا جایی که امکان‌پذیر است بررسی و حل شود.

استاندار مازندران با اعلام اینکه تا پایان مرداد ماه تسهیلات واحدهای تولیدی پرداخت می‌شود، خاطر نشان کرد: به گفته مدیرکل بانک مرکزی فعلا نرخ سود بانکی از 18 درصد کاهش پیدا نمی‌کند.

وی از سفر مدیرکل بانک مرکزی به استان مازندران در اسرع وقت خبر داد و افزود: بانک‌های خصوصی هم برای ورود به بسته حمایتی تولید درخواست داده‌اند.

استاندار مازندران با اشاره به مشکلات فراوان واحدهای تولیدی تصریح کرد: مسائل مربوط به مسکن و انبوه‌سازان امری مهم است که باید مورد پیگیری قرار گیرد.

فلاح تشکیل کانون زنان بازرگان در بخش‌های اقتصادی را امری خوشایند عنوان کرد و افزود: امیدواریم که حضور زنان در بخش‌های مختلف اقتصادی در جامعه گسترش پیدا کند.

فلاح مازندران را از استان‌های مسافرخیز کشور برشمرد و گفت: برای حمایت از گردشگری روستایی در این بخش یارانه می‌دهیم چرا که بیشتر مسافران مازندران به روستاها می‌روند و باید از این ظرفیت استفاده شود.

استاندار مازندران با بیان اینکه سال 94 سخت‌ترین سال اقتصادی بوده است، اظهار کرد: رشد تولید در سه ماهه نخست امسال 4/4 درصد بوده که کشاورزی چهار درصد و در بخش صنعت 8/8 رشد داشته است.

وی تولید گندم امسال را 10 میلیون و 700 تن عنوان کرد و افزود: با وجود این مقدار بیش از یک‌سال ذخیره گندم داریم.

استاندار مازندران با بیان اینکه پس از برجام 5 میلیارد دلار سرمایه‌گذاری صورت گرفته است، تصریح کرد: برای سد هراز 480 میلیون یورو پذیرفته شده است و 15 میلیارد دلار همکاری با چین به تایید رسیده است.

فلاح با اشاره به اینکه 300 هکتار زمین در بهترین نقطه برای ساخت شهرک صنعتی در اختیار هیأت چینی قرار داده شد،خاطر نشان کرد: با توجه به اینکه دولت محدودیت‌هایی هم دارد با این حال بانک‌های ملی و استانی حمایت‌های لازم از بخش خصوصی را انجام می‌دهند.

وی در پایان گفت: باید با هم‌افزایی تلاش کنیم تا رشد اقتصادی سرعت بیشتری یابد.

پرداخت تسهیلات به واحدهای تولیدی/ اختصاص300 هکتار زمین برای شهرک صنعتی در مازندران