ساخت و بازسای 200 حوضچه شیرآلات شبکه توزیع آب شهرهای کهگیلویه و بویراحمد

چهارشنبه ۲۷ مرداد ۱۳۹۵
ساخت و بازسای 200 حوضچه شیرآلات شبکه توزیع آب شهرهای کهگیلویه و بویراحمد

مدیرعامل آب و فاضلاب کهگیلویه و بویراحمد از ساخت و بازسای 200 حوضچه شیرآلات شبکه توزیع آب شهرهای استان خبر داد.

به گزارش خبرگزاری فارس از یاسوج، سیدعلی لدنی‌نژاد صبح امروز در جمع خبرنگاران اظهار کرد: در سال جاری 6 میلیون متر مکعب آب آشامیدنی در کهگیلویه و بویراحمد تولید و در مدار بهره‌برداری  قرار گرفته شد.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب کهگیلویه و بویراحمد یکی از چالش‌های اصلی پیش روی شرکت آب و فاضلاب استان کهگیلویه و بویراحمد را  فرسودگی بیش از 30 درصدی شبکه توزیع آب در شهرها و روستاهای اقماری استان دانست و گفت: مرمت و بازسازی این میزان فرسودگی در شبکه توزیع آب شرب  نیازمند اعتبارات کلان است.

لدنی‌نژاد عنوان کرد: طی سال جاری بیش از 200 حوضچه شیرآلات شبکه توزیع آب شرب شهرها و روستاهای اقماری استان ساخت و بازسازی شد.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب کهگیلویه و بویراحمد جمع‌آوری انشعابات غیرمجاز آب را یکی از رویکردهای اصلی شرکت آب و فاضلاب استان دانست و گفت: این کار بر اساس برنامه مدون و با جدیت هرچه تمام‌تر در حال انجام است.

وی جلوگیری از هدر رفت آب را یکی از اولویت‌های اصلی شرکت آب و فاضلاب کهگیلویه و بویراحمد دانست و گفت: واحد بهره‌‌برداری شرکت آب و فاضلاب استان با پایش و برنامه ‌ریزی منظم  سعی در مرمت و اصلاح شبکه توزیع آب شرب شهرهای استان دارد تا از هدر رفت آب شرب جلوگیری شود.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب کهگیلویه و بویراحمد  صرفه جویی در مصرف آب را بهترین راهکار در جلوگیری از هدررفت و اسراف آب دانست و گفت: این موضوع به خصوص در فصل‌های گرم سال باید به صورت جدی توسط مشترکین رعایت شود.

ساخت و بازسای 200 حوضچه شیرآلات شبکه توزیع آب شهرهای کهگیلویه و بویراحمد