جذب اعتبار 3 میلیارد تومانی برای پروژه‌های آموزشی در فریدونکنار

پنجشنبه ۲۸ مرداد ۱۳۹۵
جذب اعتبار 3 میلیارد تومانی برای پروژه‌های آموزشی در فریدونکنار

مدیر آموزش و پرورش شهرستان فریدونکنار از جذب اعتبار 3 میلیارد و 150 میلیون تومانی برای پایان ساخت چهار پروژه همزمان در فریدونکنار خبر داد.

سید عظیم اسماعیل‌زاده امروز در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری فارس در شهرستان فریدونکنار اظهار کرد: 608 دانش‌آموز در سال تحصیلی جدید در پایه دهم مدارس شهرستان فریدونکنار تحصیل می‌کنند.

وی با اشاره به استقرار پایه دهم در سال تحصیلی جدید در سراسر کشور افزود: تمامی تمهیدات لازم را انجام دادیم و تنها مشکل موجود، وضعیت هدایت تحصیلی به شیوه جدید است.

مدیر آموزش و پرورش شهرستان فریدونکنار تصریح کرد: هدایت تحصیلی با شیوه جدید، برای نخستین‌بار در کشور اتفاق می‌افتد و به همین دلیل آموزش و پرورش دچار چالش‌هایی شده که با تلاش وزارت آموزش و پرورش و همکاران ستادی مستقر در ادارات با ایجاد اصلاحات، این چالش را به فرصت تبدیل خواهیم کرد.

این مسؤول با اشاره به پیش‌بینی ثبت‌نام 780 دانش‌آموز پایه اولی در شهرستان فریدونکنار خاطرنشان کرد: تاکنون 750 نوآموز پایه اولی در طرح سنجش شرکت کردند.

مدیر آموزش و پرورش شهرستان فریدونکنار همچنین از جذب اعتبار 3 میلیارد و 150 میلیون تومانی برای پایان ساخت چهار پروژه همزمان در فریدونکنار خبر داد و گفت: با تامین اعتبار 750 میلیون تومانی، مدرسه مصطفی خمینی روستای کاردگر محله در حال مقاوم‌سازی است.

وی همچنین از اختصاص اعتبار 700 میلیون تومانی بنیاد برکت برای احداث مدرسه در حال ساخت 6 کلاسه روستای بنه کنار خبر داد و افزود: برای ساخت یک هنرستان فنی خیرساز در فریدونکنار با خیر مدرسه‌ساز، قراردادی به ارزش یک‌میلیارد و 200 میلیون تومانی به منعقد شد که در حال ساخت مدرسه هستند.

مدیر آموزش و پرورش شهرستان فریدونکنار با اشاره به نیمه‌کاره بودن هنرستان فنی‌وحرفه‌ای ساحلی فریدونکنار اظهار کرد: برای تکمیل این پروژه به 500 میلیون تومان اعتبار دیگر نیاز داریم که قرارداد اولیه آن با یک خیر مدرسه‌ساز انجام شده است.

اسماعیل‌زاده با اشاره به تراکم بالای دانش‌آموزی در سطح شهر فریدونکنار، نیاز به تأمین 40 کلاس درس جدید در سطح شهر را ضروری دانست و گفت: امیدواریم تا سال تحصیلی آینده شاهد کاهش مشکل کمبود فضای اموزشی شهری در فریدونکنار نباشیم.

جذب اعتبار 3 میلیارد تومانی برای پروژه‌های آموزشی در فریدونکنار