بیانیه‌های ضدحقوق بشری علیه ایران را پاسخ داده‌ایم

پنجشنبه ۲۸ مرداد ۱۳۹۵
بیانیه‌های ضدحقوق بشری علیه ایران را پاسخ داده‌ایم

معاون دبیر ستاد حقوق بشر قوه قضائیه گفت: با پاسخ‌های مستدل و مستند به صورت کتبی به بیانیه‌های ضدحقوق بشری علیه ایران پاسخ داده‌ایم.

به گزارش خبرگزاری فارس از کرمان، خسرو حکیمی پیش از ظهر امروز در جمع خبرنگاران اظهار داشت: اخیرا مقام معظم رهبری در هفته قوه قضائیه بر توجه به حقوق بشر اسلامی و تبیین آن تاکید فرمودند و دادگستری استان کرمان در این زمینه پیشقدم شده و دبیرخانه حقوق بشر اسلامی را تشکیل داده است.

وی بیان داشت: با پاسخ‌های مستدل و مستند به صورت کتبی به بیانیه‌های ضدحقوق بشری علیه ایران پاسخ داده‌ایم و به خلاف واقع بودن ادعاهای آنها پرداخته‌ایم و همچنین به صورت تهاجمی به استناد مبانی قانونی کشور خودمان پاسخ داده و آنها را مورد نقد قرار داده‌ایم.

معاون دبیر ستاد حقوق بشر قوه قضائیه ادامه داد: بخش پایش ستاد حقوق بشر نسبت به پایش و احصا موارد نقض حقوق بشر در آمریکا و سایر کشورهای دارای جبهه علیه ایران اقدام می‌کند و موارد نقض حقوق بشر در آن کشورها به صورت روزانه منتشر می‌شود.

حکیمی ابراز داشت: ستاد حقوق بشر از سال 84 تاکنون پاسخگویی‌ها را با همکاری همکاران خود در دستگاه‌های قضایی سراسر کشور انجام می‌دهد.

این مسؤول عنوان کرد: در هر استان با پیشنهاد ستاد حقوق بشر و موافقت رئیس قوه قضائیه یکی از معاونان رئیس کل دادگستری را شناسایی کرده و با کمک آنها مکاتبات ضروری ستاد حقوق بشر را انجام می‌دهیم بنابراین در هر استان یک پایگاه با عنوان رابط ستاد حقوق بشر داریم.

معاون دبیر ستاد حقوق بشر قوه قضائیه تصریح کرد: ستاد حقوق بشر خود را موظف می‌داند نسبت به کشتار مسلمانان و لیدرهای شیعیان بیانیه صادر کند و این توقع را داشته باشد که از نهادهای بین‌المللی بخواهد به این کشتارها و اجحاف‌ها پایان دهند و نهادهای بین‌المللی را به پیگیری این موضوعات مهم وادار کنند.

حکیمی افزود: پیگیری حادثه منا به دادستانی کل کشور واگذار شده است و جلسات متعددی با حضور نهادهای ذی‌ربط از جمله وزارت امور خارجه برگزار و اقدامات خوبی انجام شده و ستاد حقوق بشر در زمینه مطالعات میدانی و دقت به بعد حقوقی این موضوع پرداخته است.

معاون دبیر ستاد حقوق بشر قوه قضائیه ادامه داد: امروزه رسانه‌ها وظیفه سنگینی را بر عهده دارند و باید با دقت نظر اخبار واقعی را به مخاطبان عرضه کنند.

حکیمی تصریح کرد: بعضی از اعلانات و ادعاهایی که گزارشگر ویژه کشور و دبیر کل ارسال می‌کند، اخباری است که توسط رسانه‌های خودمان مخابره می‌شود بنابراین مطالب طبقه‌بندی شده را اگر قرار نیست منتشر کنیم، این عمل را انجام ندهیم تا بهانه‌ای به دست آنها نداده باشیم.

بیانیه‌های ضدحقوق بشری علیه ایران را پاسخ داده‌ایم