جدی نگرفتن جنگ فرهنگی به منزله شکست است/ جنگ افسانه‌ها انیمیشنی برگرفته از کتاب «تن‌تن و سندباد»

جمعه ۲۹ مرداد ۱۳۹۵
جدی نگرفتن جنگ فرهنگی به منزله شکست است/ جنگ افسانه‌ها انیمیشنی برگرفته از کتاب «تن‌تن و سندباد»

کارگردان انیمیشن جنگ افسانه‌ها گفت: پوستر انیمیشن «جنگ افسانه‌ها» به‌گونه‌ای طراحی‌شده که به مسؤولین هشدار می‌دهد در جنگ فرهنگی اگر اقدامی نشود حتماً ما شکست می‌خوریم.

به گزارش خبرگزاری فارس از مشهد، علی پور حسینی عصر امروز در نشست خبری انیمیشن جنگ افسانه‌ها که در سالن جلسات بنیاد پژوهش‌های اسلامی آستان قدس برگزار شد، عنوان کرد: تهاجم فرهنگ و سبک زندگی غربی که جایگزین زندگی دینی جامعه شده یکی از دغدغه‌های مهم رهبری بوده است.

وی بیان کرد: انیمیشن «جنگ افسانه‌ها» که در راستای دو دغدغه مهم مقام معظم رهبری یکی تهاجم فرهنگی که جنگی نرم برای این مرزوبوم به وجود آورده و دوم سبک زندگی غربی که هجومی بی‌رحمانه به شیوه زندگی دینی مردم دارد ساخته‌شده است.

کارگردان انیمیشن جنگ افسانه‌ها بابیان اینکه این انیمیشن برگرفته از کتاب «تن‌تن و سندباد» نوشته محمد میرکیانی است اظهار کرد: این کتاب در سال 70 به چاپ رسیده و در سال 73 به دست رهبری می‌رسد و رهبری برای آن دست خطی می‌نویسد.

وی ادامه داد: این کتاب در سال 93 توسط یکی از دوستان به مجموعه ما معرفی شد آنجا که بود ما متوجه شدیم که ما نسبت به دغدغه‌های رهبری بصیر نیستیم و از نگاه رهبری به موضوعات این‌چنین غافل هستیم.

پور حسینی افزود: سال 93 ساخت انیمیشنی برگرفته از این کتاب در مجموعه ما تصویب شد و یک سال نوشتن فیلم‌نامه آن طول کشید و از ابتدای سال 94 تولید و ساخت آن را آغاز کردیم و حدود سه هفته پیش ساخت این انیمیشن به پایان رسید.

کارگردان انیمیشن «جنگ افسانه‌ها» در رابطه با موضوع این انیمیشن عنوان کرد: کاراکتر و قهرمان‌های غربی به خلیج‌فارس می‌آیند تا ادبیات و تاریخ کهن ایران را نابود کنند اما قهرمان ایرانی و شرقی به مبارزه می‌پردازند و آن‌ها را شکست می‌دهند.

پور حسینی در پاسخ به سؤال خبرنگار فارس در رابطه با طراحی پوستر این انیمیشن عنوان کرد: در پوستر این انیمیشن قهرمان غربی از رستم جلوتر ایستاده تا هشداری باشد برای مسؤولین که اگر وارد عرصه فرهنگی نشود پیروز این جنگ نابرابر آن‌ها خواهند بود.

جدی نگرفتن جنگ فرهنگی به منزله شکست است/ جنگ افسانه‌ها انیمیشنی برگرفته از کتاب «تن‌تن و سندباد»
jkkjkjkjkj