دولت باید در چارچوب سیاست‌های رهبری حرکت کند

جمعه ۲۹ مرداد ۱۳۹۵
دولت باید در چارچوب سیاست‌های رهبری حرکت کند

خطیب جمعه اراک گفت: دولت و مجلس باید در چارچوب سیاست‌های رهبری حرکت و از وحدت، اقتدار و عظمت کشور صیانت کند.

به گزارش خبرگزاری فارس از اراک، آیت‌الله قربانعلی دری نجف‌آبادی در خطبه‌های نماز جمعه امروز اراک با اشاره به قرار گرفتن در آستانه هفته دولت اظهار کرد: دولت باید در حوزه فرهنگی به ویژه فرهنگ دینی، انقلابی و  ولایی گام‌های بیشتر و تأثیرگذارتری بردارد و در این زمینه از تمامی امکانات و ظرفیت‌های موجود استفاده کند.

وی با اشاره به اینکه فرهنگ دینی کشور سرمایه‌های بسیار مهم و ارزشمند انقلاب و رهبری است، افزود: این فرهنگ دینی و انقلابی است که توانسته اقتدار نظام و کشور را در برابر تحرکات آل ‌سعود، آل خلیفه، داعش، آمریکا و اسرائیل غاصب بیمه کند.

امام جمعه اراک تصریح کرد: اطلاعات، سپاه، ارتش و بسیج همان‌گونه که تاکنون توانسته‌اند با هوشیاری از خاک کشور پاسداری کنند باید ضریب هوشیاری خود را دو چندان کنند.

آیت‌الله دری نجف‌آبادی با اشاره به اینکه دشمنان اسلام و نظام به دنبال نفوذ به داخل کشور هستند، ادامه داد: دشمنان در عراق، سوریه، یمن و ترکیه نتوانستند به موفقیت دست پیدا کنند و از کشور مقتدر ایران سیلی خوردند به همین دلیل به دنبال کانون اصلی خنثی کردن توطئه‌های خود با نفوذ به داخل کشور هستند که خوشبختانه تاکنون نتوانسته‌اند کاری از پیش ببرند.

وی خاطرنشان کرد: دولت باید انقلابی و در چارچوب سیاست‌های مقام معظم رهبری حرکت کند و در حفظ و احیای ماهیت انقلاب و عظمت این نظام گام بردارد.

امام جمعه اراک گفت: دولت به منظور تحقق اهداف سیاست‌های اقتصاد مقاومتی باید با یک همت بلند در زمینه تقویت سازندگی و خوداتکایی کشور گام بردارد و با برنامه‌ریزی‌های هدفمند زمینه رشد و توسعه همه ‌جانبه کشور را مهیا کند.

آیت‌الله دری نجف‌آبادی با اشاره به اینکه اقتصاد مقاومتی با شعار به نتیجه نخواهد رسید، بیان داشت: اقتصاد مقاومتی در میدان بهره‌وری، بهره‌برداری از امکانات، تأمین نیازهای داخلی و صادرات و جلوگیری از واردات که مظهر اصلی ذلت و گرفتاری است، محقق می‌شود.

وی اظهار کرد: دولت و مسئولان نباید هر اقدام و کاری را تحت عنوان تحقق اهداف اقتصاد مقاومتی انجام دهند، بلکه باید تلاش کنند تا صادرات را در بازار جهانی به 300 میلیارد دلار و واردات را به حداقل برسانند و با غیرت دینی، ملی و اسلامی اجازه ندهند فرمایشات مقام معظم رهبری در این حوزه بر روی زمین بماند.

امام جمعه اراک در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به نزدیک شدن روز صنعت دفاعی افزود: به برکت وجود امام خمینی(ره) و انقلاب شکوهمند اسلامی هم‌اکنون کشور در زمینه صنایع دفاعی، موشکی، زمینی، دریایی و زیردریایی از جایگاه ارزشمند و قابل قبولی برخوردار است که باید در تقویت این بخش‌ها تلاش کند.

آیت‌الله دری نجف‌آبادی تصریح کرد: همه امکانات و توان کشور باید در زمینه افزایش و توسعه صنایع دفاعی پیشرفته در کشور بسیج شود تا بتوانیم در این حوزه و تمامی بخش‌های دیگر به منظور آمادگی دفاعی جایگاه رفیعی را به خود اختصاص دهیم.

وی در بخش دیگری از خطبه‌های نماز جمعه امروز با اشاره به کودتای 28 مرداد ادامه داد: کودتای 28 مرداد باعث شد ملت ایران 25 سال دیگر تحت سیطره انگلیس قرار گیرد و این مسئله گویای این است که زمانی که ملت در صحنه حضور نداشته باشند کار به دست مزدوران و دشمنان خواهد افتاد.

امام جمعه اراک خاطرنشان کرد: بزرگ‌ترین خائن به ملت ایران رادیو بی‌بی‌سی بوده و هست، زیرا هر کجا که فرصتی را به دست بیاورد به دنبال ضربه زدن به کشور و نظام مشغول می‌شود، در جریان فتنه 88 نیز آتش بیار معرکه بود.

آیت‌الله دری‌نجف‌آبادی گفت: ملت ایران امام خمینی(ره) را مظهر اقتدار و عزت کشور می‌داند، زیرا به برکت انقلاب اسلامی کشور توانسته به یک کشور قدرتمند در عرصه جهانی تبدیل شود.

وی بیان داشت: دشمنان داخلی و خارجی به ویژه دشمنان داخلی باید بدانند ملت ایران اگر قرار باشد افرادی آب در آسیاب دشمن بریزند آنها را با خواری و ذلت رسوا خواهند کرد.

دولت باید در چارچوب سیاست‌های رهبری حرکت کند
jkkjkjkjkj