درب‌های حرمین عسکرین(ع) به کارگاه‌های مورد نظر در استان منتقل شده است

شنبه ۳۰ مرداد ۱۳۹۵
درب‌های حرمین عسکرین(ع) به کارگاه‌های مورد نظر در استان منتقل شده است

رئیس ستاد بازسازی عتبات عالیات هرمزگان گفت: درب‌های حرمین عسکرین(ع) به کارگاه‌های مورد نظر در استان منتقل شده است که یک درب به جزیره کیش و یک درب به محلات شیلات قدیم و دوهزار در بندرعباس و یک درب در هشتبندی رودان مستقر شده است.

سیدکاظم موسوی امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در بندرعباس اظهار داشت: پروژه‌هایی در سطح استان شروع شده است که سبب خیرات و برکات فراوانی برای مردم هرمزگان خواهند بود و رسالتی است از سوی خداوند برای بازسازی عتبات عالیات تا مردم در مسیر تکریم اهل بیت قدم بردارند.

وی افزود: درب‌های حرمین عسکرین(ع) به کارگاه‌های مورد نظر در استان منتقل شده است که یک درب به کیش و یک درب به ستاد بازسازی عتبات عالیات بخش خواهران در محله شیلات قدیم بندرعباس و یک درب در محله دوهزار و یک درب در هشتبندی شهرستان رودان مستقر شده است.

رئیس ستاد بازسازی عتبات عالیات استان هرمزگان بیان داشت: دهه کرامت دهه‌ای پر از برکت و سرنوشت‌ساز و سرشار از توفیقات برای همه مردم کشور به خصوص استان هرمزگان است که از میلاد باسعادت حضرت معصومه(س) آغاز و با تولد امام هشتم(ع) به پایان می‌رسد و زیارت قبر حضرت فاطمه معصومه(س) برابر با زیارت قبر بی‌بی دو عالم حضرت زهرا(س) بیان شده است.

موسوی عنوان کرد: قلم‌زن‌ها برای کار قلم‌زنی درب‌های حرمین عسکرین(ع) انتخاب شده‌اند و کار خود را آغاز کرده‌اند به‌دلیل اینکه کاری هنری است زمان زیادی را صرف خواهند کرد، جهت اطلاع مردم عزیز این درب‌ها از طلا نیستند و روی مس قلم‌زنی طلا انجام می‌شود که سازه‌های مسی در محل کارگاه‌های قلم‌زنی طلاکاری می‌شود و هر کدام از درب‌ها 4 الی 5 میکرون طلا را به خود اختصاص خواهد داد.

وی گفت: منتظر ورق‌های مس هستیم تا از مرکز کشور و از کارخانه مس رفسنجان خریداری و واگذار شود تا کار قلم‌زنی مس بر روی درب‌ها را انجام دهیم در حال حاضر مس مورد نیاز را از تهران دریافت نکرده‌ایم و مردم می‌توانند با واگذاری ظروف مسی خود به عتبات عالیات در ساخت درب‌ها مشارکت داشته باشند.

رئیس ستاد بازسازی عتبات عالیات استان هرمزگان اضافه کرد: در استان فارس مردم چندین تن از ظروف مسی خود را به عتبات اهدا کرده‌اند و مردم هرمزگان نیز می‌توانند با اهدای ظروف اسقاطی مسی خود مشارکت خود را اعلام نمایند و ما این ظروف مسی را به کارخانه مس رفسنجان تحویل داده و ورق‌های مسی مورد نیاز را دریافت می‌کنیم.

موسوی در پایان تصریح کرد: به محض تحویل ورق‌های مسی از تهران کار قلم‌زنی آغاز خواهد شد و امیدواریم تا پایان سال درب‌ها را به حرمین عسکرین(ع) انتقال دهیم.

از: خبرگزاری فارس
درب‌های حرمین عسکرین(ع) به کارگاه‌های مورد نظر در استان منتقل شده است