کمک بیش از یک میلیارد تومانی مردم قشم به مدارس

یکشنبه ۳۱ مرداد ۱۳۹۵
کمک بیش از یک میلیارد تومانی مردم قشم به مدارس

مدیر آموزش و پرورش قشم با بیان اینکه برگ برنده مدارس قشم، همراهی و پشتوانه مردمی است، از کمک یک میلیارد و 84 میلیون تومانی مردم و خیرین این جزیره در سال تحصیلی گذشته خبر داد.

به گزارش خبرگزاری فارس از قشم، بهرام پور‌اشرف ظهر امروز در جلسه پروژه مهر شهرستان قشم در جمع خبرنگاران اظهار کرد: در سند تحول نظام آموزش و پرورش همراهی و همگامی مردم در روند مدیریت مدارس و مسائل آموزشی دانش آموزان پررنگ‌تر و چشم‌گیرتر خواهد بود.

وی با بی‌نظیر خواندن کمک‌های مردمی و انجمن اولیا و مربیان مدارس در سال تحصیلی گذشته، خاطرنشان کرد: بیش از یک میلیارد و 84 میلیون تومان کمک به مدارس در سال 95-94 توسط انجمن اولیا و مربیان شده است که به گفته وی مواردی چون تجهیز مدارس، بازسازی و تعمیرات، هزینه‌های آب و برق، رنگ‌آمیزی و خرید آبسردکن و کولر از مهمترین این کمک‌های مردمی بوده است.

مدیر آموزش و پرورش قشم اضافه کرد: همراهی مردم با مدارس در شهر درگهان از دیرباز زبانزد بوده است و همدلی و نگاه دلسوزانه مسؤولان این شهر همیشه پشتوانه محکمی در روند مسائل آموزشی مدارس بوده‌اند.

پوراشرف تصریح کرد: درگهان بیشترین دانش آموز اتباع خارجه را در خود دارد و مسائلی در زمینه تحصیل فرزندان آنها به‌ وجود آمده که تلاش برای رفع و کاهش مسائل پیش روی تحصیل آنها ادامه دارد.

وی بیان داشت: با وجود مرخصی‌های درمانی، زایمان، بازنشستگی و جابجایی‌های اجباری معلمان، کمبود نیروی انسانی در برخی رشته‌ها و خصوصا پایه ابتدایی در این شهرستان وجود دارد و با تلاش ستاد پروژه مهر به‌دنبال چاره‌اندیشی در این خصوص هستیم.

مدیر آموزش و پرورش قشم، رسیدگی به وضعیت مدارس تخریبی، هوشمندسازی مدارس، پیگیری مشکلات آب و برق مدارس، تأمین و ساماندهی نیروی انسانی مدارس، افزایش تعداد کلاس‌های مدارس، رسیدگی به وضعیت آموزشی فرزندان اتباع خارجه، سنجش دانش آموزان، تهیه کتب توسعه و گسترش ظرفیت شبانه‌روزی‌ها و تلاش در همراهی بیش از پیش خیرین از مهمترین موضوعاتی است که بایستی دنبال شود.

کمک بیش از یک میلیارد تومانی مردم قشم به مدارس