Home

کمک بیش از یک میلیارد تومانی مردم قشم به مدارس

مدیر آموزش و پرورش قشم با بیان اینکه برگ برنده مدارس قشم، همراهی و پشتوانه مردمی است، از کمک یک میلیارد و 84 میلیون تومانی مردم و خیرین این جزیره در سال تحصیلی گذشته خبر داد.

یکشنبه ۳۱ مرداد ۱۳۹۵
کمک بیش از یک میلیارد تومانی مردم قشم به مدارس

به گزارش خبرگزاری فارس از قشم، بهرام پور‌اشرف ظهر امروز در جلسه پروژه مهر شهرستان قشم در جمع خبرنگاران اظهار کرد: در سند تحول نظام آموزش و پرورش همراهی و همگامی مردم در روند مدیریت مدارس و مسائل آموزشی دانش آموزان پررنگ‌تر و چشم‌گیرتر خواهد بود.

وی با بی‌نظیر خواندن کمک‌های مردمی و انجمن اولیا و مربیان مدارس در سال تحصیلی گذشته، خاطرنشان کرد: بیش از یک میلیارد و 84 میلیون تومان کمک به مدارس در سال 95-94 توسط انجمن اولیا و مربیان شده است که به گفته وی مواردی چون تجهیز مدارس، بازسازی و تعمیرات، هزینه‌های آب و برق، رنگ‌آمیزی و خرید آبسردکن و کولر از مهمترین این کمک‌های مردمی بوده است.

مدیر آموزش و پرورش قشم اضافه کرد: همراهی مردم با مدارس در شهر درگهان از دیرباز زبانزد بوده است و همدلی و نگاه دلسوزانه مسؤولان این شهر همیشه پشتوانه محکمی در روند مسائل آموزشی مدارس بوده‌اند.

پوراشرف تصریح کرد: درگهان بیشترین دانش آموز اتباع خارجه را در خود دارد و مسائلی در زمینه تحصیل فرزندان آنها به‌ وجود آمده که تلاش برای رفع و کاهش مسائل پیش روی تحصیل آنها ادامه دارد.

وی بیان داشت: با وجود مرخصی‌های درمانی، زایمان، بازنشستگی و جابجایی‌های اجباری معلمان، کمبود نیروی انسانی در برخی رشته‌ها و خصوصا پایه ابتدایی در این شهرستان وجود دارد و با تلاش ستاد پروژه مهر به‌دنبال چاره‌اندیشی در این خصوص هستیم.

مدیر آموزش و پرورش قشم، رسیدگی به وضعیت مدارس تخریبی، هوشمندسازی مدارس، پیگیری مشکلات آب و برق مدارس، تأمین و ساماندهی نیروی انسانی مدارس، افزایش تعداد کلاس‌های مدارس، رسیدگی به وضعیت آموزشی فرزندان اتباع خارجه، سنجش دانش آموزان، تهیه کتب توسعه و گسترش ظرفیت شبانه‌روزی‌ها و تلاش در همراهی بیش از پیش خیرین از مهمترین موضوعاتی است که بایستی دنبال شود.