متصدیان فرهنگی رویکردها را تغییر دهند/ فقر فرهنگی در اکثر نقاط حاجی‌آباد احساس می‌شود

یکشنبه ۳۱ مرداد ۱۳۹۵
متصدیان فرهنگی رویکردها را تغییر دهند/ فقر فرهنگی در اکثر نقاط حاجی‌آباد احساس می‌شود

معاون فرماندار حاجی‌آباد گفت: متصدیان فرهنگی با توجه به هجمه‌های عظیم فرهنگی رویکردها را تغییر دهند و با ارائه برنامه‌های نوین درصدد رفع چالش‌های فرهنگی در روستاها باشند.

علیرضا میرزاده امروز در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری فارس در حاجی‌آباد اظهار داشت: سازمان تبلیغات اسلامی از ابتدای تأسیس تاکنون منشأ برکات بسیاری بوده است و به‌خوبی توانسته با ارائه برنامه‌های فرهنگی با هجمه‌های ضد فرهنگی دشمنان مقابله کند.

وی افزود: متصدیان فرهنگی با توجه به هجمه‌های عظیم ضدفرهنگی دشمنان، رویکردها را تغییر دهند و با ارائه برنامه‌های نوین درصدد رفع چالش‌های فرهنگی در روستاها باشد.

معاون فرماندار حاجی‌آباد ادامه داد: خدمات خوبی تاکنون در این زمینه صورت گرفته اما کافی نیست و همان‌گونه که دشمنان دین و نظام در اتاق‌های فکرشان هر روز برنامه‌هایی را علیه جوانان کشور طراحی می‌کنند همه دستگاه‌ها ملزم به ارائه برنامه مفید فرهنگی برای رفع این چالش باشند.

میرزاده حضور روحانیون در مناطق روستایی را بسیار مؤثر دانست و افزود: اداره‌کل تبلیغات اسلامی هرمزگان باید نسبت به استقرار روحانیون در مناطق پرجمعیت ورود جدی‌تری در شهرستان حاجی‌آباد کند، گرچه این مهم نیازمند تخصیص اعتبارات جهت ساخت خانه عالم دارد اما در اکثر مناسبت‌های دینی، روحانیون می‌توانند به مناطق محروم شهرستان اعزام شوند و در اکثر مسائل مختلف فرهنگی که مردم منطقه با آن روبرو هستند در این زمینه روشنگری کنند. 

وی خاطرنشان ساخت: مردم شهرستان حاجی‌آباد از مدیرکل جدید استان نیز انتظار دارند با توجه به اینکه اکثر نقاط شهرستان به وفور فقر فرهنگی احساس می‌شود به‌ویژه منطقه کوهشاه احمدی که با وجود استعدادهای فراوان، مردم این منطقه در فقر مطلق به سر می‌برند نگاه ویژه‌ای در مسائل فرهنگی و عمرانی نسبت به این منطقه داشته باشند.

متصدیان فرهنگی رویکردها را تغییر دهند/ فقر فرهنگی در اکثر نقاط حاجی‌آباد احساس می‌شود