بازار دماوند آرام است/ تخلفات با دقت رصد می‌شود

سه شنبه ۰۲ شهریور ۱۳۹۵
بازار دماوند آرام است/ تخلفات با دقت رصد می‌شود

رئیس اتاق اصناف شهرستان دماوند گفت: بازار این شهرستان آرام است و تخلفات صنفی با دقت رصد می‌شود.

علیرضا خواجه‌ای امروز در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری فارس در شرق استان تهران در حاشیه جلسه آموزشی واحد بازرسی و نظارت اصناف دماوند اظهار کرد: کنترل و نظارت بازار و توجه به رعایت قوانین و قیمت‌ کالاها، از وظایف مهم بازرسان است که باید در هر وضعی به این مهم توجه شود.

وی تصریح کرد: در بازرسی‌های برنامه‌ریزی‌شده و حتی موردی، تیم‌های بازرسی موظف هستند در خصوص پروانه کسب واحد صنفی، نصب برچسب قیمت روی کالا و نحوه صدور فاکتور توسط متصدی مکان نهایت دقت را داشته باشند.

رئیس اتاق اصناف شهرستان دماوند گفت: داشتن پروانه کسب، هویت متصدی و واحد صنفی است و مشتریان باید سعی کنند از واحدهای دارای پروانه کسب مایحتاج خود را تهیه کنند.

خواجه‌ای تصریح کرد: واحدهای صنفی دارای پروانه با توجه به اینکه با آموزش‌های لازم و مراحل قانونی دریافت پروانه کسب متعهد و آگاه به رعایت قوانین می‌شوند، کالاهایی که عرضه می‌کنند نیز دارای اصالت و قانونمند خواهد بود.

وی ادامه داد: تخلفات در واحدهایی که دارای پروانه کسب هستند، با اطمینان بیشتری انجام و توصیه می‌شود از این‌گونه مراکز که دارای پروانه کسب هستند، خرید انجام پذیرد.

رئیس اتاق اصناف شهرستان دماوند با بیان اینکه بازرسان در حقیقت ناظران بر بازار هستند، افزود: شهروندان می‌توانند مشکلات و تخلفات واحدهای صنفی را به تیم‌های بازرسی که به صورت محسوس در شهر فعالیت می‌کنند، گزارش داده تا بازرسان مشکلات و تخلفات را مورد بررسی و رسیدگی قرار دهند.

خواجه‌ای ادامه داد: با تمام توان و همه امکانات، بازار این شهرستان کنترل می‌شود و تلاش خود را برای بهبود هر چه بیشتر بازار انجام خواهیم داد.

وی در خصوص وضع بازار شهرستان دماوند تصریح کرد: بازار شهرستان بسیار آرام بوده و قیمت‌ها و هزینه‌های جانبی نظیر سود کاسب و کرایه حمل و نقل از وضع نسبتاً خوبی برخوردار است.

رئیس اتاق اصناف شهرستان دماوند بیان کرد: بازرسان به صورت مداوم سعی می‌کنند در بازار حضور داشته باشند و مشکلات و تخلفات را رصد کنند.

خواجه‌ای اضافه کرد: از شهروندان تقاضا داریم تا در صورت مشاهده هرگونه تخلف و مشکلی با اتاق اصناف شهرستان دماوند تماس حاصل کنند.

بازار دماوند آرام است/ تخلفات با دقت رصد می‌شود