مراسم معارفه مدیر جدید رادیو قرآن برگزار شد/ تلاش همه جانبه برای غنابخشیدن به گستره نورانی قرآن کریم

سه شنبه ۰۲ شهریور ۱۳۹۵
مراسم معارفه مدیر جدید رادیو قرآن برگزار شد/ تلاش همه جانبه برای غنابخشیدن به گستره نورانی قرآن کریم

مراسم معارفه سیدمیعاد صالحی مدیر جدید رادیو قرآن با حضور معاون صدای رسانه ملی، جمعی از قاریان بین المللی، فعالان جامعه قرآنی کشور، مدیران رادیو و جمعی از کارکنان رادیو قرآن در سالن جلسات معاونت صدا برگزار شد.

به گزارش خبرگزاری فارس، با حضور نسرین آبروانی معاون صدای رسانه ملی، حجت الاسلام والمسلمین حمید محمدی قائم مقام دبیر شورای توسعه فرهنگ قرآنی، حجت الاسلام خزعلی رئیس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه خواجه نصیر، دکتر قربانی مدیر دارالقرآن سازمان بسیج مستضعفین، دکتر سرابی قائم مقام شواری عالی قرآن، جامعه قرآنی کشور، جمعی از مدیران رادیو و کارکنان رادیو قرآن مراسم معارفه دکتر سید میعاد صالحی مدیر جدید رادیو قرآن در سالن جلسات معاونت صدا برگزار شد.

معاون صدای رسانه ملی در بخشی از این مراسم ضمن خوشامدگویی به حاضران در این نشست با بیان اینکه اساس و بنای نظام جمهوری اسلامی ایران بر قرآن کریم است، گفت: بنا به فرموده مقام معظم رهبری "مدیران رسانه ملی سربازان و فرماندهان خط مقدم جنگ نرم هستند." بنابر توصیه معظم له باید در کار محتوایی در رسانه و به ویژه در رادیو قرآن از سطح به عمق حرکت کنیم.

وی در ادامه با اشاره به فرمایش مقام معظم رهبری مبنی بر اینکه "اگر حصار و خاکریز فرهنگی نباشد، همه چیز از دست می رود."، افزود: اگر لحظه ای غفلت کنیم، حتماً خسارات زیادی متوجه ما خواهد شد. کار ما در شبکه های رادیویی به ویژه رادیو قرآن بسیار سخت است و با توجه به اینکه در دنیای کنونی با تعدد و تکثررسانه ها مواجهیم راه سختی را نیز پیش رو داریم که مهم ترین مجاهده در رسانه ما تلاش فکری است.

آبروانی ضمن تبریک به دکتر سید میعاد صالحی مدیر جدید رادیو قرآن و سپاس از ایشان برای پذیرفتن این سمت تصریح کرد: دکتر صالحی همیشه خدمتگزار قرآن بوده وخواهند بود. ما نیز تلاش می‌کنیم همراه با ایشان  خدمت قرآن کریم باشیم. ان شاء الله به واسطه این کلام نورانی و عظیم الشأن همه ما در پناه قرآن بوده و مروج مفاهیم بلند و والای این کتاب آسمانی که معجزه پیامبر گرامی  اسلام (ص) است، باشیم.

معاون صدا همچنین از تلاش ها و زحمات سید محمدحسین محمدزاده مدیر سابق رادیو قرآن قدردانی کرد.

وی در پایان با بیان اینکه خوشبختانه اپلیکیشن رادیو، صدای رادیو قرآن و رادیو تلاوت را با فراسوی مرزها می رساند، عنوان کرد: ان شاء الله همه با هم در همراهی با مدیر جدید رادیو قرآن به این گستره نورانی غنای بیشتری خواهیم بخشید.

سید میعاد صالحی مدیر جدید رادیو قرآن نیز ضمن قدردانی از دکتر علی عسگری رئیس رسانه ملی و معاون صدا به دلیل حسن اعتماد ایشان برای انتخاب دکتر صالحی در این سمت خطاب به کارکنان رادیو قرآن گفت: شما سرمایه های رادیو قرآن هستید. بنابراین در این مقطع زمانی باید با همه وجود به میدان آماده و جهادی کار کنید.

وی در ادامه با بیان اینکه ان شاء الله به برکت نگاه حضرت معصومین (ع) بتوانیم گام های ارزنده ای در رادیو قرآن در راستای تبلیغ و ترویج حوزه قرآنی برداریم، خاطرنشان کرد: باید تلاش کنیم تا در برهه زمانی کنونی به ایده ها و خلاقیت ها با حرکتی جهادی عینیت بخشیم و با بهره بردن از تمامی ظرفیت های تخصصی گام های مثبتی در راستای توسعه فرهنگ قرآنی در رادیو قرآن برداریم.

در بخشی از این مراسم نیز جمعی از فعالان جامعه قرآنی کشور و جمعی از مدیران رادیو قرآن به بیان سخنان خود پیرامون این شبکه رادیویی و توصیه‌هایی در راستای تبلیغ و ترویج فرهنگ قرآنی کشور پرداختند.

مراسم معارفه مدیر جدید رادیو قرآن برگزار شد/ تلاش همه جانبه برای غنابخشیدن به گستره نورانی قرآن کریم