بهره‌برداری از 1157 پروژه در هفته دولت/ پرداخت 87 میلیارد تومان تسهیلات به 40 واحد صنعتی/افتتاح کارخانجات فاکتور 8 و فولاد خواف و نیشابور تا پایان سال

چهارشنبه ۰۳ شهریور ۱۳۹۵
بهره‌برداری از 1157 پروژه در هفته دولت/ پرداخت 87 میلیارد تومان تسهیلات به 40 واحد صنعتی/افتتاح کارخانجات فاکتور 8 و فولاد خواف و نیشابور تا پایان سال

استاندار خراسان رضوی از افتتاح هزار و 157 پروژه در هفته دولت، پرداخت 87 میلیارد تومان اعتبار به 40 واحد تعطیل و نیمه تعطیل صنعتی و کشاورزی، بهره‌برداری از کارخانه فولاد خواف و نیشابور و داروی فاکتور هشت تا پایان سال خبر داد.

به گزارش خبرگزاری فارس از مشهد، علیرضا رشیدیان در نشست خبری چهارساعته با اصحاب رسانه که ظهر امروز در استانداری خراسان رضوی و به مناسبت هفته دولت برگزار شد، ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهیدان رجایی و باهنر و شهید اندرزگو به ذکر خاطراتی از دوران دفاع مقدس پرداخت و اظهار داشت: هفته دولت متعلق به همه شهیدان است چراکه شهدا و ایثارگران با همه وجود و دانش و جسم و جانشان برای اعتلای نظام و سربلندی ملت و کشور فداکاری کردند.

وی با بیان اینکه دولت و شخص رئیس‌جمهور در تبعیت از مقام معظم رهبری و همراهی و همگامی با ایشان و پیروی از جایگاه ولایت‌فقیه ذره‌ای تردید ندارد، گفت: نمی‌خواهیم اگر اشکال و نقصی در عملکرد دولت وجود دارد باری بر جایگاه رهبری محسوب شود، چراکه دولت نسبت به رأی مردم و برنامه‌ای که سال 92 ارائه داد وفادار است و در پیگیری وعده‌ها که با منویات رهبری تضاد و تناقضی ندارد، مصر است.

افتتاح خانه احزاب در مشهد در هفته دولت

استاندار خراسان رضوی به بیان دستاوردهای دولت در عرصه سیاسی پرداخت و افزود: تلاش دولت در این عرصه گسترش وفاق ملی است و کوشیده با شعار اعتدال و عقلانیت فضا را برای مشارکت همه گروه‌ها و احزاب سیاسی در کشور فراهم کند و مصداق این تلاش برگزاری انتخابات مجلس و خبرگان رهبری است که به‌صورت قانونمند و شفاف برگزار شد.

رشیدیان، افزایش سطح نشاط سیاسی در کشور با حضور همه سلایق و در همه حوزه‌ها را دیگر دستاورد دولت در سه سال فعالیت خود برشمرد و از افتتاح خانه احزاب در مشهد در پنجمین روز از هفته دولت با حضور معاون وزیر کشور خبر داد و گفت: افزایش دو درصدی مشارکت مردم مشهد در انتخابات و همچنین تفکیک اصلاح‌طلبان از فتنه گران در استان درنتیجه برگزاری جلسات متعدد نماینده شورای نگهبان با گروه‌های اصلاح‌طلب نمونه‌هایی ازاین‌دست آورد است.

وی به وجود امنیت سیاسی به‌ویژه در برگزاری انتخابات اشاره کرد و افزود: با گسترش فعالیت احزاب و تعداد سمن‌ها در کشور، مشارکت گروه‌های سیاسی در موضوعات جاری جامعه و فاصله از گرفتن از مطالبه صرف قدرت افزایش‌یافته و نشان‌دهنده این مساله است که فضای مناسبی برای فعالیت در کشور ایجاد شده است.

توجه بیش‌ از حد دولت به برجام و کنسرت اتهام و غوغاسالاری است

استاندار خراسان رضوی دیدار نماینده ولی‌فقیه در خراسان رضوی با بانوان اصلاح‌طلب استان را ابتکاری زیبا توصیف و تصریح کرد: اینکه برخی می‌گویند دولت صرفاً به برجام یا برگزاری کنسرت چسبیده اتهام و غوغا سالاری است؛ حقیقت این است که دولت در عرصه‌های مختلف اقدامات متعددی داشته و اگر اقدامات دولت در خارج از این دو حوزه برجسته نشده به قصور امثال من برمی‌گردد.

رشیدیان همچنین تقویت سرمایه اجتماعی را اولویت دولت دانست و به برگزاری جلسات سه‌ساعته دولت با مقام معظم رهبری ویژه آسیب‌های اجتماعی همچون طلاق، اعتیاد، کودکان کار و زنان سرپرست خانوار اشاره کرد و افزود: مقررشده دستگاه‌ها گزارش ویژه‌ای از اقدامات ویژه و فوق‌العاده خود را هر شش ماه یک‌بار خدمت رهبری ارائه و رهنمودهای ایشان را با جدیت دنبال کنند.

وی کاهش شکاف دولت و ملت، مساله محیط‌زیست و سنجش آلاینده‌ها، استاندارد کردن واحدهای آلاینده، تغییر سوخت نیروگاه‌ها از گاز به برق و تأمین بنزین پاک برای خودروها، توجه به مناطق حاشیه شهر و محروم و توسعه عمرانی و اشتغال‌زایی در روستاها را از دیگر اقدامات دولت در سه سال گذشته عنوان کرد.

لزوم تبدیل استثنا بودن مشهد و قم در برگزاری کنسرت‌ها به قانون/ با اختلاط محرم و نامحرم در کنسرت‌ها مخالفیم

رئیس شورای اداری خراسان رضوی با تأکید بر اینکه دولت در عرصه فرهنگ بر مدار ارزش‌های دینی و دو اصل قانون و مبانی فقهی و نظری مقام معظم رهبری حرکت می‌کند، گفت: در برخی مصادیق نظیر برگزاری کنسرت‌ها اگر نیاز به اصلاح قانون وجود دارد باید از مبادی رسمی نسبت به اصلاح قانون اقدام شود و اینکه مشهد و قم در این خصوص استثناء هستند باید به‌صورت قانون اعلام شود تا از سلیقه‌ای بودن مطلب خارج شود چراکه در نظام یکپارچه جمهوری اسلامی نباید موجبات سردرگمی مردم فراهم شود و قوای سه‌گانه اختیارات یکدیگر را زیر سؤال ببرند.

رشیدیان در خصوص موضع دولت نسبت به برخوردهای خارج از قانون تصریح کرد: ما موظف به اجرای قانونیم و در مساله کنسرت‌ها با اختلاط محرم و نامحرم مخالفیم چراکه این مساله ارزش دینی و ملی ماست و در فرهنگ و تاریخمان جایگاه دارد حتی در تاریخ ایران عریان گری نداریم و چادر یک نماد ایرانی است.

وی با بیان اینکه در کنسرت‌ها نباید محرم و نامحرم مختلط شوند و ارزش‌ها و شعار دینی به سخره گرفته و زیر پا له شود تأکید کرد: چاره این مساله این نیست که به‌احتمال رخداد مانع برگزاری یک برنامه شویم، باید هنر را در چارچوب شرع و قانون اجرا کرد حتی به دادگستری استان پیشنهاد دادیم دغدغه پیشگیری از جرم در کنسرت‌ها را به‌صورت قانون و ضابطه درآورد.

رونمایی از آثار تاریخی متعلق به خراسان در مشهد 2017

استاندار خراسان رضوی همچنین به افتتاح موزه بزرگ خراسان اشاره کرد و از رونمایی آثار تاریخی متعلق به فرهنگ و تمدن خراسان که از خارج از کشور به موزه بازگردانده شده است در مشهد 2017 و صادرات هزار و 127 تن صنایع‌دستی در سال گذشته خبر داد و همچنین در باب گسترش فرهنگ زیارت و توسعه واحدهای اقامتی استان افزود: در شروع دولت یازدهم 973 واحد اقامتی وجود داشت که در حال حاضر این تعداد به سه هزار واحد افزایش‌یافته است.

رشیدیان اقدامات دولت در عرصه بین‌الملل، اجرایی شدن برجام و جمع‌کردن روند تحریم‌ها و مصوبات شورای امنیت را بی‌نظیر توصیف کرد و گفت: به‌جز مساله تضاد با استکبار جهانی آمریکا و رژیم صهیونیستی که سرباز پیاده‌نظام اوست و از مبانی با انقلاب مخالف بوده و هستند توانستیم بر مبنای سه اصل عزت، حکمت و مصلحت با سایر کشورهای دنیا ارتباط برقرار کنیم و بر ایران هراسی فائق شویم و شاخه دیگری از قدرت خود را به رخ جهانیان بکشیم.

وی با تأکید بر اینکه آمریکا در حال حاضر باید به هم‌پیمانان خود نسبت به اینکه چرا در اجرای برجام کارشکنی و به تعهدات خود عمل نمی‌کند پاسخ دهد، افزود: در شرایط کنونی دولت جمهوری اسلامی نه‌تنها متهم نیست که سربلند است چراکه از مواضع خود عقب‌نشینی نکرده و از شرایط گذشته به‌جایی رسیده که آب‌سنگین می‌فروشد و کیک زرد خریداری می‌کند و دانشمندان ما در حوزه علوم هسته‌ای مطالعات خود را ادامه می‌دهند و فضا برای حضور قدرتمند و عزتمند نظام در عرصه بین‌الملل بازشده است.

افشای فیش‌های حقوقی نجومی برای دولت فرصت بود تا نظام تعیین حقوق را اصلاح کند

استاندار خراسان رضوی همچنین بنای مدیریت دولت در سه سال گذشته را پاسخگویی کارآمد و شفاف اعلام کرد و گفت: اینکه از دولت به‌عنوان «دولت پیرمردها» یاد می‌کنند این‌گونه نیست بلکه بنای دولت استفاده از علم و تجربه و ظرفیت کاری افراد است و نیروهایی از دو طیف اصولگرای معتدل و اصلاح‌طلب معتدل به کار گرفته است.

رشیدیان با تأکید بر قانون‌گرایی و قانون محوری در دولت افشای فیشهای حقوقی نجومی را فرصتی برای دولت برای برخورد با ضعف و اشکال نظام تعیین حقوق‌ها در کشور دانست و افزود: بنای دولت واقع‌گرایی و درک مصالح ملی و بین‌المللی است و با تأکید بر خرد جمعی و جلوگیری از افراط استفاده از ظرفیت مشارکتی همه صاحب‌نظران دانشگاهی را در پیش‌گرفته است.

وی در بخش دیگری از سخنانش به ارائه گزارشی از روند اجرای سیاست‌های اقتصاد مقاومتی در استان پرداخت و تأکید کرد: اجرای اقتصاد مقاومتی یک ضرورت شرعی، عقلی، علمی و سازمانی است و تحقق کامل آن نیازمند همراهی همه‌جانبه دولت، مجلس، قضائیه، بخش عمومی و خصوصی، بانک‌ها و شهرداری‌ها و حمایت مردم به‌عنوان رکن رکین مطالبه برای نجات اقتصاد کشور است.

پرداخت 87 میلیارد تومان اعتبار به 40 واحد صنعتی/ بهره‌برداری از کارخانه فولاد خواف و نیشابور تا پایان سال

استاندار خراسان رضوی با بیان اینکه 605 واحد کوچک و متوسط تعطیل و نیمه تعطیل در استان وجود دارد، گفت: تاکنون دو هزار و 255 واحد مشکل‌دار در سامانه بهین یاب ثبت‌نام کرده‌اند که 955 واحد به تأیید کمیته ستاد تسهیل رسیده و نیازمند هزار و 160 میلیارد تومان اعتبار هستند؛ همچنین 923 واحد برای دریافت هزار و 147 میلیارد تومان اعتبار به بانک‌ها معرفی‌شده‌اند و 321 واحد برای دریافت 466 میلیارد تومان برای عقد قرارداد به شعب ارجاع داده‌شده‌اند.

رشیدیان همچنین از پرداخت 87 میلیارد تومان اعتبار به 40 واحد صنعتی و کشاورزی خبر داد و افزود: 10 میلیون یورو گشایش یورو و هزار میلیارد ریال در حوزه فولاد خراسان سرمایه‌گذاری داشتیم و از سال گذشته تاکنون نیز 462 میلیون دلار سرمایه از طریق مرکز جذب سرمایه خارجی جذب‌شده و 370 میلیون دلار در پنج‌ماهه نخست امسال از صندوق توسعه ملی برای صنایع مادر نظیر کاغذ، فولاد، نساجی و شیشه تخصیص‌یافته است.

وی با بیان اینکه سال گذشته یک میلیارد و 900 میلیون دلار صادرات و 670 میلیون دلار واردات داشتیم و عمده واردات ما ماشین‌آلات صنعتی به ارزش هزار و 300 میلیارد تومان بوده است، گفت: سال گذشته هفت هزار میلیارد سرمایه‌گذاری در فولاد خواف انجام و کارخانه کنسانتره فولاد در ماه رمضان افتتاح شد و کارخانه گنداله خواف و نیشابور نیز تا پایان سال به بهره‌برداری می‌رسد؛ همچنین کارخانه شیشه و کاغذ در شهرک صنعتی بینالود نیز به‌زودی به سرانجام می‌رسد.

رشد 38 درصدی مصرف برق صنعتی در استان و فعال شدن واحدهای صنعتی

رئیس شورای اداری خراسان رضوی با ابراز تأسف از اینکه وجوه اعتباری فنی مدیریت‌شده برای حمایت از تولید محقق نشده است، به آمار اشتغال در خراسان رضوی اشاره کرد و افزود: در استان 14 هزار نفر بیمه بیکاری می‌گیرند و در سال 94 به نسبت سال 93، 27 هزار و 302 نفر به مجموع دریافت‌کنندگان بیمه بیکاری اضافه‌شده‌اند و از طرفی افزایش نرخ مشارکت سبب شده است نرخ بیکاری از 10 درصد به 13.3 درصد در سال 94 برسد.

رشیدیان با بیان اینکه میزان برق مصرفی صنعتی در سال‌های 89 تا 91، 9 میلیون و 726 هزار و 404 مگاوات ساعت بوده است، گفت: مصرف برق صنعتی در سال‌های 92 تا 94 با 38 درصد افزایش به 11 میلیون و 207 هزار و 92 مگاوات ساعت رسیده و به این معنی است که واحدهای صنعتی استان فعال‌شده‌اند.

وی از رشد 5 درصدی تولید تخم‌مرغ، رشد 67 درصدی مکانیزه کردن ماشین‌آلات کشاورزی، متوسط بهره‌وری 15 درصدی از منابع بانکی در حوزه کشاورزی و توزیع 332 هزار و 510 میلیون ریال از صندوق توسعه توسط بانک‌های کشاورزی، رفاه، توسعه تعاون و صادرات خبر داد و افزود: 19 طرح اشتغال روستایی را با اعتبار 150 میلیارد ریال در روستاهای بالای 50 هزار نفر جمعیت اجرا خواهیم کرد.

پیشرفت 85 درصدی پروژه‌های سفر استانی دولت/ همیشه خود را بدهکار ملت می‌دانیم

استاندار خراسان رضوی به 131 پروژه سفر استانی دولت به خراسان رضوی اشاره و تصریح کرد: در سال 93، از 613 میلیارد تومان اعتباری که قرار بود تخصیص یابد 521 میلیارد تومان تخصیص داده شد و 508 میلیارد واریز شد اما در سال 94، از 395 میلیارد تومان اولیه 215 میلیارد تومان تخصیص یافت ولی 56 میلیارد نقدینگی به استان داده شد.

رشیدیان با بیان اینکه از مجموع هزار و 9 میلیارد تومان اعتباری که قرار بود بابت 131 پروژه به استان تخصیص یابد، 564 میلیارد تومان معادل 56 درصد مبلغ اولیه واریز شد، گفت: با این ‌حال پروژه‌ها 85 درصد پیشرفت فیزیکی داشته است.

وی در پاسخ به سؤالی مبنی بر ارزیابی عملکرد دولت در استان افزود: قطعاً سازمان‌های بالادستی و مردم که ولی‌نعمتان ما هستند بهترین ارزیابان عملکرد دولت هستند اما باید بگویم قوه مجریه در استان در حوزه مصلحت و منفعت ملت و کشور کم نگذاشته و همیشه خود را بدهکار مردم می‌دانیم و مردم حق‌دارند سؤال بپرسند و انتقاد کنند و حتی از رسانه‌ها خواستیم نظرات مردمی را به ما انتقال دهند و ما وظیفه‌داریم به مردم توضیح دهیم.

قول افغانستان نسبت به پرداخت حق آبه ایران از دو رودخانه مرزی

استاندار خراسان رضوی در پاسخ به سؤالی مبنی بر طرح‌های استان برای رفع مشکل آب شرب گفت: مدیریت بهره‌وری، نصب کنتورهای هوشمند در 98 درصد از چاه‌ها، پلمب چاه‌های غیرمجاز، مدیریت رودخانه‌ها و آب‌های سطحی و افتتاح سه سد در استان و جمع‌آوری شبکه فاضلاب و افتتاح تصفیه‌خانه در مشهد ازجمله برنامه‌های کوتاه‌مدت استان است.

رشیدیان جمع‌آوری آب‌های زیرسطحی در هزار مسجد را برنامه میان‌مدت و انتقال آب از دریای عمان را برنامه بلندمدت استان برای تأمین آب شرب خراسان رضوی برشمرد و افزود: سد دوستی در سال جاری در آبگیری تفاوتی با سال گذشته نداشت و افغانستان نیز با توجه به حسن هم‌جواری و عمق تعاملات دو کشور قول داده حق آبه ایران از دو رودخانه مرزی دو کشور را رعایت کند فلذا مشکل تأمین آب شرب در سال جاری نداریم.

وی تعداد پروژه‌ها در آغاز دولت یازدهم را هزار و 800 پروژه با دو هزار و 700 میلیارد تومان اعتبار اعلام و تصریح کرد: در حال حاضر هزار پروژه با 4 هزار میلیارد تومان وجود دارد و از اعتبار سالانه استان که 350 میلیارد تومان است با توجه به اینکه اعتبارات کشوری 38 درصد تخصیص‌یافته، اعتبار استان 5.5 درصد تخصیص‌یافته که باید به هشت درصد برسد.

افتتاح کارخانه تولید فاکتور هشت در سال جاری/ ارائه تسهیلات تحقیق به شرکت‌های دانش‌بنیان

استاندار خراسان رضوی در پاسخ به خبرنگار خبرگزاری فارس در خصوص حمایت دولت از شرکت‌های دانش‌بنیان به‌عنوان یکی از ده گام تحقق اقتصاد مقاومتی گفت: تسهیلاتی که به شرکت‌های دانش‌بنیان از طریق معاونت علمی ریاست جمهوری تخصیص می‌یابد چهار درصد است و امیدواریم تسهیلاتی برای تولیدات آزمایشگاهی این محققان نیز تخصیص یابد.

رشیدیان به بازدید وزیر کشور از پارک علم و فناوری خراسان رضوی اشاره کرد و افزود: با تکمیل شدن ساختمان نیمه‌کاره پارک علم و فناوری بخشی از کارگاه‌های دانش‌بنیان به این ساختمان انتقال می‌یابند.

وی همچنین از افتتاح کارخانه تولید فاکتور هشت در شهرک علم و فناوری در سال جاری خبر داد و تأکید کرد: این افتتاح نه‌تنها کشور را از ورود دارو مستغنی می‌کند بلکه ظرفیت صادرات نیز ایجاد می‌کند.

دولت در گرفتن مصوبه از مجلس برای اقدامات اجرایی خود سؤال دارد!

استاندار خراسان رضوی همچنین تولید ترانسفورماتورهای فشرده برق کم‌حجم، شیر پالایشگاهی در انحصار آمریکا، شیر کنترل فوران مهار چاه نفت و کیت‌های الکترونیکی و ریخته‌گری و قطعات حساس صنایع را از دیگر تولیدات شرکت‌های دانش‌بنیان خراسان رضوی برشمرد و گفت: کارگروه پیگیری و حل مشکلات شرکت‌های دانش‌بنیان مراکز رشد دانش‌آموزی و دانشگاهی را نیز در تولید در نظر دارد.

رشیدیان از پیگیری احداث پتروشیمی برای سرخس خبر داد و افزود: دولت در مساله قراردادهای نفتی و FATF این سؤال را دارد که آیا لازم است برای انجام کار روتین و قرا ردهای خاص این حوزه از مجلس مصوبه بگیرد؟

وی در پاسخ به انتقاد از عملکرد دولت در این زمینه تصریح کرد: منافع ملی و اقتصادی ما اقتضا نمی‌کند با دست باز در صحنه اقتصادی وارد شویم تا بیرونی‌ها بااطلاع از نیازهای ما مدیریت کار را به دست‌گیرند.

افتتاح هزار و 157 پروژه در خراسان رضوی

استاندار خراسان رضوی در بخش دیگری از سخنانش به پروژه‌های افتتاحی در هفته دولت اشاره کرد و گفت: هزار و 157 پروژه از 66 دستگاه و 49 شهرداری با اعتباری بالغ‌ بر هزار و 185 میلیارد تومان به بهره‌برداری می‌رسد که از این میان 113 پروژه ملی با اعتبار 187 میلیارد تومان، 31 پروژه ملی-استانی با اعتبار 11.7 میلیارد تومان، 598 پروژه استانی با اعتبار 127 میلیارد تومان و 395 پروژه با اعتبار 859 میلیارد تومان از سایر ردیف‌ها و تسهیلات است.

رشیدیان با بیان اینکه بیشترین پروژه از نظر اعتبار به اداره راه و شهرسازی با اعتبار 292 میلیارد تومان تعلق دارد، افزود: در سال 94 و 95 با 90 هزار تن سهمیه قیر تهاتری توانستیم در حوزه جاده رکورد اجرایی سه هزار و 570 کیلومتر مرمت رویه راه‌ها و 505 کیلومتر آسفالت و احداث راه روستایی برای روستاهای بالای 50 خانوار داشتیم.

وی از آسفالت راه‌های بین‌شهری و تکمیل باند دوم 527 بزرگراه و روکش 280 راه بین‌شهری خبر داد و گفت: 120 پروژه در نیشابور، 355 میلیارد تومان پروژه در مشهد، 22 پروژه در صنعت با 239 میلیارد تومان اعتبار، چهار هزار و 959 مسکن مهر گلبهار و بینالود با اعتبار 221 میلیارد تومان اعتبار که هزار و 300 واحد متعلق به گلبهار است در هفته دولت به بهره‌برداری می‌رسد.

جهاد کشاورزی با 143 پروژه رکورددار پروژه‌های خراسان رضوی در هفته دولت

استاندار خراسان رضوی همچنین از افتتاح 44 پروژه در تصفیه‌خانه و فاضلاب در کل استان با اعتبار 131 میلیارد تومان و 26 پروژه به سازی آسفالت با 117 میلیارد تومان اعتبار اشاره کرد و افزود: 143 پروژه عملیات اجرایی جهاد کشاورزی با 110 میلیارد تومان اعتبار، 191 پروژه اصلاح معابر شهری در استان با 65 میلیارد تومان اعتبار، 66 پروژه خانه بهداشت و دانشکده با 59.5 میلیارد تومان اعتبار و 56 پروژه بازسازی و احداث مدارس با 33.2 میلیارد تومان اعتبار نیز از دیگر برنامه‌های هفته دولت در استان است.

رشیدیان سایر پروژه‌هایی که در این هفته به بهره‌برداری می‌رسد را 16 پروژه در شبکه توزیع برق با اعتبار 17.8 میلیارد تومان، 35 پروژه عملیات آب‌رسانی روستایی با 11.9 میلیارد تومان اعتبار، 14 طرح هادی با 5.7 میلیارد تومان اعتبار، 130 پروژه کمیته امداد و مقاوم‌سازی روستایی و مسکن با 4.6 میلیارد تومان اعتبار، 9 طرح ساماندهی گلزار شهدا با 306 میلیون تومان اعتبار اعلام کرد.

وی با تأکید بر لزوم احداث بیمارستان در حاشیه شهر از ساخت دو بیمارستان جدید در مشهد خبر داد و گفت: در مسیر جاده سرخس چهار هکتار زمین با مساعدت آستان قدس رضوی برای احداث بیمارستان 540 تختخوابی آماده‌شده و کلنگ زنی می‌شود، همچنین بیمارستان 320 تختخوابی دیگری در جاده سیمان در نظر گرفته‌ایم که در حال پیگیری است.

ضرورت واقعی شدن بدهی شرکت پدیده به بانک صادرات

استاندار خراسان رضوی در آخرین سؤال خبرنگاران در تشریح آخرین وضعیت پدیده شاندیز و موسسه منحل شده میزان تصریح کرد: در جلسه‌ای که با حضور وزیر کشور، رئیس‌کل بانک مرکزی، وزیر اقتصاد، حجت‌الاسلام‌والمسلمین بحرینی، نماینده بورس و بنده برگزار شد مقرر شد در یک برنامه زمان‌بندی ورود پدیده به بورس بررسی شود.

رشیدیان با بیان اینکه ورود پدیده به بورس به این معنی نیست که حساب پدیده تا زمانی که از نظر حسابرسی روشن نشده وارد بورس شود، افزود: قرار است دفتر خریدوفروش سهام پدیده زیر نظر بورس افتتاح شود تا بن‌بست سهامداران رفع و مسائل بانکی ظرف 10 روز آینده با مدیران عامل بانک‌ها با محوریت بانک صادرات بررسی شود.

وی در خصوص مدیریت مطالبات بانک صادرات از موسسه میزان نیز گفت: نخستین اقدام این است که با توجه به معترض بودن هیأت مدیره جدید نسبت به میزان بدهی پدیده به بانک صادرات بابت تسهیلاتی که از موسسه میزان گرفته بود، این بدهی منطقی شود به‌گونه‌ای که بانک صادرات تسهیلاتی با سود 18 درصد به پدیده پرداخت کند تا شرکت پدیده به‌این‌ترتیب بدهی خود را به بانک صادرات پرداخت کند و با بخشی از این تسهیلات مابقی پروژه‌های خود را فعال کند.

استاندار خراسان رضوی دومین راهکار را خرید سهام پدیده توسط بانک صادرات اعلام کرد و افزود: همچنین مقررشده در راستای حمایت از کارآفرینان و سرمایه‌گذاران با تفکیک پروژه پدیده و مشارکت بخش خصوصی در این شرکت و ارائه تسهیلات بانکی اقداماتی صورت گیرد.

بهره‌برداری از 1157 پروژه در هفته دولت/ پرداخت 87 میلیارد تومان تسهیلات به 40 واحد صنعتی/افتتاح کارخانجات فاکتور 8 و فولاد خواف و نیشابور تا پایان سال