پایین بودن کیفیت آموزشی مدارس غیردولتی را قبول نداریم

چهارشنبه ۰۳ شهریور ۱۳۹۵
پایین بودن کیفیت آموزشی مدارس غیردولتی را قبول نداریم

رئیس سازمان مدارس غیردولتی، توسعه مشارکت‌های مردمی و خانواده گفت: ایرادی را که بر پایین بودن کیفیت آموزشی در مدارس غیردولتی مطرح می‌کنند، اصلا قبول نداریم.

به گزارش خبرگزاری فارس از کرمان، مرضیه گُرد پیش از ظهر امروز در همایش کیفیت‌بخشی به مدارس غیردولتی کرمان ویژه مدیران و کارشناسان مدارس غیردولتی استان اظهار داشت: بعضا به دلیل عام بودن آموزش و پرورش، نگاه‌های غیرتخصصی به این حوزه وجود دارد و هر فردی راهکارهای غیرکارشناسی را ارائه می‌دهد.

وی بیان داشت: سوء‌گیری‌های سیاسی نیز از سوی دیگر بر بدنه آموزش و پرورش آسیب وارد می‌کند.

گرد عنوان کرد: رسیدگی به امر آموزش و پرورش یکی از اولویت‌های دولت است و در مقایسه‌ای که میان سه سال گذشته با سال‌های قبل از آن صورت گرفته، درآمد دولت 80 برابر شده بود و سهم آموزش و پرورش نیز 54 درصد رشد را دارد.

وی مشارکت در امر آموزش و پرورش را مورد تاکید قرار داد و افزود: اگر دستگاه‌های مختلف برای توسعه در امر تعلیم و تربیت مشارکت نکنند، با یک فاجعه بزرگ مواجه می‌شویم.

معاون وزیر آموزش و پرورش گفت: هر کجا بحث توسعه فرهنگی، اقتصاد و عمرانی وجود دارد، نگاه‌ها و توقعات به آموزش و پرورش می‌شود، پس باید حمایت‌ها و برنامه‌های ویژه نیز از آموزش و پرورش صورت گیرد.

گرد خاطرنشان کرد: ایرادی را که بر پایین بودن کیفیت آموزشی در مدارس غیردولتی مطرح می‌کنند، قبول نداریم، 60 درصد معدل نهایی کتبی در مدارس غیردولتی بالای 17 است.

وی ابراز داشت: امسال از 15 مدرسه رتبه اول در تهران 10 مدرسه غیردولتی است و از میان 100 رتبه برتر نمرات نهایی دانش‌آموزان سال سوم 62 مورد مربوط به مدارس غیردولتی است.

رئیس سازمان مدارس غیردولتی، توسعه مشارکت‌های مردمی و خانواده گفت: عده‌ای در این میان سوء‌استفاده‌هایی دارند و این مباحث را مطرح می‌کنند، ما مدافع حق مدارس غیردولتی هستیم.

گرد مستندسازی صورت گرفته در مدارس غیردولتی استان کرمان را مورد اشاره قرار داد و اظهار داشت: در مدارس غیردولتی ما اتفاقات و اقدامات خوبی صورت می‌گیرد، اما مستندسازی ما پایین است.

پایین بودن کیفیت آموزشی مدارس غیردولتی را قبول نداریم