«صالح مسلم» به آنکارا در خصوص افتادن در باتلاق سوریه هشدار داد

چهارشنبه ۰۳ شهریور ۱۳۹۵
«صالح مسلم» به آنکارا در خصوص افتادن در باتلاق سوریه هشدار داد

رئیس حزب اتحاد دموکراتیک کردهای سوریه با انتقاد از ورود تانک‌های ارتش ترکیه به شمال سوریه به بهانه مبارزه با تروریست‌ها، به مقامات ترکیه درباره عواقب این اقدام هشدار داد.

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، «صالح مسلم» رئیس مشترک حزب اتحاد دموکراتیک کردهای سوریه چهارشنبه (امروز) نسبت به عواقب ماجراجویی در شمال سوریه هشدار داد.

به گزارش خبرگزاری «روسیا الیوم»، مسلم در گفت‌وگو با رسانه‌های کردی در واکنش به آغاز عملیات ارتش ترکیه در شمال سوریه، به آنکارا نسبت به افتادن در باتلاق سوریه هشدار داد.

وی  ادامه دارد که ارتش ترکیه با ورود به شمال سوریه، به ویژه در شهر «جرابلس» متحمل خسارت‌های زیادی خواهد شد.

رئیس حزب اتحاد دموکراتیک سوریه افزود: «بیشتر مردم سوریه و ائتلاف نیروهای دموکراتی سوریه و شورای نظامی شهر جرابلس با دخالت نظامی در سوریه مخالف‌اند».

مسلم ترکیه را به مشارکت در جنگ نیابتی در سوریه طی 5 سال‌ گذشته متهم کرد که از طریق گروه‌های تروریستی چون داعش، «جبهه النصره» و «سلطان مراد» و سایر گروه‌های مسلح می‌جنگد.

«رجب طیب اردوغان» رئیس جمهور ترکیه امروز طی سخنرانی خود در پارلمان این کشور، اعلام کرد که عملیات «سپر فرات» ارتش ترکیه در شمال سوریه در پی از بین بردن خطرات ناشی از فعالیت‌های داعش و حزب اتحاد دموکراتیک به ریاست مسلم است.

دولت سوریه در واکنش به این اقدام ترکیه آن را محکوم و  مصداق بارز نقض حاکمیت ملی سوریه دانست.

«صالح مسلم» به آنکارا در خصوص افتادن در باتلاق سوریه هشدار داد