بدهی 350 میلیارد ریال بیمه سلامت خراسان‌شمالی به مراکز طرف قرارداد

چهارشنبه ۰۳ شهریور ۱۳۹۵
بدهی 350 میلیارد ریال بیمه سلامت خراسان‌شمالی به مراکز طرف قرارداد

مدیرکل بیمه سلامت خراسان‌شمالی گفت: بیمه سلامت استان به مراکز طرف قرارداد اعم از پزشکان و مراکز درمانی 350 میلیارد ریال بدهی دارد.

به گزارش خبرگزاری فارس از بجنورد، محسن رعنایی بعدازظهر امروز در جمع خبرنگاران بیان داشت: اخیرا 120 میلیارد ریال از بدهی بیمه سلامت خراسان شمالی به مراکز طرف قرارداد پرداخت شد.

وی گفت: با توجه به‌ پیش‌بینی اعتبار از محل فروش اوراق قرضه برای پرداخت بدهی‌های بیمه سلامت، امید می‌رود تا مطالبات پزشکان از بیمه سلامت خراسان شمالی در آینده پرداخت شود.

مدیرکل بیمه سلامت خراسان شمالی با یادآوری اینکه 790 هزار نفر زیرپوشش صندوق بیمه سلامت در استان هستند تصریح کرد: این تعداد از جمعیت زیرپوشش بیمه حدود 90 درصد از جمعیت استان را شامل می‌شود.

وی بیان داشت: افراد زیرپوشش بیمه سلامت در خراسان‌شمالی خدمات مختلف را از این بیمه‌ها دریافت می‌کنند.

رعنایی با اشاره به اهتمام بیمه سلامت به بیماران خاص هم تصریح کرد: همه این بیماران زیرپوشش بیمه سلامت بوده و خدمات مختلف درمانی و دارویی را دریافت می‌کنند.

به گفته وی شیمی‌درمانی برای این قبیل بیماران در استان رایگان بوده و بیماران برای امور شیمی‌درمانی پذیرش می‌شوند.

مدیرکل بیمه سلامت خراسان شمالی با برشمردن مشکلات بیمه سلامت هم تصریح کرد: اساسا مشکل عمده ما در نحوه خدمات‌دهی به بیمه‌شده‌ها به علت ضعف در سیستم ارجاع است.

وی اظهار کرد: بر اساس آمارها  646 مرکز درمانی در خراسان شمالی طرف‌های قرارداد بیمه سلامت هستند.

مدیرکل بیمه سلامت خراسان شمالی گفت: از مجموع این مراکز 371 موسسه به‌صورت مستقل ،197 موسسه هم به‌صورت غیرمستقل و 78 مرکز هم موسسه‌های بهداشتی و درمانی طرف قرارداد با بیمه سلامت استان هستند.

وی با برشمردن میزان بدهی بیمه سلامت استان به مراکز طرف قرارداد هم بیان داشت: بیمه سلامت استان به مراکز طرف قرارداد اعم از پزشکان و مراکز درمانی 350 میلیارد ریال بدهی دارد.

بدهی 350 میلیارد ریال بیمه سلامت خراسان‌شمالی به مراکز طرف قرارداد
jkkjkjkjkj