در زمان تحریم نخستین بخشی که صدمه جدی دید واحدهای تولیدی بودند

شنبه ۰۶ شهریور ۱۳۹۵
در زمان تحریم نخستین بخشی که صدمه جدی دید واحدهای تولیدی بودند

قائم‌مقام وزیر صنعت، معدن و تجارت با بیان اینکه در زمان تحریم نخستین بخشی که صدمه جدی دید واحدهای تولیدی بودند از ایجاد تحول بعد از تحریم در این بخش خبر داد.

رضا رحمانی امروز در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری فارس در مشهد، در حاشیه هفدهمین نمایشگاه بین‌المللی صنایع غذایی و ماشین‌آلات وابسته که در محل دائمی نمایشگاه بین‌المللی مشهد برگزار شد، گفت: روند اعطای تسهیلات اقتصادی وضعیت بسیار مناسبی دارد و روند اعطای تسهیلات به واحدهای کوچک و متوسط و موانع و مشکلات موجود بررسی می‌شود و خوشبختانه این مشکلات برطرف شده و با ارتباط دوسویه با بانک‌های عامل روند اعطای تسهیلات در حال اجرا است و به دنبال آن هستیم؛ انجام این طرح را سرعت دهیم.

وی گفت: ما معتقدیم پرداخت‌ها بایستی تا پایان شهریورماه پایان یابد تا تولیدکننده بتواند در نیمه دوم سال مواد اولیه تهیه و تولید رونق پیدا کرده و به اشتغال برسد.

قائم‌مقام وزیر صنعت، معدن و تجارت در خصوص تأثیرات برجام بر صنعت اظهار داشت: در زمان تحریم نخستین بخشی که صدمه جدی دید و اولین حوزه‌ای که دچار بحران شد نیز واحدهای تولیدی بودند و بعد از تحریم نیز بیشترین منافع باید در صنعت باشد و از این‌رو بیشترین منافع در حوزه صنعت باید لحاظ شود، زیرا مسائل اقتصادی ارتباطات را تسهیل و روابط را توسعه می‌دهد.

رحمانی تصریح کرد: پس از برجام با توجه جدی به تولید که مهم‌ترین مسأله مقام معظم رهبری بوده است، با پیگیری‌های دولت بیشترین واحدهای تجاری و هیأت‌های خارجی وارد کشور ما شدند و با بیش از 50 هیأت، موفق به عقد قرارداد شدیم.

قائم‌مقام وزیر صنعت، معدن و تجارت با تأکید بر اینکه برای توسعه اقتصادی کشور بسیار دقیق و حساب‌شده رفتار می‌کنیم؛ گفت: اقداماتی اخیراً به‌صورت ابداعی در حوزه صنعت و اقتصاد کشور در حال انجام است که علاوه بر توسعه قراردادهای بین‌المللی موجبات رونق تولید ملی را فراهم کرده و از سوی دیگر بستر توسعه صادرات به کشورهای همسایه به‌ویژه کشورهای حاشیه خلیج‌فارس گسترش‌یافته و شرکت‌ها موظف هستند 30 درصد تولید خود را صادر کنند.

رحمانی در خصوص روند فعالیت‌های دولت در رابطه با تولید بیان کرد: روند اجرایی فعالیت‌های دولت در حمایت از بخش تولید در سال جاری در بهترین وضعیت است و دولت به لحاظ فکری در فضای رسانه‌ای کشور حمایت‌های خوبی از تولید کرد.

وی یادآور شد: روند دریافت تسهیلات برای صنایع کوچک و متوسط بسیار ساده و روان شده است و در حوزه‌های مالیات و بیمه و بانک‌ها با بانک مرکزی هماهنگی‌های صورت گرفته و هم‌اکنون به شرایط تثبیت کلی دست‌یافتیم.

در زمان تحریم نخستین بخشی که صدمه جدی دید واحدهای تولیدی بودند
jkkjkjkjkj