تبدیل هندورابی به جزیره گردشگری مشروط به حفظ شرایط زیست محیطی است

یکشنبه ۰۷ شهریور ۱۳۹۵
تبدیل هندورابی به جزیره گردشگری مشروط به حفظ شرایط زیست محیطی است

معاون سواحل و تالاب‌های ساحلی محیط‌ زیست گفت: معاونت محیط زیست دریایی سازمان محیط زیست پس از مطالعه طرح توسعه جزیره هندورابی نظرات خود را اعلام کرد و مسئولان منطقه آزاد کیش پذیرفته‌اند پس از اعمال نظرات و موافقت محیط زیست این طرح عملیاتی شود.

شهرام فداکار در گفت‌و گو با خبرنگار گروه جامعه خبرگزاری فارس گفت: جزیره هندورابی از طرف مجلس به منطقه آزاد کیش واگذار شده است، با رایزنی‌های انجام شده از سوی محیط زیست با منطقه آزاد کیش  مسئولان پذیرفته‌اند آن جزیره به عنوان جزیره‌ای معرفی شود که در عین حفظ ویژگی‌های زیست محیطی شرایط بهره‌برداری از آن هم فراهم شود.

وی ادامه داد: سازمان منطقه آزاد کیش طرح توسعه جزیره هندورابی را توسط مشاوران تهیه کرده و به سازمان محیط زیست ارائه داده است. معاونت محیط زیست دریایی طرح را بررسی کردند و نظرات خود را طی نامه‌‌ای به منطقه آزاد کیش ارسال کردند و آنها پذیرفتند که پس از اعمال نظرات و موافقت سازمان محیط زیست طرح توسعه جزیره هندورابی عملیاتی شود.

معاون دفتر سواحل و تالاب‌های ساحلی سازمان حفاظت محیط‌ زیست تصریح کرد: طبیعی است که در این میان اختلاف نظرهایی هم وجود داشته باشد اما این تعامل تاکنون وجود داشته تا بتوان مزیت‌های محیط زیستی هندورابی را حفظ کرد.

تبدیل هندورابی به جزیره گردشگری مشروط به حفظ شرایط زیست محیطی است