151 فقره وام 10 میلیون تومانی ازدواج پرداخت شد

یکشنبه ۰۷ شهریور ۱۳۹۵
151 فقره وام 10 میلیون تومانی ازدواج پرداخت شد

مدیر صندوق کارآفرینی امید استان گلستان، این استان را در پرداخت وام 10 میلیون تومانی ازدواج در سطح کشور پیشگام خواند و گفت: این صندوق از 20 خردادماه جاری 151 فقره وام 10 میلیون تومانی ازدواج به متقاضیان پرداخت کرده است.

به گزارش خبرگزاری فارس از گرگان، حسن پهلووری ظهر امروز در نشست خبری با اصحاب رسانه گلستان ضمن تبریک هفته دولت و گرامیداشت یاد و خاطره شهیدان رجایی و باهنر اظهار کرد: تاکنون حدود یک میلیارد و 600 میلیون تومان پرداختی بانک در ارائه وام ازدواج بوده است.

وی تصریح کرد: میزان اعتبار شش ماهه نخست امسال صندوق کارآفرینی امید استان گلستان در ارائه وام ازدواج 2 میلیارد و 700 میلیون تومان است همچنین پیگیر افزایش سهمیه وام ازدواج در شش ماه دوم امسال هستیم.

گلستان رتبه دوم را در پرداخت تسهیلات اشتغال دارد

مدیر صندوق کارآفرینی امید گلستان با اشاره به پرداخت صددرصدی اعتبارات تسهیلات ازدواج در سال گذشته افزود: یک‎هزار و 786 فقره وام ازدواج از سوی صندوق به متقاضیان پرداخت شد.

پهلووری در خصوص ارائه تسهیلات اشتغال گفت: صندوق در مدت پنج ماه امسال 250 فقره تسهیلات اشتغال معادل 68 میلیارد ریال پرداخت کرده است، در سال 1394 نیز حدود یک‎هزار و 356 فقره تسهیلات بالغ بر 290 میلیارد ریال در حوزه اشتغال پرداخت شد، استان گلستان بعد از تهران رتبه دوم را در پرداخت تسهیلات داشته است.

وی افزود: سال گذشته دو طرح در استان مصوب شد طرح پرورش نگهداری اسب که 40 میلیارد ریال تسهیلات برای آن پرداخت شد و 15 نفر اشتغالزایی به دنبال داشت که مراسم افتتاح آن بعد از هفته دولت انجام می‎گیرد، طرح دیگری با عنوان کود آلی ترشیز در آق‎قلا که 2 میلیارد تسهیلات از سوی صندوق دریافت کرد که آغاز عملیات اجرایی این پروژه نیز عملیاتی می‎شود.

* اعتبارات صندوق 260 میلیارد ریال است

مدیر صندوق کارآفرینی امید گلستان از افتتاح متمرکز 269 پروژه در هفته دولت خبر داد و افزود: برای اجرای این پروژه‎ها 12 میلیارد تومان سرمایه‎گذاری شده که زمینه اشتغالزایی 630 نفر را فراهم آورد.

پهلووری بیان کرد: در مدت سه سال گذشته صندوق کارآفرینی امید در حوزه‎های اشتغال، ازدواج و ضروری 890 میلیارد ریال تسهیلات پرداخت کرده که نسبت به چهار سال دولت گذشته از رشد 150 درصدی برخوردار بوده است.

وی در خصوص اعتبارات صندوق کارآفرینی امید استان در سال 1395 گفت: در حال حاضر اعتبارات صندوق 260 میلیارد ریال است که برای شش ماه دوم امسال پیگیر افزایش آن هستیم.

151 فقره وام 10 میلیون تومانی ازدواج پرداخت شد