مهار تورم و کنترل بازار نقطه قوت دولت است

یکشنبه ۰۷ شهریور ۱۳۹۵
مهار تورم و کنترل بازار نقطه قوت دولت است

عضو فراکسیون امید گفت: با وجود اینکه از دید مردم و برخی کارشناسان اقتصادی رکود و مشکلات جدی از باب نقدینگی و مشکل صنایع در کشور وجود دارد ولی دولت توانسته با مهار تورم و کنترل بازار یک ثبات اقتصادی را ایجاد کند.

علی بختیار امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در اصفهان با ارزیابی عملکرد اقتصادی دولت اظهار کرد: اگر بخواهیم منصفانه قضاوت کنیم باید نقاط مثبت و منفی عملکرد دولت را در حوزه اقتصادی موردبررسی قرار دهیم.

وی افزود: با وجود اینکه از دید مردم و برخی کارشناسان اقتصادی رکود و مشکلات جدی از باب نقدینگی و مشکل صنایع در کشور وجود دارد ولی دولت از این‌ جهت که توانسته با مهار تورم و کنترل بازار یک ثبات اقتصادی را ایجاد کند از دید ما به‌عنوان کارشناس اقتصادی نقطه مثبت است.

نماینده گلپایگان و خوانسار گفت: متأسفانه برخی رسانه‌ها فقط نقاط قوت و یا نقاط ضعف را صرفاً برجسته می‌کنند.

بختیار در خصوص ارزیابی خود از تأثیر برجام در حل مشکلات اقتصادی ادامه داد: بهرحال برای ایجاد اشتغال و رونق بخشی به اقتصاد حتماً نیاز به سرمایه خارجی داریم و راه سرمایه‌گذاری خارجی این است که در بنگاه‌های اقتصادی بزرگ و حوزه‌های بزرگ صنعتی مثل نفت و گاز جذب سرمایه خارجی داشته باشیم والا به‌هیچ‌وجه موفق نخواهیم بود.

وی عنوان کرد: ما حدود 1000 تا 1800 میلیارد دلار باید برای ایجاد شغل پایدار باید سرمایه داشته باشیم که باید حداقل 600 تا 700 میلیارد دلار آن را از سرمایه خارجی تأمین کنیم بنابراین در پسابرجام می‌توان تعدادی از میدان‌های نفتی و گازی را به‌ویژه میدان‌های مشترک با عراق، عربستان و... را به سمت توسعه ببریم، این منجر به ایجاد اشتغال و جذب سرمایه خارجی و رونق اقتصادی خواهد شد.

نماینده گلپایگان و خوانسار تأکید کرد: دولت و مجلس باید با تعامل سازنده در این جهت حرکت کنند.

از: خبرگزاری فارس
مهار تورم و کنترل بازار نقطه قوت دولت است