کشف بیش از 800 کیلوگرم مواد مخدر در گیلان

پنجشنبه ۱۱ شهریور ۱۳۹۵
کشف بیش از 800 کیلوگرم مواد مخدر در گیلان

رئیس پلیس مبارزه با مواد مخدر گیلان از کشف 873 کیلوگرم انواع مواد مخدر از ابتدای امسال تاکنون در این استان خبر داد.

به گزارش خبرگزاری فارس از رشت، احدالله احدی ظهر امروز در جلسه انتظامی گیلان با اشاره به عملکرد پلیس مبارزه با مواد مخدر استان در سال جاری اظهار کرد: از ابتدای امسال تاکنون دستگیری قاچاقچیان 26 درصد نسبت به مدت مشابه سال گذشته در گیلان افزایش داشته است.

وی، دستگیری پلیس مبارزه با مواد مخدر را هدفمند عنوان کرد و افزود: هدف نخست مبارزه با توزیع‌کنندگان و عناصر عمده خرید و فروش مواد مخدر در گیلان است.

رئیس پلیس مبارزه با مواد مخدر گیلان با بیان اینکه مبارزه با خرده‌فروشان و توزیع‌کنندگان مواد مخدر هدف دوم این نهاد است، تصریح کرد: قاچاقچیان از مظاهر اصلی آلودگی جوانان در شهرها هستند و پلیس تلاش می‌کند با نشانه‌گذاری مناطق آلوده، شهرها را از لوث وجود این افراد پاک کند.

احدی از اجرای 736 طرح پاکسازی نقاط آلوده، کنترل محورهای مواصلاتی و ارتقای امنیت اجتماعی در پنج ماه نخست امسال در گیلان خبر داد و بیان کرد: طرح‌های مذکور تا پایان سال جاری در سطح استان استمرار دارد.

وی، کشفیات ماموران پلیس مبارزه با مخدر در اجرای طرح‌های مذکور را 415 کیلوگرم عنوان کرد و گفت: ماموران در اجرای طرح‌ها 345 کیلوگرم تریاک، 18 کیلوگرم هروئین، 84 کیلوگرم حشیش و 136 کیلوگرم انواع مواد مخدر دیگر را در گیلان کشف کردند.

رئیس پلیس مبارزه با مواد مخدر گیلان با اشاره به اینکه در مجموع 873 کیلوگرم انواع مواد مخدر از ابتدای امسال تاکنون در استان کشف شده است، خاطرنشان کرد: کشفیات مواد مخدر نسبت به مدت مشابه سال گذشته 56 درصد افزایش داشته است.

احدی، تلفن 128 را خط ارتباطی پلیس مبارزه با مواد مخدر گیلان در مورد معرفی تهیه و توزیع‌کنندگان مواد مخدر اعلام کرد و یادآور شد: شماره تلفن مذکور به طور شبانه‌روزی پاسخگوی شهروندان در مورد مبارزه با مواد مخدر است.

*مجروح شدن 5 نفر در اثر تصادف رانندگی در لنگرود

فرمانده انتظامی لنگرود نیز در جلسه مذکور به واژگونی یک خودروی سواری در این شهرستان اشاره کرد و گفت: پنج نفر از سرنشینان خودروی مذکور مجروح شدند.

حسین نیک‌فرد به تردد خودروی مذکور در جاده بخش اطاق‌ور لنگرود در روز گذشته اشاره کرد و افزود: خودروی مذکور از مسیر جاده منحرف شده و پس از واژگونی پنج سرنشین آن مصدوم شدند.

وی با بیان اینکه مجروحان تصادف مذکور به بیمارستان انتقال داده شدند، تصریح کرد: پلیس‌راه چابکسر با بررسی صحنه، دلیل تصادف را توانایی نداشتن راننده در کنترل خودرو تشخیص داده است.

این مسؤول، بیشتر تصادفات و واژگونی خودروها را به دلیل بی‌احتیاطی و رعایت نکردن سرعت مطمئنه دانست و بیان کرد: یک لحظه اشتباه و سهل‌انگاری موجب یک عمر پشیمانی می‌شود.

*دستگیری سارق خودرو در رشت

فرمانده انتظامی رشت نیز در جلسه انتظامی گیلان با اشاره به وقوع یک فقره سرقت خودرو در این شهرستان اظهار کرد: ماموران انتظامی رشت موضوع مذکور را پیگیری کردند.

رحیم شعبانی به توقیف خودروی سرقتی مذکور توسط ماموران کلانتری 13 رشت اشاره کرد و افزود: سارق خودروی سرقتی مذکور دستگیر شده است.

وی با بیان اینکه متهم در بازجویی ماموران انتظامی به سرقت یک دستگاه خودروی دیگر اعتراف کرده است، تصریح کرد: ماموران خودروی سرقتی دوم را در محل مسکن مهر رشت کشف کردند.

فرمانده انتظامی رشت از تشکیل پرونده برای متهم مذکور برای سیر مراحل قانونی خبر داد و بیان کرد: شهروندان خودروی خود را به لوازم ایمنی مجهز کرده و در صورت مشاهده هرگونه موارد مشکوک مراتب را از طریق تلفن 110 به پلیس اطلاع دهند.

کشف بیش از 800 کیلوگرم مواد مخدر در گیلان