دولت‌مردان حرف‌هایی را که بوی مستی قدرت می‌دهد نزنند/ مسؤولان با عمل به فرمایشات رهبری درباره برجام و فیش‌های نجومی عزیز می‌شوند

جمعه ۱۲ شهریور ۱۳۹۵
دولت‌مردان حرف‌هایی را که بوی مستی قدرت می‌دهد نزنند/ مسؤولان با عمل به فرمایشات رهبری درباره برجام و فیش‌های نجومی عزیز می‌شوند

امام جمعه کن گفت: مبادا حرف‌هایی زده شود که بوی مستی قدرت بدهد، حتی شاهان قاجار هم می‌دانستند که خیر و صلاح کشور در عمل به حرف مراجع است و تظاهر به مخالفت نمی‌کردند.

به گزارش خبرگزاری فارس از غرب استان تهران، حجت‌الاسلام‌ والمسلمین یحیی صالح‌نیا ظهر امروز در خطبه‌های نماز عبادی سیاسی جمعه این هفته کن که در مصلای این بخش و با حضور گسترده اقشار مختلف مردم برگزار شد، با دعوت نمازگزاران و خود به تقوای الهی اظهار کرد: کمترین مراتب تقوا این است که انسان نرم‌خو و اهل اعتذار بوده و اهل درشتی و جدال نباشد.

امام جمعه کن بیان کرد: عذرخواهی از همسر، از پدر و مادر، از فرزندان، از دوستان و همسایگان، انسان را در چشم خدا و خلق بزرگ‌تر می‌کند. اهم مراتب عذرخواهی هم عذرخواهی از خدا یا همان توبه است.

وی تصریح کرد: طبق آیات قرآنی عذرخواهی در روز قیامت فایده‌ای نخواهد داشت.

صالح‌نیا خاطرنشان کرد: یکی از نگرانی‌های جدی در عدم توبۀ بهنگام  این است که انسان خودش را با اکثریت یا پایین‌ترها مقایسه کند.

امام جمعه کن گفت: کثرت‌ها انسان را گول نزند. قرآن کریم در 60 مورد اکثریت را کوبیده است.

وی اظهار کرد:‌ اگر کسی عذرش این باشد که همه بدحجاب بودند، همه رشوه می‌گرفتند، همه وام ربوی می‌گرفتند، همه دوست از جنس مخالف داشتند، همه به فقرا بی‌توجّهی می‌کردند و ... به او گفته خواهد شد همه می‌روند جهنم تو هم با آنها برو.

صالح‌نیا بیان کرد: خیل افراد جهنّمی این‌قدر زیاد است که در قرآن کریم خدای متعال می‌فرماید «یوم نقول لجهنّم هل امتلات و تقول هل من مزید».

امام جمعه کن تصریح کرد: انسان باید شاخص داشته باشد و شاخص هم امام هر زمان است، انسان باید در هر زمان دنبال امام عصر (عج) راه بیفتد و در آخرت هم بدون دغدغه و نگرانی با او محشور و وارد رضوان الهی شود.

وی خاطرنشان کرد: کمال‌الدین محمد بن طلحه (از بزرگان شافعی مذهب اهل سنت) درباه امام جواد(ع) می‌گوید فهو و ان کان صغیر السّن، فهو کبیر القدر و رفیع‌الذّکر.

صالح‌نیا گفت: معتصم و سایر بزرگان عباسی که با ازدواج آن حضرت با دختر مأمون از قبل ناراحت بودند و وجود وی را در جمع خویش نمی‌توانستند تحمل کنند، به واسطه جعفر بن مأمون، خواهرش ام الفضل را به قتل همسرش امام محمدتقی(ع) تحریک و تشویق کردند و آن نادان و بی‌خرد، فریب اغوائات و وسوسه‌های شیطانی آن‌ها را خورد و آن حضرت را در آخرین روزهای ذی‌قعده سال 220 قمری مسموم کرد و بر اثر شدت زهر، آن حضرت در 25 سالگی، در آخرین روز ذی‌قعده همان سال، غریبانه و مظلومانه در بغداد به شهادت رسیدند.

امام جمعه کن اظهار کرد: هنگام شهادت حضرت این ملعونه دستور داده بود عدّه‌ای از کنیزها هلهله کنند و بخندند. داغ جوان آن هم با این مظلومیت پدر و مادر را بیچاره می‌کند.

وی بیان کرد: مرحوم شیخ مفید در ارشاد نوشته علی‌اکبر امام حسین(ع) هم هنگام شهادت 25 ساله بودند، اینجا امام رضا (ع) نبودند اما در کربلا وقتی سیّدالشهدا(ع) رسیدند بالای نعش جوانش، دیدند که قطّعوه بسیوفیهم اربا اربا، به قدری بر حضرت فشار بر روح نازنین حضرت وارد شد که بکی بکائا عالیا و نادی ولدی علی ولدی علی ولدی علی.

صالح‌نیا تصریح کرد: جو کشور جو احترام، اخلاق، اعتماد و تعاون باشد، در قضایایی مثل برجام، فیش‌های نجومی، کنسرت‌ها و ... مسؤولان با عمل به فرمایشات مقام معظم رهبری، مراجع، علما و دلسوزان، عزیزتر خواهند شد.

امام جمعه کن خاطرنشان کرد: مبادا حرف‌هایی زده شود که بوی مستی قدرت بدهد، حتّی شاهان قاجار هم می‌دانستند که خیر و صلاح کشور در عمل به حرف مراجع است و تظاهر به مخالفت نمی‌کردند.

وی گفت: احترام گذاشتن و بزرگ کردن همدیگر و رشد و عظمت روحی و خلاصی از کبر و نخوت پست و مقام و در نتیجه عزیزترشدن پیش خدا و مردم را از میرزای شیرازی و حاج ملاعلی کنی یاد بگیرید.

صالح‌نیا اظهار کرد: من آرزو دارم هر هفته بازارچۀ اقتصاد مقاومتی در روزهای جمعه بعد از نماز جمعه برپا شود و هر هفته تولیدات فرهنگی، اقلام مصرفی مردم و تولیدات داخلی اینجا عرضه شود.

امام جمعه کن بیان کرد: کتاب ببین تفاوت ره نوشتۀ یکی از معلّمان عزیز نمازگزار جمعه است و من این کتاب را هفتۀ گذشته مطالعه کردم، این کتاب یکی از کتاب‌های خوب در عرصۀ اصلاح و ارتقای فرهنگ در کشور است و توصیه می‌کنم حتماً عزیزان این کتاب را تهیّه و مطالعه کنند.

وی تصریح کرد: شروع دهۀ اوّل ذی‌حجه و تأکید بر مواظبت بر نماز با فضیلت دهۀ اوّل، به حسب احادیث کسی که آن را به جای آورد در ثواب همه  حاجیان شریک می‌شود، مابین نماز مغرب و عشاء دو رکعت نماز بجا آورد، در هر رکعت پس از حمد، سوره توحید و سپس آیه 142 از سوره شریفه الأعراف را می‌خواند.

دولت‌مردان حرف‌هایی را که بوی مستی قدرت می‌دهد نزنند/ مسؤولان با عمل به فرمایشات رهبری درباره برجام و فیش‌های نجومی عزیز می‌شوند