Home

سند راهبردی شورای فرهنگ ایثار و شهادت گیلان تدوین شد

یکشنبه ۱۴ شهریور ۱۳۹۵
سند راهبردی شورای فرهنگ ایثار و شهادت گیلان تدوین شد

سند راهبردی شورای استانی فرهنگ ایثار و شهادت در راستای ایجاد وحدت و نظارت بر رویدادها در این عرصه در گیلان تدوین شد.

به گزارش خبرگزاری فارس از رشت، مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران گیلان صبح امروز در جلسه ایثار و شهادت استانداری استان گفت: آیین‌نامه شورای استانی فرهنگ ایثار و شهادت در راستای ایجاد وحدت و نظارت بر رویدادها در این عرصه در گیلان تدوین شده و به مرکز اعلام می‌شود.

ابرهیم طاهرنژاد، ریاست شورای مذکور را به عهده استاندار گیلان عنوان کرد و افزود: قانون جامع خدمت‌رسانی به ایثارگران با محوریت شورای عالی ترویج و توسعه فرهنگ ایثار و شهادت تشکیل می‌شود.

*تهاجم دشمن به ریشه‌های فرهنگی جامعه

استاندار گیلان نیز در جلسه مذکور گفت: یکی از مشکلاتی که در جامعه ایجاد نگرانی کرده است هجمه‌ای بوده که به نهادهای ریشه‌ای به‌ ویژه فرهنگی کشور وارد شده است.

محمدعلی نجفی به نگرانی خود در همایش ائمه جمعه گیلان اشاره کرد و گفت: انتظار می‌رود ائمه جمعه در عرصه فرهنگی راهکار ارائه کنند.

وی با اشاره به اینکه روحانیت در جامعه پیشتاز است، تصریح کرد: علما الگوهای عملی را برای ترویج فرهنگ ایثار و شهادت در جامعه ارائه کنند.

استاندار گیلان به غفلت در فرهنگ دینی به مرور زمان در جامعه اشاره کرد و یادآور شد: فرهنگ ایثار و شهادت با توجه به جانفشانی فرزندان کشور قبل و پس از انقلاب اسلامی و اکنون مدافعان حرم در جامعه باید پررنگ‌تر شود.

نجفی با تأکید بر گسترش فرهنگ ایثار و شهادت به ویژه در استان گیلان تصریح کرد: برنامه‌ریزی، هماهنگی و نظارت در چارچوب دستورالعمل‌ها حائز اهمیت است.

وی به فاصله برخی از اقدام‌ها با فرهنگ ایثار و شهادت در جامعه اشاره کرد و گفت: جلسه‌های ایثار و فداکاری باید از موازی‌کاری فاصله بگیرد.

استاندار گیلان گفت: اجازه ندهیم جلسه‌های ایثار و شهادت تبدیل به گرایش‌های سیاسی، اندیشه‌ها و جناح‌های متقابل شود.

سند راهبردی شورای فرهنگ ایثار و شهادت گیلان تدوین شد