مشکل واحدهای تولیدی در ایلام با کمک بانک مرکزی رفع می‌شود

یکشنبه ۱۴ شهریور ۱۳۹۵
مشکل واحدهای تولیدی در ایلام با کمک بانک مرکزی رفع می‌شود

استاندار ایلام گفت: رئیس کل بانک مرکزی وعده داده که 119 واحد تولیدی مشکل‌دار در ایلام به هیچ وجه مشکل پولی برای آنها ایجاد نمی‌شود مگر اینکه مشکلات داخلی داشته باشند و نتوانند اقدام به دریافت تسهیلات کنند.

محمدرضا مروارید امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در ایلام اظهار داشت: محور اصلی برنامه‌های سفر رئیس کل بانک مرکزی به استان ایلام بحث اقتصاد مقاومتی بود.

نماینده عالی دولت در استان ایلام گفت: پیشتر در جلسات مختلفی که با بانک‌های عامل استان داشتیم یک سری مشکلاتی از جمله عدم هماهنگی لازم پیرامون واحدهای نیمه تعطیل استان که نیاز به سرمایه در گردش دارند مطرح بود که خوشبختانه دکتر سیف در جلسه اقتصاد مقاومتی و همچنین نشست با مدیران بانک‌ها سیاست‌های جدید بانک مرکزی را در رابطه با بحث اقتصاد مقاومتی برای مدیران عامل بانک‌ها تشریح کرد.

وی ادامه داد: سیف وعده داد که 119 واحد تولیدی مشکل‌دار در ایلام به هیچ وجه مشکل پولی برای آنها ایجاد نمی‌شود مگر اینکه مشکلات داخلی داشته باشند و نتوانند اقدام به دریافت تسهیلات کنند که البته تلاش می‌شود تسهیلات لازم به این واحدها ارائه شود.

این مسؤول با بیان اینکه قطعا تا آخر سال واحدهای نیمه تعطیل استان که نیاز به سرمایه در گردش دارند می‌توانند از تسهیلات بانکی استفاده کنند، اظهار داشت: رئیس بانک مرکزی وعده داد که 16 هزار میلیارد تومان در کشور از طریق سیستم بانکی به واحدهای در شرف راه‌اندازی مجدد پرداخت می‌شود.

مروارید تصریح کرد: در رابطه با روش‌های جدید مالی برای استفاده از طرح‌های عمرانی و زیربنایی بحث‌های خوبی مطرح شد و رئیس کل بانک مرکزی وعده داد به عنوان پشتیبان استان ایلام در خدمت استان خواهد بود و هر مشکلی در حوزه بانکی وجود داشته باشد در راه رفع آن تلاش می‌کند.

نماینده عالی دولت در استان ایلام گفت: همچنین از طریق دستگاه‌های متولی در استان ایلام، حدود 50 نفر از مردم در قسمت‌های مختلف اعم از مشکلاتی که در رابطه با تسهیلات قبلی داشتند یا تسهیلات جدید می‌خواستند با سیف رئیس کل بانک مرکزی ملاقات کردند.

از: خبرگزاری فارس
مشکل واحدهای تولیدی در ایلام با کمک بانک مرکزی رفع می‌شود