برخی مدیران اعتقادی به ظرفیت تعاونی‌ها ندارند

دوشنبه ۱۵ شهریور ۱۳۹۵
برخی مدیران اعتقادی به ظرفیت تعاونی‌ها ندارند

نماینده حوزه مرکزی هرمزگان در مجلس گفت: عدم اعتماد و اعتقاد مدیران و همچنین تشریفات زائد، تنگ‌نظری‌ها و عدم حمایت لازم، تعاونی‌ها را از رسیدن به اهداف خود دور ساخته است.

به گزارش خبرگزاری فارس از بندرعباس به نقل از روابط عمومی اداره‌کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی هرمزگان، احمد مرادی در آیین تجلیل از تعاونی‌های برتر استان هرمزگان که در شهرستان قشم برگزار شد با اشاره به بی‌مهری قرار گرفتن تعاونی‌ها توسط برخی مدیران ذی‌ربط، اظهار داشت: برای رسیدن به اشتغال پایدار، بهبود وضعیت معیشت و بیکاری، استفاده از فرصت و پتانسیل موجود در مناطق مختلف کشور، باید به سمت تشکیل تعاونی‌ها در چارچوب قانون تعاونی‌ها حرکت کرد.

وی افزود: مطابق اصل 44 قانون اساسی، کشور باید به سمت سرمایه‌گذاری بیشتر بخش خصوصی در ابعاد مختلف پیش برود که با بررسی‌ها و شواهد در می‌یابیم که در عمل نتوانستیم به خوبی به این اهداف دست پیدا کنیم.

به گفته نماینده مردم بندرعباس، حاجی‌آباد، قشم، بندرخمیر و ابوموسی در مجلس شورای اسلامی، عدم اعتماد و اعتقاد مدیران و همچنین تشریفات زائد، تنگ‌نظری‌ها و عدم حمایت لازم، تعاونی‌ها را از رسیدن به اهداف خود دور ساخته است.

مرادی در ادامه به هدف قانون‌گذار از به‌وجود آوردن مناطق آزاد سخن گفت و خاطرنشان کرد: رونق اقتصاد استان و فراهم ساختن بستر آرامش اقتصادی برای ساکنین این جزیره از مهم‌ترین هدف‌های تأسیس مناطق آزاد است که در این مقوله شاهد نقص، مشکل و عدم مدیریت این ساختار در مناطق آزاد بودیم به گونه‌ای که ما مشکل مسکن، بهداشت، اشتغال و معیشت در این مناطق را نتوانسته‌ایم برطرف کنیم.

برخی مدیران اعتقادی به ظرفیت تعاونی‌ها ندارند