اجرای طرح مبارزه با بیماری سالک در دیر

سه شنبه ۱۶ شهریور ۱۳۹۵
اجرای طرح مبارزه با بیماری سالک در دیر

رئیس شبکه بهداشت و درمان شهرستان دیر از اجرای طرح خودمراقبتی سازمانی و طرح مبارزه با بیماری سالک در این شهرستان خبر داد.

به گزارش خبرگزاری فارس از دیر، عادل مقدس امشب در نشست شورای سلامت شهرستان دیر، که با حضور فرماندار و امام جمعه دیر برگزار شد، گفت: عملیات مبارزه با بیماری سالک توسط مرکز بهداشت (خانه‌های بهداشت روستایی) و همکاری فرمانداری جهاد کشاورزی، محیط‌زیست، بخشداران، دهیاران، شوراهای اسلامی در شهرها و روستاها و مکان‌های آلوده یا مشکوک به این بیماری پوستی در شهرستان دیر اجرا شد.

وی، کنترل و پیشگیری از بیماری سالک را مهم‌ترین هدف اجرای این طرح برشمرد و افزود: این بیماری تنها در سال 1385 در شهرستان دیر مشاهده شد که تعداد 223 نفر از شهروندان به این بیماری مبتلا و کاملاً درمان شدند.

مقدس گفت: نحوه صحیح از کودهای مرغی در مزارع کشاورزی، نظارت بر استفاده از کودهای فله‌ای، جابجایی بازار ماهی‌فروشان دیر و نظارت بر اماکن تهیه و توزیع مواد غذایی مورد تأکید شبکه بهداشت و درمان شهرستان دیر است.

رئیس شبکه بهداشت و درمان شهرستان دیر، هدف از اجرای طرح خودمراقبتی سازمانی در شهرستان دیر را، ایجاد محیط کار سالم از طریق اجرای برنامه و خط‌مشی‌های ارتقای سلامت در محل کار و خلق محیط  فیزیکی و فرهنگ حمایتی و تشویق شیوه زندگی سالم با همکاری کارکنان ادارات برشمرد و افزود: این طرح برای ارتقای سلامت یک سازمان‌‌ و توسط ائتلافی از اعضای سازمان، طراحی، و در شهرستان دیر اجرا، پایش و ارزشیابی می‌شود.

مقدس از اجرای طرح قلیان‌ها را گلدان کنیم در سطح شهرستان دیر خبر داد و خاطرنشان کرد: برای فرهنگ‌سازی و آگاهی بخشی در مورد مضرات قلیان‌ها این طرح در شهرستان دیر اجرا خواهد شد.

رئیس شبکه بهداشت و درمان شهرستان دیر تصریح کرد:هدف اجرای این طرح آگاه کردن افراد با مضرات دخانیات به‌خصوص قلیان‌های میوه‌ای است که متأسفانه  امروزه عضو ثابت خیلی از خانواده‌ها شده است و امید است که با کمک مسؤولان بتوانیم قدم بزرگی در راه پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی برداریم.

اجرای طرح مبارزه با بیماری سالک در دیر