Home

اجرای طرح مبارزه با بیماری سالک در دیر

رئیس شبکه بهداشت و درمان شهرستان دیر از اجرای طرح خودمراقبتی سازمانی و طرح مبارزه با بیماری سالک در این شهرستان خبر داد.

سه شنبه ۱۶ شهریور ۱۳۹۵
اجرای طرح مبارزه با بیماری سالک در دیر

به گزارش خبرگزاری فارس از دیر، عادل مقدس امشب در نشست شورای سلامت شهرستان دیر، که با حضور فرماندار و امام جمعه دیر برگزار شد، گفت: عملیات مبارزه با بیماری سالک توسط مرکز بهداشت (خانه‌های بهداشت روستایی) و همکاری فرمانداری جهاد کشاورزی، محیط‌زیست، بخشداران، دهیاران، شوراهای اسلامی در شهرها و روستاها و مکان‌های آلوده یا مشکوک به این بیماری پوستی در شهرستان دیر اجرا شد.

وی، کنترل و پیشگیری از بیماری سالک را مهم‌ترین هدف اجرای این طرح برشمرد و افزود: این بیماری تنها در سال 1385 در شهرستان دیر مشاهده شد که تعداد 223 نفر از شهروندان به این بیماری مبتلا و کاملاً درمان شدند.

مقدس گفت: نحوه صحیح از کودهای مرغی در مزارع کشاورزی، نظارت بر استفاده از کودهای فله‌ای، جابجایی بازار ماهی‌فروشان دیر و نظارت بر اماکن تهیه و توزیع مواد غذایی مورد تأکید شبکه بهداشت و درمان شهرستان دیر است.

رئیس شبکه بهداشت و درمان شهرستان دیر، هدف از اجرای طرح خودمراقبتی سازمانی در شهرستان دیر را، ایجاد محیط کار سالم از طریق اجرای برنامه و خط‌مشی‌های ارتقای سلامت در محل کار و خلق محیط  فیزیکی و فرهنگ حمایتی و تشویق شیوه زندگی سالم با همکاری کارکنان ادارات برشمرد و افزود: این طرح برای ارتقای سلامت یک سازمان‌‌ و توسط ائتلافی از اعضای سازمان، طراحی، و در شهرستان دیر اجرا، پایش و ارزشیابی می‌شود.

مقدس از اجرای طرح قلیان‌ها را گلدان کنیم در سطح شهرستان دیر خبر داد و خاطرنشان کرد: برای فرهنگ‌سازی و آگاهی بخشی در مورد مضرات قلیان‌ها این طرح در شهرستان دیر اجرا خواهد شد.

رئیس شبکه بهداشت و درمان شهرستان دیر تصریح کرد:هدف اجرای این طرح آگاه کردن افراد با مضرات دخانیات به‌خصوص قلیان‌های میوه‌ای است که متأسفانه  امروزه عضو ثابت خیلی از خانواده‌ها شده است و امید است که با کمک مسؤولان بتوانیم قدم بزرگی در راه پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی برداریم.