Home

کشت سویا در بیش از یک‌هزار هکتار از اراضی میاندورود

سه شنبه ۱۶ شهریور ۱۳۹۵
کشت سویا در بیش از یک‌هزار هکتار از اراضی میاندورود

مدیر جهاد کشاورزی میاندورود از کشت سویا در بیش از یک هزار و 242 هکتار از اراضی زراعی این شهرستان خبر داد و گفت: برداشت 3 هزار و 105 تن سویا در اراضی میاندورود پیش‌بینی می‌شود.

سید سبر موسوی امروز در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری فارس در شهرستان میاندورود با اشاره به آغاز گل‌دهی سویا در اراضی این شهرستان، اظهار کرد: این گیاه یک‌ساله به‌ دو صورت دانه‌اى و علوفه‌اى مورد کاشت و بهره‌بردارى قرار گرفته که به‌منظور تولید دانه در گروه حبوبات و تولید علوفه در گروه بقولات قرار می‌گیرد. 

وی بیان کرد: گیاه سویا به‌صورت بوته‌ای استوار و با شاخ بر گ زیاد رشد می‌کند و ریشه آن مستقیم و با انشعاب زیاد بوده که در ایران ریشه در عمق 30 سانتی‌متر خاک پراکنده است.

مدیر جهاد کشاورزی میاندورود با بیان اینکه بیش از یک‌هزار و 242 هکتار از اراضی زراعی این شهرستان به کشت این گیاه اختصاص یافته است، اضافه کرد: این محصول در حال حاضر به گل‌دهی نشسته و برداشت 3 هزار و 105 تن سویا از اراضی این شهرستان پیش‌بینی می‌شود.

موسوی با تأکید بر اینکه این گیاه خواص دارویی بسیاری دارد، گفت: تب بُر، ضد سم، شیر سویا غذای مفید برای کودکان، نان سویا مناسب برای بیماری قند، پیشگیری از سرطان، دفع سموم بدن و... از جمله فواید این گیاه است.

کشت سویا در بیش از یک‌هزار هکتار از اراضی میاندورود