بانوان می‌توانند ضمن حفظ حجاب فعالیت ورزشی هم داشته باشند

چهارشنبه ۱۷ شهریور ۱۳۹۵
بانوان می‌توانند ضمن حفظ حجاب فعالیت ورزشی هم داشته باشند

جانشین فرمانده نیروی زمینی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی گفت: رویکرد فرهنگی جشنواره فرهنگی ورزشی کوثر این است که بانوان می‌توانند با حفظ حجاب و ارزش‌های اسلامی ورزش و در جامعه انبوه حضور پیدا کنند.

سردار عبدالله عراقی امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در اصفهان در خصوص تأثیر جشنواره‌هایی مانند جشنواره فرهنگی ورزشی کوثر اظهار کرد: نیروی زمینی سپاه پاسداران هر سال یک جشنواره را با نام فرهنگی ورزشی کوثر را برگزار می‌کند که امسال بیست و یکمین دوره آن در شهر اصفهان به میزبانی بیمارستان آیت‌الله صدوقی در حال برگزاری است.

وی با بیان دلیل برگزاری این جشنواره در هر سال، افزود: به دلیل اینکه خانواده‌های پاسداران نیروی زمینی سپاه در کنار هم جمع شوند و با آداب‌ و رسوم، گویش‌ها و فرهنگ‌های مختلف هر استان آشنا شوند، این جشنواره هر ساله برگزار می‌شود.

جانشین فرمانده نیروی زمینی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی تصریح کرد: این جشنواره در جهت توسعه فعالیت‌های ورزشی یا فرهنگی برگزار می‌شود که منتخبین هر استان به این میدان ورزشی کشوری می‌آیند و آن توانمندی خود را که طی یک سال تمرین کرده‌اند را به نمایش می‌گذارند.

وی با اشاره به اثربخشی سلامت بانوان خانواده، گفت: وقتی یک خانواده سالم است که بانوان آن خانواده نیز سلامت باشند.

سردار عراقی بیان کرد: در صورتی‌ که بانوان سلامت باشند، می‌توانند فرهنگ ایرانی اسلامی را توسعه دهند، فرزندانی خوبی را تربیت و همسرداری خوبی انجام دهد.

وی تأکید کرد: عمده‌ترین هدف این جشنواره اشاعه ورزش سلامت و اسلامی ایرانی است که بتوانیم ضمن حفظ حجاب فعالیت ورزشی هم داشته باشیم.

جانشین فرمانده نیروی زمینی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی بابیان اینکه این غلط است که اگر خانمی حجاب داشت دیگر نمی‌تواند هیچ کاری انجام دهد اضافه کرد: رویکرد فرهنگی این جشنواره این است که بانوان می‌توانند با حفظ حجاب و ارزش‌های اسلامی هم ورزش و در جامعه انبوه حضور پیدا کنند.

جانشین با اشاره اینکه امسال در این جشنواره 710 نفر از بانوان شرکت کردند که آمار بسیار خوبی است، در پایان خاطر نشان کرد: مسؤولان بیمارستان شهید آیت‌الله صدوقی خوابگاه‌هایی را برای خانواده‌ها پیش‌بینی کرده و آن‌ها را در این مکان اسکان داده‌اند.

از: خبرگزاری فارس
بانوان می‌توانند ضمن حفظ حجاب فعالیت ورزشی هم داشته باشند