مصرف 70 درصد منابع بانک توسعه تعاون در بخش تعاون

سه شنبه ۱۶ شهریور ۱۳۹۵
مصرف 70 درصد منابع بانک توسعه تعاون در بخش تعاون

مدیر عامل بانک توسعه تعاون استان قم گفت: بر اساس قانون بانک توسعه تعاون مکلف است 70 درصد منابعی که از سطح جامعه جمع‌آوری می‌کند را در بخش تعاون مصرف کند.

به گزارش خبرگزاری فارس از قم، عباس مصلح آبادی ظهر امروز در دیدار با آیت‌الله علوی‌گرگانی با بیان اینکه بانک توسعه تعاون بانک اختصاصی بخش تعاون است، اظهار کرد: این بانک از سال 88 براساس اصل 44 قانون اساسی برای حمایت از بخش تعاون ایجاد شد و در حقیقت در خدمت تعاون قرار دارد.

وی خاطرنشان کرد: این تعاونی‌ها به طور معمول مجموعه‌ای از افراد هستند که به تنهایی توان مالی برای اداره کار اقتصادی را ندارند.

مدیرعامل بانک توسعه تعاون استان قم با بیان اینکه مجموعه هفت نفره تعاونی ایجاد می‌کند، گفت: در موارد موردنیاز به این افراد کمک مالی اعطا می‌شود تا در فعالیت اقتصادی موفق باشند.

وی خاطرنشان کرد: طی سال‌های 92 تا 94 توانستیم توان بانک را سه برابر افزایش دهیم، به همین میزان نیز به تسهیلات بانک افزوده شده و به جامعه هدف پرداخت شده است.

مصلح‌آبادی یادآور شد: بر اساس قانون بانک توسعه تعاون مکلف است 70 درصد منابعی که از سطح جامعه جمع‌آوری می‌کند، در بخش تعاون مصرف کند، اکنون این اتفاق افتاده و ما توانستیم به جامعه هدف بر اساس توان بانک کمک کنیم.

مصرف 70 درصد منابع بانک توسعه تعاون در بخش تعاون