ایمان و اخلاق دو مؤلفه اصلی ازدواج هستند

سه شنبه ۱۶ شهریور ۱۳۹۵
ایمان و اخلاق دو مؤلفه اصلی ازدواج هستند

مدیرکل ورزش و جوانان استان مرکزی گفت: ایمان و اخلاق دو مؤلفه اصلی ازدواج محسوب می‌شوند که در دین اسلام نیز به این دو امر تاکید بسیار شده است.

به گزارش خبرگزاری فارس از اراک، سعید ملکی ظهر امروز در نخستین جشنواره زوج‌های جوان ورزشکار و تجلیل از خبرنگاران ورزشی نویس اظهار داشت: ایمان و اخلاق دو مؤلفه اصلی ازدواج محسوب می‌شوند که در دین اسلام نیز به این دو امر تاکید بسیار شده است و جوانان می‌توانند با الگو قرار دادن این دو مؤلفه زندگی موفق و پایداری داشته باشند.

وی افزود: تنگناهای اقتصادی، اشتغال و مسکن از جمله مهم‌ترین موانع پیش روی ازدواج جوانان است که باید با به کارگیری راهکارهای مناسب ضمن رفع این موانع، جوانان را به تشکیل خانواده سوق داد. 

مدیر کل ورزش و جوانان استان مرکزی تصریح کرد: در صورتی که همه افراد در بعد تعلیمی، تربیتی، اقتصادی، اجتماعی و ابعاد دیگر الگوی زندگی خود را حضرت زهرا (س) و حضرت علی (ع) قرار دهند، به طور حتم در تمام مراحل زندگی خود موفق و پیروز خواهند شد.

ملکی با اشاره به بیانات مقام معظم رهبری در باره تکریم خانواده گفت: خانواده بنیان و سنگ بنای جامعه اسلامی و کانون رشد و تعالی انسان و پشتوانه سلامت است.

ملکی بیان کرد: استان مرکزی دومین استان پیر در کشور است، نیروی جوان استان در حال کاهش است و بیشتر جوانان برای موقعیت شغلی یا تحصیلی بهتر به شهرهای دیگر سفر می‌کنند.

وی با اشاره به اینکه نیروی جوان در جامعه در حال کاهش است، گفت: امروزه بیشتر خانواده‌ها تک فرزندی یا دو فرزندی شده‌اند و این تهدید بزرگی برای جامعه محسوب می‌شود.

مدیرکل ورزش و جوانان استان مرکزی ادامه داد: اگر با این روند کمبود نیروی جوان در جامعه پیش بریم، باید تا چند سال آینده به جای ساخت مدرسه یا مهد کودک خانه‌ سالمندان تاسیس کنیم.

وی ساده گیری، عدم تجمل گرایی، چشم هم چشمی، مصرف گرایی را رمزهای ازدواج آسان اعلام و اظهار کرد: جوانان باید در زندگی آینده مؤلفه‌های اخلاق و ایمان را سرلوحه خود قرار دهند تا به موفقیت دست پیدا کنند.

در پایان این جشنواره از زوج‌های جوان ورزشکار و خبرنگاران فعال در حوزه ورزش تجلیل شد.

ایمان و اخلاق دو مؤلفه اصلی ازدواج هستند
jkkjkjkjkj