آمار تلفات تیراندازی‌های امسال شیکاگو از 500 نفر گذشت

سه شنبه ۱۶ شهریور ۱۳۹۵
آمار تلفات تیراندازی‌های امسال شیکاگو از 500 نفر گذشت

ادامه تیراندازی‌های مرگبار در شهر «شیکاگو» آمریکا آمار امسال تلفات ناشی از استفاده از سلاح گرم در این شهر را به بیش از 500 نفر رساند.

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، با کشته شدن دستکم 13 نفر در تیراندازی‌های آخر هفته گذشته در شهر «شیکاگو»، آمار تلفات ناشی از تیراندازی‌های این شهر در سال 2016 به بیش از 500 نفر رسید.

به نوشته روزنامه «لس‌آنجلس تایمز»، در طول تعطیلات پایان هفته در شیکاگو بیش از 60 نفر هدف تیراندازی قرار گرفته‌اند.

یک زن باردار به نام «کریستال میر» یکی از افرادی بود که در این تیراندازی‌ها کشته شد. وی دقیقا در همان خیابانی از ناحیه شکم هدف تیراندازی قرار گرفت که کمتر از 20 ساعت قبل یک نفر دیگر هم در آن بر اثر تیراندازی کشته شده بود.

روز دوشنبه هم کمی آنسوتر یعنی در محله «ساوث شور»، «آلن اسمیث» کشیش بازنشسته در نزدیکی یک مجتمع ساختمانی طی یک تیراندازی جان خود را از دست داده بود. شاهدان می‌گویند پیش از تیراندازی، شنیده‌اند که او در حال جر و بحث با فردی دیگر است. وی از ناحیه صورت هدف قرار گرفته و کشته شده است.

تیراندازی جزو عوامل اصلی مرگ و میر در آمریکاست. سالانه بیش از 30 هزار نفر بر اثر حوادث مرتبط با سلاح گرم جان خود را از دست می‌دهند.

با وجود آنکه دولت آمریکا بارها خواستار تصویب قوانین سخت‌گیرانه‌تر حمل سلاح شده، اما لابی شرکت‌های تسلیحاتی تاکنون مانع این کار شده است.

آمار تلفات تیراندازی‌های امسال شیکاگو از 500 نفر گذشت