لزوم یادآوری وقایع 17 شهریور به نسل جدید

چهارشنبه ۱۷ شهریور ۱۳۹۵
لزوم یادآوری وقایع 17 شهریور به نسل جدید

امام جمعه شهرستان شوط گفت: باید برای یادآوری رویدادها و واقعه‌های تلخ 17 شهریور برای نسل جدید گام برداشت.

حجت‌الاسلام سید محمد هاشمی امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در ارومیه، اظهار داشت: باید برای یادآوری رویدادها و حوادث مختلف شهریور به ویژه 17 شهریور برای نسل جدید ایران اسلامی گام برداشت همچنین نباید اجازه دهیم حافظه تاریخی ملت‌مان ضعیف شود.

وی از شهریور به عنوان یکی از ماه‌های پرخاطره برای ملت بزرگ ایران اسلامی یاد کرد و ادامه داد: ‏کشتار مردم مظلوم و انقلابی‌ ایران اسلامی در 17 شهریور به دست رژیم ستم‌شاهی به هیچ عنوان نباید از حافظه تاریخی ملت حذف و محو شود.

این مسؤول با اشاره به اینکه حوادث مختلف و رویدادهای زیادی برای ملت بزرگ کشور ما در شهریور ماه اتفاق افتاده است، اضافه کرد: در همه‌ آن حوادث و وقایع به معنای واقعی کلمه ایادی استکبار جهانی و در راس آنها رژیم آمریکا تاثیرگذار بوده است.

امام جمعه شهرستان شوط با اظهار اینکه سران آمریکا به انحای مختلف مستقیم و غیرمستقیم پشت‌سر این قضایا بوده و اهداف خود را پیش برده است، بیان داشت: بنابراین باید همواره جنایت‌های سران این کشور را به نسل جدید گوشزد کرد.

*مردم نباید ترورهای شهریور ماه را فراموش کنند

این مسؤول با اشاره به اینکه در شهریور ترور رئیس‏ جمهور و نخست‏ وزیر کشور شهیدان رجائی و باهنر به دست منافقان کوردل و عوامل پشت صحنه آنها رخ داد، اضافه کرد: همچنین در این ماه آیت‏‌الله قدوسی دادستان کل کشور ترور و به فیض شهادت نائل آمد.

امام جمعه شهرستان شوط با اظهار اینکه این روزها برای ما یادآور شهادت امام ‏جمعه تبریز به‏ دست منافقین است، اضافه کرد: در نخستین روزها و سال‌های نخست پیروزی رسیدن انقلاب به معنای واقعی کلمه مردم ما لحظه‌های دشواری سپری می‌کردند.

هاشمی همچنین حمله صدام به ایران‏ در روز آخر شهریور را مورد اشاره قرار داد و یادآوری کرد: حمله نظامی رژیم متجاوز بعثی به کشورمان در چنین روزهایی بود، بنابراین به معنای واقعی کلمه شهریور ماه یک ایام پرواقعه و پرخاطره‌ در تاریخ انقلاب به شمار می‌رود.

امام جمعه شهرستان شوط با اظهار اینکه ایادی استکبار جهانی به ویژه آمریکا و سردمداران این کشور در پشت‌سر همه این حوادث بوده‌اند، اضافه کرد: این موضوع را هیچ فردی نمی‌تواند انکار کند که منشاء بسیاری از مشکلات ما در آن زمان و چه اکنون آمریکا می‌باشد.

وی با اظهار اینکه مقام معظم رهبری بر این نکته تصریح دارند که در همه این حوادث رژیم آمریکا پشت قضیه بوده است، همچنین عوامل آمریکایی بودند که به‏ طور مستقیم کمک کردند یا برای چنین اقدامات ضدایرانی تشویق می‌کردند، اضافه کرد: پس باید دشمن‌مان را بشناسیم.

*نسل جدید نباید از تاریخ انقلاب غفلت کنند

هاشمی با بیان اینکه نباید شرایط به گونه‌ای در کشورمان به جلو پیش برود که به واسطه غفلت و تضعیف حافظه تاریخی ملت‌‌ چشم نسل جدید بر این جنایات بسته شود، بیان داشت: بلکه باید تاریخ انقلاب و اتفاقات این ایام را بدون کم و کاست برای آنها تشریح کرد.

وی با اظهار اینکه واقعه 17 شهریور 1357 به «جمعه سیاه» معروف شده است، همچنین در منابع علمی و کتب مختلف نیز از آن با عنوان «کشتار 17 شهریور» یاد شده است، ادامه داد: ناآرامی‌ و کشتار ملت بی‌گناه در این روز نباید به فراموشی سپرده شود.

امام جمعه شهرستان شوط با اظهار اینکه دشمن ما آمریکا به تعبیر امام خمینی شیطان بزرگ هیچ گونه تغییری نکرده است، گفت: بنابراین باید برای شناخت آن، دشمن‌شناسی و بصیرت‌‌افزایی در جامعه اسلامی گام‌های بلندی برداشت.

از: خبرگزاری فارس
لزوم یادآوری وقایع 17 شهریور به نسل جدید